Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Türelmetlen vagyok? Baj, ha...

Türelmetlen vagyok? Baj, ha szeretnék már családot?

Figyelt kérdés
Mindketten 23 évesek vagyunk, 7 éve vagyunk együtt, együtt élünk már 1 éve Pesten. Én sulizok+ dolgozok, a párom csak dolgozik, de egyenlőre nem adottak az anyagi lehetőségek egy gyermekhez. Az ismerősi körünkben több kisbaba van, és imádok velük foglalkozni, sokszor mondták már, hogy jól áll a kezemben a baba. :) Viszont amikor otthon előhozom a témát, vagy a párommal "álmodozás, tervezgetés" alatt babanevekről és egyebekről beszélgetünk, akkor a szülők (mindkét oldalról) azzal jönnek egyből, hogy mit tervezgetünk, hol van az még, előbb magunkat tartsuk el rendesen, stb... És szó sincs még komoly tervekről, csak MAJD szeretnénk gyereket.. Mégis úgy érzem, mintha a szülői oldalakról baj lenne, ha már erről beszélgetünk.. Tapasztalt valaki hasonlót?
2015. máj. 12. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
23 évesen nem vagy lemaradva semmiről, de természetes, hogy ábrándozol. Azért 7 év az 7 év, elég idő, hogy komolynak vegyük a kapcsolatot, nem is értem miért ilyenek a szülők. Persze, el kell tartani magatokat, bele kell rázódni a dolgokba rendesen, hisz egy gyerekkel még több lesz a kiadás, tudni kell osztani-szorozni a pénzt. Az én szüleim már akkor ujjongtak, mikor megkérte a kezem a férjem, hogy hurrá, 1 lépéssel közelebb ahhoz, hogy nagyszülők legyenek (na persze "szimplán" nekünk is örültek). Szóval sajnálom, hogy így leszólnak a puszta álmodozás miatt, de az van, hogy nem a szülők miatt kell avagy nem szabad családot alapítani egy fiatal párnak. Sok sikert nektek az életben!
2015. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mikor 23 éves voltam, a mi szüleink is megjegyezték, hogy előbb a sulit fejezzük be (mi is dolgoztunk mellette, eltartottuk magunkat). Mi befejeztük az egyetemet, és csak utána házasodtunk, az állandó munkaviszonyom pedig most lett meg időben úgy, hogy gyermeket vállaljunk.


Szerintem a szülőknek az egészhez addig van közük, ameddig ők tartanak el titeket/náluk laktok, onnantól max. véleményt mondhatnak, amit vagy elfogadtok, vagy nem. Sok mindentől függ, hogy ki mikor vállaljon gyereket. Nem mindegy, hogy hányat terveztek, és hány éves korodig szeretnéd őket megszülni. Én 23 évesen azt gondoltam, hogy bőven ráérek 30 után megszülni az elsőt (akkor még kettőt terveztük). De már 35-ig szeretném, ha minden tervezett gyermekünk megszületne, ami lehet, hogy 3 lesz. A korkülönbséget is bele kell számolni, meg azt is megtervezni, hogy a munkából hogy szeretnél kimaradni, tehát előtte kell valamennyi munkaidőnek meglennie ideális esetben. Na most, ha ez megvan, így utólag én 25-26 éves koromban vállaltam volna az elsőt. Ha iparkodunk, még a 28-ba beleférek:)

2015. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!