Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti hogyan tudtok...

Anyukák! Ti hogyan tudtok nagyobb összeget magatokra költeni?

Figyelt kérdés

Nálam ez már pszichés gond.

Ott kezdődik, hogy iszonyúan nehéz cipőt venni a lábamra, mert nagyon hülye formája van. A magasságomhoz képest pici, az egyik 37 a másik meg 38as. Viszont majdnem olyan széles és magas a lábfejem mint a férjem 43as lábának.

Két éve csodával határos módon kaptam egy olyan cipőt, ami tökéletesen passzolt. Szóval eljött az idő hogy nyugdíjjazzam. A kínais vackok két hónapig bírják.

Most kaptam egy nagyobb összeget nővéremtől, azzal a kikötéssel, hogy meg ne próbáljam a férjemre, vagy a gyerekekre költeni, ők kaptak ajándékot, én meg húzzak el, és vegyek magamnak minimum két pár cipőt.

Tegnap három boltot végigjártam, ami cipő passzolt az 24ezer forint volt, és nem bírtam megvenni.

Egyszerűen folyton az jár a fejemben, hogy a gyerekeknek mennyi más dolgot vehetnék belőle.


2015. ápr. 17. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ismerős helyzet :-) én melltartóval vagyok így, 80g szóval elég drága ami jó. de ha kell vedd meg, annak sincs értelme,hogy 2 havonta veszel 1 gagyit, aztán ugyanott vagy mint a drágábbal. ja meg kardigánnal voltam így, a gagyi cipzárok nem tartanak a mellemen, rájöttem nincs értelme olcsóbbat venni aztán cserélhetem le,és megint és megint.
2015. ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Máskor mondd meg a tesódnak, hogy menjen el veled és válasszatok együtt, mert ez neked egyelőre nem megy!! Amúgy állati jó fej lehet tesód :) És téged is tök megértelek. Vehetnék magamnak méregdrága cipőt, megtehetném, semmi nem történne, de inkább nem. Félreteszem nyaralásra vagy csak úgy bármire vagy veszek egy jó legót a gyerek névnapjára és hordom a régi cipőmet. NEKEM nagyobb öröm. Pedig tényleg jól keresek. Tavaly vettem 10.000-ért egy full bőr alkalmi cipőt, tök úgy éreztem, mekkora király vagyok :)), barátnőm meg (nincs gyereke) jól kiröhögött :)) Aranyos szitu volt :) Tudom ez manapság nem trendi, de igazán nem érdekel, én ilyen vagyok és így fogadom el magamat. Akinek nem tetszik, csinálhatja nyugodtan saját belátása szerint.
2015. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Velem teljesen ugyan ez van :). Eleve sokkal kevesebb ugye a pénz mint amikor még dolgoztam, és abból ha költök egyszerűen nincs szívem magamra.

Nekem a férjem elégelte meg múlt hónapban, hogy olyan telefont használok, ami már gyakorlatilag használhatatlan, és a megkérdezésem nélkül vett egyet nekem, ha megkérdezte volna tuti nemet mondok :D.

Kívülállóként másnak (így neked is) azt mondom, hogy ami kell az kell, márpedig cipő nélkül nem járhatsz, így vedd meg lelkiismeretfurdalás nélkül, ennyi bőven jár neked is, és gondolom a gyerekeknek megvan mindene ami kell, szóval nem a kosztpénzt költöd magadnak cipőre, azért adta a nővéred, hogy magadra is költs! De megértelek, mert nekem is ez járna a fejemben.

2015. ápr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyereknek megvan mindene, meg pénzed is van a cipőre, akkor ne gondolkozz rajta. Attól, hogy gyereked van, te nem szüntél meg létezni, nem kell minden fillért rá költened.

A cipő nem luxus, ha ilyen nehezen találsz jót, akkor vedd meg azt. Inkább jársz egy kényelmetlen akármiben, ami két hónap alatt tönkre megy, hogy a gyereknek vegyél még egy babát?

Tényleg menj el a testvéreddel, és vegyétek meg együtt. Úgy könnyebb lesz.

2015. ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%

Könnyen!Jól keresek én is,meg a férjem is.

Havi szinten költök magamra kb. 50-60 ezret,de legalább ennyit költünk a lányunkra is.

Nincs lelkiismeretfurdalásom miatta,hisz megdolgozom én azért a pénzért!

De a te eseted más!Nem lennék képes más pénzét költeni,alamizsnát elfogadni.Számomra ez megalázó lenne!

2015. ápr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem személyes találkozó volt testvéremel. Küldött 150eurót, meg a gyerekeknek egy rakás holmit. A férjemnek egy hadseregnyi zoknit és pólót.
2015. ápr. 17. 10:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A testvéredtől kapott ajándék miért alamizsna?
2015. ápr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

5-ös, te aztán nagyon bele tudod érezni magad a kérdező helyzetébe...

Esetleg gondolj abba bele, hogy ha már egyszer annyira jól keresel és megteheted Te nem adnál egy cipőre való összeget ajándékba a saját testvérednek ha ő nem teheti meg? Milyen felfogás az, hogy ez "alamizsna" meg megalázó? :S

2015. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

De adnék és szoktam is!De nem így,hanem elviszem őt vásárolni és a végén én fizetek.Számomra ez olyan személytelen és lekezelő,hogy nesze itt egy kis pénz és költsd magadra.

Sokkal jobban esik neki is és nekem is,ha közösen vásárolunk,beszélgetünk.

2015. ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Én a " küldött" és az " euro" szavakbol azt feltéteezem, hogy a testvér nem magyarországon él. Márpedig úgy elég nehéz közösen vásárolni. Gondolom, ha nagy ritkán találkozik a család, akkor nem shoppingolnak, hanem egymásnak örülnek. Kérdező! Anyukám ugyanez volt, élete első - hatalmas - maciját úgy kaptam, h eredetileg neki indultak ruhát venni. 35 éve, amikor még kb egy szezonra 1-2 ruhája volt. És macival jöttek haza. :) Viszont acipő az más. Fontos, az egészséged érdekében, hogy jo legyen. Ne sajnáld ezt az összeget magadtol, menj vissza, és vedd meg azt a 24 ezrest!
2015. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!