Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekek miatt együtt. Él...

Gyerekek miatt együtt. Él valaki így?

Figyelt kérdés
Nem működik már köztünk a férj-feleség kapcsolat, viszont a gyerekek miatt félek a válástól. Mindkettőnket szeretik és ragaszkodnak. Próbáltam a nagyobb gyermekünkkel (5 éves) ezt a saját nyelvén megbeszélni, de teljesen kiborult, sírt. Féltem őket nagyon. Működhet az, ha együtt élünk, de külön utakon járunk? Volt, van így vki?
2015. ápr. 23. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem, és hosszútávon csak ártotok vele a gyerekeknek, rossz példát látnal, ami később az ő életükre is kihathat. Egyébként meg a felnőttek döntéseit nem egy 5 éves "véleménye" alapján kell meghozni. Attól még hogy elváltok mindkettőtokkel ugyanannyit lehetnek a gyerekek is
2015. ápr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

kérdező: nálunk is így van, sokkal jobb a gyereknek mint elvált szülők gyermekének lenni, pont úgy élünk mint mások, csak barátok vagyunk

ne félj tőle

2015. ápr. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy apa és anya együtt, egy fedél alatt él, de milyen családmodellt lát így? Lehet még esélyetek a boldogságra.

Én hónapokig vívódtam, de erre a döntésre jutottam.

2015. ápr. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Osztálytársam-barátnőm szülei így élnek már jó ideje.

Nem szeretik egymást nem is alszanak egy szobában csak azért maradtak együtt mert szerintük a gyereknek így jobb.

Pedig barátnőm többször is mondta nekem, hogy mennyire sz*r így látni a szüleit és hogy irigyel engem mert akárhányszor feljött hozzánk, apu anyu mindig olyan kedvesek egymáshoz az ő szülei meg szinte csak arról beszélgetnek, mit kell venni aznap a boltban, szval semmi gyengédség nincs köztük.

Amúgy meg a barátnőm sorra váltogatja a pasijait (16 évesek vagyunk már nem kisgyerekek), de sosincs szerencséje velük mindig csak olyanokat szed fel akik kihasználják nem szeretik. Lehet, ez is benne van a dologban hogy nem látott pozitív példát maga előtt.

2015. ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem!

Az én szüleim is ezt csinálták,és nagyon szar,nagyon gáz.Nem is értem őket.A vége meg az lett hogy csak szét mentek úgy komolyan is,mert apámnak új kapcsolata lett.

A gyerekek fel fogják dolgozni a válást,ez ma már sajnos elég általános,nem csúfolják őket érte mint régen.Ha viszont ezt a tervet kiviteleztek akkor rossz mintát mutattok,hazugságban éltek,és ne ezt lássák a gyerekek.Szerintem.

2015. ápr. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Anyám is miattam maradt apámmal, mint később elmondta.

De szerintem ez tök gáz, nem volt soha jó légkör otthon, nem veszekedtek vagy ilyesmi, de mindig érződött, hogy valami nincs rendben, utáltam otthon lenni, mintha két idegen élt volna körülöttem egymással.

Aztán persze csak elváltak azóta anyám összejött egy szintén elvált pasassal és tök boldogak együtt.

2015. ápr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudnék így élni az biztos. Ezért inkább az egyedülálló anyaságot választottam. A gyerek apjára sose volt egy rossz szavam, és akkor láthatja amikor akarja a fiát.

Szerencsére a ragaszkodás nem is alakult ki köztük igazán.... de így is időbe telt, mire felfogta, hogy anya és apa nem szeretik már egymást, és ezért nincsenek együtt.

Ő 5 éves volt mikor külön váltunk.

Viszont, ismerősöm így nőtt fel. Ráadásul a szüleinek volt külön kapcsolata a házasság mellett. a gyerekek 18 éves koráig maradtak együtt.

Nem tudom, hogy ezért e, de a "gyerek" ugyanezt csinálja. Benne él egy nem túl idilli kapcsolatban, és mivel gyerek is van (kettő) esze ágában se lenne kilépni belőle a gyerekek miatt :(

sajnos tudom, mert anno állítólag szerelmes lett belém...mégse tudott lépni.....

2015. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy annyira jó leget a gyereknek. Ha már egyáltalán nem vagyunk képesek párként együtt működni, akkor inkább külön mennénk minthogy a gyerek azt lássa, hogy bár anya-apa együtt lakik, de mindkettőnknek van másik kapcsolata. El nem tudom képzelni, hogy hogy gondolhatja azt egy szülő, higy ez sokkal jobb a gyereknek, mintha elválnábak. Miért is? Az egyértelmű és az apa mindig is az Apja marad, ha mi szülők nem élünk egyet akkor is. Biztos vagyok benne, hogy a gyereknek ez a lehető legrosszabb, mert pont a biztonsága nincs így meg!


Én nem tudnék így élni. A gyerekeknek szuper radarjaik vannak és mindent megéreznek.

2015. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, hogy az, hogy ezt az elcseszett családmodellt állítsd példaként a gyereked elé, miért van olyan fontos neked, hogy az egész életedet beáldozd miatta.
2015. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek ez a mániája, hogy a férje úgy szereti a gyerekeket, és egyébként is, hogy élne meg egyedül. Egy igazi kőbunkó a férje, ott alázza a barátnőmet ahol tudja. Így aztán a 15 éves lánya már remekül "megtanulta", mi mindent el kell viselni egy kapcsolatban, a 8 éves fia pedig már most úgy beszél az anyjával, mint egy utolsó senkiházi csicskával. De együtt a család!! (Csak nem tudom, mi értelme van ennek az egésznek)Szerintem inkább élj velük egyedül, de normális légkörben. (Egy nagyon rövid ideig az én agyamban is megfordult ez a felállás, a férjem nyomatta ezt a szöveget, hogy maradjunk együtt a gyerekek kedvéért, végül én nem mentem bele. Nem bántam meg egy percig sem, hogy elváltunk.)
2015. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!