Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz megérteni...

Miért olyan nehéz megérteni hogy nekem már nem lesz gyerekem?

Figyelt kérdés

Mikor valakinek mondom hogy én már nem szülnék gyereket úgy néznek rám mint egy ufóra. 32 éves vagyok, szeretem a gyerekeket, gyerekek közt is dolgozok de nekem nem lesz, több ok miatt:

-nincsen párkapcsolatom

-még édesanyámmal élek

-cél: a saját ház

-munkát szeretnék váltani

-még egy diplomát szeretnék, bár ebbe még bizonytalan vagyok

Mire mindent megvalósítom 35 felett leszek. Mire ovis lesz a gyerekem én 40, mire kiballag általánosból 50 felett leszek. Félre ne értsétek, nem ítélem el azt aki később szül, nem szeretnék beleszólni senki életébe, de zavar hogy én vagyok rossz mert inkább a fent említett dolgokat helyezem előnybe nem egy gyermeket.

Tényleg olyan elitélendő?


2015. máj. 19. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek semmi köze hozzá. Úgy élj, hogy neked jó legyen! Ha nem akarod, akkor nem kell erőltetni. A gyereknek sem jó, ha muszáj-baba, és neked sem, ha nem akartad őt.
2015. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj mások véleményére, mert csak boldogtalan leszel. élj úgy, ahogyan szeretnél és valósítsd meg a céljaidat.

32 évesen én épp ugyanígy voltam mint te, és a teljes távolabbi rokonságom leírt, mert hogy nincs pasim és nem szültem (és gondolták, soha nem is fogok). Az nem izgatta őket, hogy sikeres és elégedett voltam a munkámban, versenyszerűen sportoltam, számomra jó eredményekkel...


Az már off, hogy utána 35 évesen férjhez mentem, és azóta a második gyerekemet várom. (Jó tudom, a te szemedben öreg vagyok anyának-de pont le..szom az idegenek véleményét. Boldog vagyok, és elégedett az életemmel. És csak ez számít.)

2015. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz senkivel, vagy hogy leszáljanak rólad, csak annyit mondj, hogy vársz az apajelöltre. Ha meg lesz, lesz gyerek, ha nem lesz, nem lesz gyerek.

Valósítsd meg az álmaidat, aztán közben lehet, hogy megváltozik a véleményed és mégis úgy gondolod, hogy lesz gyereked.

35 évesen se leszel elkésve, sőt, akkor már nagyobb esélyed lesz rá, hogy mikor megszületik az unokád, tudsz majd segíteni vigyázni rá:D

2015. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Én teljesen megértelek. Nekem van egy fiam akit 28 évesen szültem, de a korom miatt többet már nem vállalok, hiszen már 32 vagyok, nem szeretnék rosszat a saját gyerekemnek, márpedig az idős szülő az.
2015. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
65%
Általában az az elfogadott ha egy nő gyereket szeretne, valaki ezt mindenen keresztül is véghezviszi, párkapcsolattal vagy akár anélkül, megfelelő háttérrel vagy akár anélkül....Sajnos azt már kevésbé értik meg, hogy vannak olyanok is akiknek nem az az egyetlen életcélja hogy gyereket szüljön és neveljen, de ennek ellenére még lehet őket szeretni, csak nem vállalná be. Én is így vagyok vele, valahogy sose jutott eszembe hogy én gyereket szeretnék, és bár nagyon jól megvagyunk a párommal, szeretjük a gyerekeket,és azt hittem idővel változni fog a véleményem, de én úgy érzem hogy nem fér bele, nem szeretnék kinlodni, és a gyereknek esetleg nem is tudnék sokmindent megadni. Nem panaszkodom, nem vagyunk szegények, de nem tudok félrerakni sem, 40 m2-es albérletben lakunk, ebben az életben nem hiszem hogy összejönne egy saját ház, és a szülők sem tudnak segíteni, inkább őket kell segíteni..... A lényeg hogy kövezzen meg bárki érte, de azért nem vállalunk gyereket, hogy a család és a rokonság minden tagja jól érezze magát, mert egyfolytában ezzel csesztetnek hogy húzzunk már bele, mert a gyerek a legjobb dolog a világon, meg már lassan kiöregszünk, stb. Már úgy vagyok vele, hogy nem magyarázkodok, hanem csak rávágom, hogy rajta vagyunk, aztán gondoljon mindenki amit akar. Könnyen lehet mindenki felett ítélkezni kívülről szemlélve a dolgokat.
2015. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Off: Baszus nehogy már azt mondjátok hogy 32 évesen öreg vagyok a második gyerkőcömet megszülni, és szar anya vagyok ha ezt meg is teszem....

Egy 32 éves 20 hetes roppantmód morcos km

Bocs az offért.

2015. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarsz nem szülsz ez a te dolgod de ne takaroz azal hogy öreg lenél 35 évesen gyerket szülni mert hülyeség,én 34 évesen szültem a kislányomat nem voltam öreg még akkor és most 5 ével késöbb sem vagyok az .
2015. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem, ez nem elítélendő, ha mást tervezel. Viszont azon egy picit elgondolkodnék a helyedben, hogy miért nem akarsz felnőni már ennyi idősen? Otthon élsz az anyáddal. Miért?! Mit csináltál eddig???!
2015. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kor függvènye. Van akinek nem való a gyerek. S ha ezt tudod magadról, akkor nem is kell szülni. Párkapcsolat nélkül nehéz is lenne. Furcsa hogy erőltetik, miközben tudják hogy nincs melletted férfi..

Mindegy. Nem kellenek magyarázatok. Ha nem akarsz, ne szülj. Csakis a te döntèsed.

2015. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
De hát ez a te döntésed, nincs mit elítélni rajta. Ha szeretnél szülni az is jó, ha nem szeretnél későn szülni az is jó. Csak neked legyen jó, senkinek nincs beleszólása.
2015. máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!