Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szép, ritka és különleges...

Szép, ritka és különleges lánynevek?

Figyelt kérdés
Valami nem túl gyakori lánynevet szeretenék. Nekem tetszik az Izabella, Bogi, Kinga, Leila, Fanni. Azért nem szeretnék nagyon extrát, amiről még senki nem hallott csak jó lenne ha nem hívnának minden 3. gyereket úgy és ne legyen olyan nagyon gyakori vagy felkapott mint pl. Hanna, Anna, Júlia, Erzsébet, Ildikó, Virág, Csenge, Kati, Mária, Lili, Krisztina.
2015. máj. 11. 16:28
1 2 3
 1/28 mtke ***** válasza:
81%
Nekem ha lesz egy lányom akkor ő Odett ledu
2015. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 mtke ***** válasza:
83%
Ledu=lesz
2015. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 klopusz ***** válasza:
90%

Nekem az alábbi magyar, de manapság már nem túl gyakori lánynevek tetszenek: Zsuzsanna, Katinka, Andrea.

Kisebbik lányomnak szívesen adtam volna a Johanna vagy Jusztina nevet, nekem ezek is tetszettek, de Júlia lett. Aztán ez utóbbiról kiderült, hogy mennyire gyakori :)


Egyébként szerintem Erzsébet, Katalin, Mária, Klára, Magdolna névre manapság nem sok kislányt keresztelnek.


Remélem, segítettem.

2015. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

Johanna,


Janka,


Hermina,


Alíz,


Noémi

2015. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyermekünk Hanna lett volna...még jó hogy fiú lett mert tényleg minden második kislány Hanna. A másodiknál Bogit terveztünk...hát ő is fiú lett! :) Ezért én a Bogira szavazok!
2015. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

4. válaszadó, a felsorolt 5-ből 4 benne van a tavalyi Top 100 leggyakrabban adott névben.


Johanna: 40. helyezett

Janka: 43. helyezett

Alíz: 32. helyezett

Noémi: 23. helyezett


De az ötös válaszadó Hannája a legbrutálisabb tipp a ritka és különleges lánynévként, mivel hogy évek óta a leggyakrabban adott keresztnév...

A Boglárka pedig TOP 8. helyezésével szintén marhára ritka.


Látszik, mennyire nincsenek képben a válaszadók, mit jelent a ritka név... Ezért van kismillió Zselyke, és a szülő azt hiszi, egyedit választott. Ahogy az egyik válaszadó írta, ma már az a ritka, ami úgymond régies.


Kérdező, itt van az összes adható női név:

[link]

És itt a statisztika: (mondjuk kizárni a gyakran adottakat, ha ritkaságot keresel)

[link]

2015. máj. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%
Bora, Hédi, Helka, Villő, Bíborka, Száva, Szofi, Mici.
2015. máj. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Veronika:)
2015. máj. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Szonja.
2015. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Gerda?
2015. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!