Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, van aki ilyen helyzet...

Anyukák, van aki ilyen helyzetben volt/van?

Figyelt kérdés
A férjem ma mond fel a munkahelyén, mert napi 4 órát volt csak itthon, én meg már kikészültem. Jelentkezett egy gyárba, ha sikeülne akkor jóval többet lenne itthon. Szerdán megy tesztet írni. Addig azért voltam depis, mert így nincs családi életünk, mert egyedül neveltem szinte a gyerkeket. Most meg azért stresszelek, hogy mi van pár hét kiesik a munkából és nem lesz fizetése... Nagyon reménykedem de mégis azért ez egy nagy lépés. Volt valaki ilyen helyzetbe? Hogy vészeltétek át?
2015. máj. 4. 14:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Hú, ez azért elég bátor lépés így, hogy még fel sem vették a másik munkahelyre, csak majd tesztet írni megy... mi van ha nem veszik fel? Nem stresszelni akarlak, de azért megvártam volna a felmondással a biztosat főleg ha több gyerek van. Persze ha van félretett pénzetek, akkor oké, de nem lehet még várni azzal a felmondással hogy a biztosra jöjjön el?
2015. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nincs félretett pénzünk, éppen ezért stresszelek. Van 2 hónap felmondási idő, és addig nem veszik fel, amig a másik helyen dolgozik. Azt hittem ez egyértelmű :)
2015. máj. 4. 14:48
 3/29 anonim ***** válasza:

Nagy merészség a mai világban úgy felmondani, hogy nincs másik munkahely. Én azt csináltam volna a férjed helyében, hogy jelentkeztem volna az új helyre és ha sikerül a felvételi, csak akkor mondtam volna fel. így nem lenne fizetés kiesés sem. Mert mi van, ha mégsem veszik fel? De ez már mindegy.


Nem voltam még hasonló helyzetben, bár a párom már volt úgy, hogy fel akart mondani, külföldre akartunk menni dolgozni 1-2 évre, de aztán nem engedtem neki, mert 16 évet nem rúghat fel. Mert mi van, ha mégsem jön össze a külföldi munka, stb... Meg hát jött a gyerkőc, így tárgytalan lett a dolog.

2015. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
24%
Háát, ez elég merész húzás. Az apukák többsége kb. ennyit van itthon (az én férjem is, reggel 7-kor megy el itthonról és este 6 körül ér haza, ha nem túlórázik). Így pedig, hogy nincs is még más, főleg. Egy gyári munka mellett sem lesz leányálom az élet, (nem tudom eddig mit dolgozott a férjed), készülj fel. Én/mi ezt így nem léptük volna meg, mert nagyon rosszul is járhattok.
2015. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Addig nem veszik fel máshová, amig fel nem mond a másik helyen.


VOLT VALAKI HASONLÓ HELYZETBEN?

2015. máj. 4. 14:51
 6/29 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű, mert az alap felmondási idő az MT szerint 30 nap. Annyi azért a mai világban nem biztos, hogy elég a munkakeresésre sajnos. Legyen szerencsétek, és a 2 hónap legyen neki elég, én drukkolok. De akkor is merészség, ha családod van és gondoskodnod kell róluk.

Ha 20 éves vagyok, és nem kockáztatok semmit, még akkor sem biztos, hogy megtenném... így meg tuti, hogy nem. Nem csoda, hogy stresstelsz, én is stresszelnék.

2015. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Azért akkor nem 4 órát van otthon a te férjed. Enyém reggel 7kor hazaér és ebéd után megy vissza. És mégegyszer hadd írjam le, hogy addig nem veszik fel máshová, ameddig a másik helyen fel nem mond. Nem álomvilágban élünk.
2015. máj. 4. 14:52
 8/29 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen nincs, én is kerestem munkát, meglévő mellett és max. megkérdezték, hogy mikor tudnám megoldani a kezdést.
2015. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj, mert már egyikünk sem bírta idegekkel. És így énis nemsokára dolgozhatok legalább.
2015. máj. 4. 14:53
 10/29 A kérdező kommentje:
Pedig sajnos nem így működik.
2015. máj. 4. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!