Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek sok kisgyerek...

Szerintetek sok kisgyerek szokott "kikapni"? Hány olyan szülő lehet, aki azt hangoztatja, hogy sose ütne a gyermekére, de mégis kifenekeli, kezére csap, stb?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 27. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyik.
2015. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
sok. de mit számít ez?:) néha kell a gyereknek a nevelés...a fenekére csapni, kezére csapni szerintem egészséges nevelés.
2015. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10-ből 10.Én is tettem már ilyet(3 gyerekünk van).A barátnőm a világ legeslegesleges legtürelmesebb,legnyugodtabb embere....ennek ellenére a gyerek 4 éves korára már Neki is elszakadt a cérna.Persze egyikőnk sem üti veri,de kaptak már a fenekükre.
2015. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ez a kikapás, verés dolog elég tág fogalom. nem vagyok a verés híve. Bevallom én eddig 3x húztam fenekére a 2 évesemnek, mert fizikai lehetetlenség lett volna bepelenkázni. Nem volt nagy, de azóta elég ha rászólok. Emiatt nincs lelkiismeret furdalásom, de mások szerint ettől már szar anya vagyok. Viszont ordítotam már vele úgy, hogy még most is rosszul érzem magam miatta (kiszaladt az úttestre, de nem értette meg szerintem miért kiabálok)
2015. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként szerintem mindenkivel előfordul, de sokan nem vállalják.
2015. ápr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem bírom én sem az állszenteskedőket. Anyósom mondja mindig, hogy az ő kicsi fia az életbe nem hisztizett és egy szál pofont adott neki, mikor átrohant az úttesten. Néha hirtelen eljár a kezünk és reflexből odalegyintünk és néha talán nem kellett volna és megbánjuk. Emberből vagyunk, néha hibázunk. Ma pl az arcát meglegyintettem a lányomnak, mert kinyújtotta a nyelvét és fújt egyet tiszteletlenségből. 4.5 éves. Igazándiból nem akartam, nem is értem, hogy hogy adtam neki azt a pofont, ilyenkor csak rá szoktam szólni, de most így reagáltam. Tényleg nem kapott egyébként nagyot, csak egy picit. Mégis nagyon rosszul esett neki. Mondtam neki, hogy tiszteletlen volt, de nem akartam bántani. Szoktam érezni egy kis bűntudatot, mikor lekiabálom a fejét. Elég ritkán jár el a kezem, csak megfenyegetni szoktam, hogy most már kap egyet, ha nem bír magával. Nem is tudom, mikor adtam neki utoljára ez előtt. Fenekére már nem is tudom az idejét, mikor ütöttem utoljára, úgy érzem, ahhoz már "öreg" 4.5 éves, főleg a kézre csapással érzem, hogy az pici 2-3 évesnek való bűntetés. Sajnos viszont kiabálni szoktam, ami szerintem legalább olyan rossz. De mindig megdumáljuk. Általában szobába zavarás a bünti, meg mese megvonás. A dádából már kinőtt.

A fegyelmezésképp kapott fenék, kéz és arc és száj rácsapás szerintem abszolút nem brutális, ha mértékkel adja az ember. Kicsi korban fenék és kézrácsapás. Ha rosszalkodik, hisztizik, akkor fenékre, ha valamihez hozzányúl, amihez nem kéne, akkor kézre adunk. Ha tiszteletlen, csúnyán beszél, akkor arcra, szájra adunk. Na nálam a szájra csapás kábé úgy néz ki, hogy épphogy hozzáérek, de olyan rosszul esik neki, mintha lekevertem volna neki egy akkora pofont, hogy a fal adta a másikat.

Szerintem ilyen tanító jellegű kikapások mindenhol előfordulnak. Még azok is alkalmazzák, akik tagadják. Ne mondja nekem senki, hogy egyszer-kétszer nem ütött rá a gyerek kezére, ha konnektorhoz akart nyúlni, vagy ilyesmi.

2015. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En pl sok olyanra emlekszem kiskorombol, ami nem is 'kikapas' volt, hiszen nem fajt, viszont kizokkentett az irtozatos nagy hisztibol, amit epp levagtam. Erre lehet, hogy szukseg lesz majd a kesobbiekben (meg kicsike a fiam), viszont en ezt nem tartom veresnek.
2015. ápr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!