Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szólják meg az olyan...

Miért szólják meg az olyan nőket akik 30 éves koruk után szülnek olyan fiatal nők akik a gyereket sem tudnák egyedül eltartani?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben sok ilyen nővel találkoztam az ismerőseim közül. Akik azt mondják hogy 30 felett mennyire rossz szülni meg hasonlók. Miért járják le az ilyen nők a 30-as anyákat akik megalapoztak az anyagi helyzetet a gyerekvallalashoz olyan fiatalok akik egy napot nem dolgoztak, és ha hirtelen valami bajuk van rohannak kolcson kérni. Ne értsétek félre nem érdekel mások anyagi helyzete, gyerekvallasi kora.
2015. máj. 9. 07:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Mert azokra a hírekre alapoznak, amikben azt olvassák, hallják, hogy mennyi kockázat van abban, ha valaki 30 fölött szül. És valószínűleg nem nagyon van ismerősük, aki ezt megcáfolná. Ne foglalkozz velük.
2015. máj. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Mert Magyarországon mindenkit mindenért megszólnak, és a legtöbben olyan ostobák, hogy foglalkoznak azzal, hoyg mások megszólják öket.
2015. máj. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2. De értelmes vagy. Te is mások kérdésein agyalsz.
2015. máj. 9. 07:51
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
miert gondolod ugy, hogy ket veglet van? Vagy szegenyen, vagy "oregen" szulni.. amugy barati kort valtanak, ha ilyen buta emberek kozott mozognek:-). 30-35folott no a kockazat, ezt azert kar vitatni..35-40 evesen akarmilyen kirobbano formaban van valaki magas kockazatu a terhesseg es kuldik mindenfele genetikai vizsgalatra, de gyesre vallani gyereket is igen nagy kockazat.. egyik sem az "egeszseges" szerintem. De vannak am olyanok akik a 20as eveik kozepen nem foldonfutok es siman belefer a gyerekvallalas ;)
2015. máj. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Mert azt hiszik a gyerekvallalas jo "buli" és nem gondolkoznak felelőségteljesen pl arról hogy miből fogják eltartani. Azt hiszik az a jó amit ők csinálnak mindenki más meg elrontja. Nem kell foglalkozni vele. Kérdező, te tudod hogy jól éled az életed és a gyerekvallalas neked egy felelősségteljes dolog. Ne adj az ilyen véleményekre.
2015. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert hülyék. Bővebben: nem rendelkeznek felelősségtudattal, és azt hiszik, mindent jobban tudnak másoknál. De ezt én nem általánosítanám csak erre a csoportra, akikről írsz. Szerintem a fiatal anyák közt is vannak normálisak, akik törődnek a gyerek jövőjével, és vannak 30 felett is felelőtlenek. Ez nem igazán életkortól függ, inkább a társadalmi helyzettől, hogy hogyan szocializálódtak. Ha azt szokták meg, hogy egyik napról a másikra élnek, segélyt kapnak, nekik az a normális.
2015. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Azért elég szűk látókörűek vagytok! :) Szerintetek aki 30 alatt szül, az soha nem dolgozott egy percet sem, és a semmire szül? És csak 30 után lehetnek olyan körülmények ahová már vállalható egy baba? Fel vagytok háborodva az előítéletek miatt, holott ti is ugyanúgy ócsároljátok a fiatal anyukákat!
2015. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Mármint kicsoda? Én biztos nem, ne általánosíts te sem, előző!
2015. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
A te válaszodat még nem láttam, miközben fogalmaztam a hozzászólásomat!
2015. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg, ismerek olyat (nem is egyet), aki a 20-as évei alatt csak a kifogásokat kereste hogy miért nem akar még gyereket (anyagi helyzetük rendben volt, párkapcsolat szintén), hát kiderült hogy még egy kicsit önző akar lenni és magára költeni, bulizni, utazgatni...amivel nincs is baj, csak 35 felett mikor ezt végre bevallotta mindenkinek (és magának is), már nehezen ment a teherbeesés! És ne fogjuk már rá az anyagi helyzetre, meg az életkörülményekre mikor 5-10 évvel azelőtt is ugyúgy éltek! Sokan maguknak sem akarják bevallani hogy még nem érettek egy gyerekre, kifogásokat gyártanak (előléptetés, esküvő, nászút, utazgatás, "kicsit kettesben jó még a férjjel", stb), majd mikor már egy éve nem jön a baba, akkor aztán mindenki hibás! Az orvosoktól kezdve a fiatal anyukákig, még az épp környezetben lévő kismamák is!
2015. máj. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!