Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség részemről, ha úgy...

Önzőség részemről, ha úgy érzem nem szeretnék 3 évig otthon lenni a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

A kérdés feltételes,mert már nem aktuális.A lányom 2 éves volt mikor bölcsibe került,nagyon vártam,szerette is.Olyan 1 éves koráig élveztem a babázást,utána már vágytam a munkára,és más felnőttek társaságára akikkel már nem csak a gyerekek meg az anyaság a téma,munkára,pörgésre stb. Nehéz persze most,de kiegyensúlyozottabbnak érzem magam,úgy érzem egyensúlyban van az életem.

Most olvastam egy kérdésnél több anyuka válaszát akik írják,hogy az első 3 év milyen fontos,és ők örülnek,hogy otthon tudtak maradni gyesen.Én ezt elfogadom,valahol meg is értem,valahol irigylem is ezt a felfogást,én még is azt éreztem,hogy imádom,szeretem a gyerekem,de nekem a babázás 3 éven keresztül nem kielégítő.Önzőség? Vagy csak nem vagyunk egyformák?


2015. máj. 5. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Csak nem vagyunk egyformák. Te egy idő után elvágyódtál a gyermeked mellől, én pedig próbálom beleégetni a memóriámba a gyermekeimmel töltött minden pillanatot, arra az esetre, amikor már valahol a fontossági listájuk vége felé fogok kullogni. Mert eljön az az idő is, ezért célom minél jobban, tartalmasabban kihasználni az első 3 évet, amit csak Nekik szentelek. Te úgy vagy anya, én pedig így. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál.

Inkább az az érdekes, hogy miért foglalkoztat ez téged? Talán úgy érzed, valahol mégis csak sántít a hozzáállásod?

2015. máj. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Hidd el, hogy sokkal jobban jar a kisgyereked egy kiegyensulyozott, boldog edesanyaval, mint egy idegbeteg, depressziossal, akinek teher az otthonleves.. akar onzoseg, akar nem. Egyebkent nem az. Nem vagyunk egyformak, en sem birnam.
2015. máj. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak érdekel mások véleménye ezért írtam ki.

Neki én vagyok a legjobb anya,ezt el is mondja egy nap 20-szor,a többi kedveskedéseivel együtt,így úgy gondolom olyan rosszul nem csinálhatom :) de érdekel,ki mit gondol.Mint írtam,nekem mindkét út elfogadható!

2015. máj. 5. 23:30
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Én itthon vagyok a fiammal ovikezdésig, nem rég múlt 2 éves. Pont beszélgettem egy óvónővel erről. Mondta, hogy a 3 év szerepel a tankönyvekben, de kb. 2 évesen érnek meg a gyerekek a közösségi életre (anyuka nélkül). Szerintem teljesen jól időzítettél, nincs ezzel semmi baj a lányod szempontjából. Tényleg nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy éli meg az első éveket, mások a körülmények, mások a gyerekek is. Én mindig azt mondtam, hogy sokáig leszek a gyerekemmel, és nehezen is megy a leválás, de tény, hogy nekem is volt olyan időszak, több is, amikor hiányzott az önmegvalósítás, és az a bizonyos egyensúly totál ki volt billenve.
2015. máj. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szerettem volna visszamenni dolgozni mikor a lányom elmúlt 2 éves. De az élet megoldotta, mert nem vették fel a bölcsibe, így több mint 3 évet voltam vele itthon. :) Azért jó volt hogy így történt, de ha felvették volna, akkor meg nyilván az lett volna jó.. Ez egyáltalán nem önzőség! :)
2015. máj. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Dehogy önzőség. Ez z a normális. A gyereknek is kell 1,5 de legkésőbb 2 éves k9rától a bölcsi, a közösség és az anyának is az élet. Én 1,5 évesen adtam bölcsibe, 2 éves volt mikor visszamentem dolgozni, addig kiélveztem az életet.
2015. máj. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem önzőség, normális ember nem élősködik 3 évig a társadalmon. Meg hát hátébének lenni sem épp egy életbiztosítás :))
2015. máj. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Látom a böszme válaszoló itt sem bírta ki komment nélkül. :)

Lehet, hogy az én kérdésemre gondolsz, amit tegnap este tettem fel, miszerint beadjam-e 15 hónaposan bölcsibe a fiamat. (?) Megmondom őszintén a te szemszögedből nézve néha én is vágyom vissza a "régi" életembe, munkába, emberek közé. Néha kifutnék a világból, mert a fiam egy kis energiabomba, akihez sokszor ketten sem lennénk elegek. Viszont lelkiismeretfurdalásom lenne az idő miatt, amit akár együtt is tölthettünk volna. Azt írod 2 évesen adtad be a lányod. Ez szerintem teljesen ideális. Mivel úgy néz ki önzőbb vagyok, mint hogy beadjam a fiamat idén bölcsibe, ezért ő 2 éves és 3 hónapos lesz mire bekerül. Ez szerintem nagyon ideális lesz mindkettőnknek.

De tényleg van benned valami kétség ami miatt megfogalmazódott benned ez a kérdés?

2015. máj. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 6. 08:35
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Miért én élősködök amikor 20 év munkaviszony, fizetett tb és adó mellett úgy döntök hogy otthon maradok 3 évig a gyermekemmel és megtanítom amire csak lehet. Az miért nem élősködik aki soha életében nem dolgozott és van 6 gyereke? Nagyon böszme vagy!!!
2015. máj. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!