Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy védjem a...

Mit tehetnék hogy védjem a gyerekeim?

Figyelt kérdés
Hello, 3 kisgyerekem van, éjjelente egyedül vagyok velük. Sajnos nemrég vette észre a párom hogy feszegetve volt a kapu, gondolom nem tudtak bejönni. Fogalmam nincs hogy mit akarnak itt, mert nem egy szépség a házunk, és nincsennek értékeink sem. Egy nagytestü kutyánk van, aki éjjel bent, nappal pedig kint van, de ő igazából túl nyugodt és szelíd ahhoz hogy esetleg megvédjen minket. Szóval a kérdésem hogy mit tehetnék? Sprayvel érek valamit?
2015. ápr. 28. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

riasztó

vagy védőkutya a kertbe(ami nem csak jelez)

2015. ápr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
őrző-védő szolgálathoz bekötött riasztó
2015. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos riasztóra nem tellik
2015. ápr. 28. 13:37
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

A gázspray jó, de több ember esetén felesleges :-(

A gáz-riasztó fegyver már többet ér, de annál meg vigyázni kell nehogy a gyerekek kezébe kerüljön. Illetve kérdés, hogy az ember hogy áll a fegyverekhez...

Vagy utolsó ötletnek vegyetek még egy kutyát, ami kevésbe szelíd az idegenekkel, és különítsétek el napközben hogy nehogy a gyerekekkel is agresszív legyen.

Egyébként baj esetén a szelíd kutya is védi a területét és a családját (saját tapasztalat)

2015. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha semmi valódi biztonságtechnikai cuccra nem telik, mit vársz? Légy éber, és ha gyanúsat tapasztalsz, hívd a 112-t. Ennyi.
2015. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én először is kapura, ajtóra, akár ablakra is tennék nyitásriasztót, pár száz forintos kütyü. Aztán spray, baseball ütő, bármi, amit mersz, tudsz használni. Mindenképp átrágnám a dolgot a férjemmel, hogy nem érzem magunkat biztonságban. Ma, amikor pár ezerért vernek, 20-ért gyilkolnak, ne csodálkozz, ha egy nem palota szerű házba is be akarnak törni. :(
2015. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem is telik riasztóra, legalább egy olyan öntapadós matricát szerezzetek valahogy, amit az olyan házak ablakára ragasztanak amik rendőrségre bekötött riasztóval vannak védve.

Néha elég, ha azt hiszik, be van riasztózva a ház.


Viccen kívül amúgy néha a libák jobb házőrzők, mint egy kutya.

Bár tény a liba éjjel alszik.

2015. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Első körben én is még 1 kutya beszerzését javasolnám. 2 kutya együtt többre megy, mint 1, ez a csordaszellem. Ha az egyik támad, a másik is fog.

Én is sokat vagyok egyedül a 3 gyerekkel. Nekünk beagle kutyánk van, nem egy támadós fajta, de nagyon jó jelzőkutya. Nem tudom vészhelyzetben hogy reagálna, de nem is szeretném megtudni. Én minden este leellenőrzöm az összes ablakot és a bejárati ajtó. Az ajtónk 5 ponton záródó biztonsági ajtó, férjem szerint nehéz lenne rajta bejönni. Azért én mindig tolok elé valamit, pl az üres ruhaszárítót, így ha nyílna az ajtó azonnal felébrednék az elborulására. Baseball ütő van az ágyam mellett, azt használnám, illetve ilyenkor a telefon mindig kézközelben van.

2015. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Pár száz forintért lehet venni nyitásriasztót én a helyedben azt tennék az ajtókra. Visít mint az őrült ha nyílik az ajtó és be van kapcsolva tuti, hogy felkeltek rá és a bitangja is megijed.
2015. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ. És ilyet hol tudok beszerezni? Nem nagy az esélye a meghibásodásnak (ok nélkül beriaszt)
2015. ápr. 28. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!