Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok kisfiatoknak a Sándor...

Adnátok kisfiatoknak a Sándor nevet?

Figyelt kérdés
Apuka után kapná, és nekem nagyon nem jön be. Mt lehet ilyenkor tenni?
2015. máj. 12. 12:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
nem
2015. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám. Apuka szeretné? Meg kellene beszélni, hogy esetleg 2. névnek kapja, ha ragaszkodik hozzá.
2015. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám.



Párom József, szerette volna ha a kicsinek is ez legyen a neve, mondtam h nem, választottunk olyat ami mindkettőnknek tetszik. De abba beleegyeztem volna h másodiknak megkapja ezt de úgy meg nem szeretné.

Semmiképp nem adnék olyat nevet a gyereknek ami nem tetszik mindkettőnknek mert akkor csak össze vissza hívná az akinek x név nem tetszik. Mindenképp meg kell egyezni.

2015. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha neked nem tetszik, akkor ne adjátok neki, szerintem ez közös döntés kellene hogy legyen. Olyan nevet válasszatok, ami mindkettőtöknek tetszik.

Vagy max lehet még 2 keresztneve.

Amúgy én nem adnám a Sándor nevet, nem tetszik nekem sem.

2015. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha tetszene mindkettőnknek adnám szívesen, de azért mert apukának is ez a neve, azért nem. Ahogy előttem is írták ebben az esetben második névnek. Vagy ha nagyon ragaszkodik hozzá a család és el tudom fogadni a nevet lehetne első neve, de lenne egy második és azt hazsnálnám.
2015. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Abszolút a hagyományos nevek pártján állok, de a Sándort csak akkor, ha nem becézitek Sanyinak... Habár mások úgyis annak fogják becézni...
2015. máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%

Az èn kisfiam is Sándor, szintèn apuka után. Sancinak brecèzzük, csak ìgy tetszik, a Sanyi, Sanyika, Sanya ès társai kikergetnek a világbòl. A bölcsibe sokat Sanyikázzák, ès már szòltam, hogy SANCI, nem Sanyika (egyèbkènt nem is hallgat rá, ő is mondja, hogy Sanci vagyok).

Ha neked nrem tetszik, akkor 2. Nèvnek, vagy egy teljesen más nèv, ami mindkettőtöknek tetszik.

Egyèbkènt az apukáknak nagyon nagy öröm ez, ha elsö szülött fiuk tovább viszi a nevüket. A fèrjem mái napig emlregeti, hogy milyen jò, mennyire örül neki.

2015. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%
Bár az én férjem lenne ilyen. Annyira szép neve van, amit ő is szeret, de nem szeretné ha a kisfiunk megkapná azt a nevet azzal az indokkal, hogy legyen saját neve.
2015. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is Sándorok vannak. Konkrétan mindenki Sándor, aki csak él és mozog. És, az is Sándor volt, aki már esetleg (sajnos) halott.

Még a nőket is átnevezték volna Sándorrá, ha ez törvényileg lehetséges lenne.


Én közöltem a férjemmel, hogy felejtse el. Egyik gyerekünk se (2-t terveztünk anno) lesz Sándor, ha esetleg fiú születik.

Szerencsére lányaink lettek, de megértette a férjem, hogy miért nem szeretném egyik felmenője után sem elnevezni a gyerekünket.

Ennyi erővel az én felmenőim után is kaphatta volna a nevét. Ráadásul én nem vagyok híve az ilyen "egymásról elkeresztelt neveket".

2015. máj. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem adnám, viszont az Alex a kedvenc fiúneveim között van, szerintem

Az lehetne kompromisszumos megoldás. Ismerek Sanyikat, már az én korosztályom is szívatta őket a nevükkel, Suncus volt a szokásos gúnynevük.

2015. máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!