Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Elvárható"-e a nagyszülőktől,...

"Elvárható"-e a nagyszülőktől, hogy időnként besegítsenek a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lehet elvárni, de azért mégis, annyi mindenkinél működik ez. Alkalmakként segít a család, ha a szülőknek dolga akad. Egészségügyi, munkahelyi, környezeti gondok nincsenek a nagyszülők részéről, tehát minden adott. Mégis nem merem rájuk "erőltetni" a gyereket. Mik a határok? Vannak-e határok? Kissé dacos vagyok a témát illetően, mert szerintem igenis ha adott minden feltétel egy picit tehermentesítsék a szülőket. Rossz, hogy ha kettesbe akarunk lenni, bébiszitter kell a rokonok helyett. Ugyanakkor magunknak "csináltuk" a gyereket, szóval semmit sem várhatunk el. Viszont nekem így nincs jó szájízem a nagyszülők iránt, mert az igazi nagyszülő szerintem él hal a lehetőségért.
2015. jún. 7. 20:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
56%
Ez így túl általános. Mekkorák a gyerekek, hány van? Mennyire szoros a kapcsolatotok, milyen gyakran találkoztok? Messze laknak-e? Ha úgy adódik, Ti segítetek-e? Azt, hogy ők is neveljék, ne várd, az a Ti feladatotok!A nagyszülő nem nevel, max. vigyáz a gyerekre (persze, példamutatással nevel, igen.). Ha nem igényli, nem erőltetheted rá! Esetleg megemlíted, hogy elmennétek valahová, tudnának-e a gyerekre vigyázni?
2015. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Nálunk ennél durvább a helyzet. Egy városban élünk, de a szüleim nem is látogatják az uncsikat. Karácsonyra se, szülinapokra se, semmire nem kapnak a gyermekeim ajándékot. Nem mondom, hogy nagy dolgot, de egy csokit vagy valamit.

Arról nem is álmodok, hogy bármikor is elvigyék őket tőlünk, hiszen utoljára októberben voltak nálunk, és szerintem nem is jönnek többet.

2015. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
40%
nem, nem várható el. ti miben segítetek amúgy a szülőknek, mivel tehermentesítitek őket?
2015. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy igazi nagyszülő kérés nélkül is segít.

Én soha nem vártam el semmit, mert valóban magunknak vállaltunk gyereket, de pl anyukám mindig segít. Ő ajánlja fel a segítséget, ami nagyon jól tud esni, és jól is jön párszor a segítség.

De anyósomék (akikkel amúgy teljesen jóban vagyunk) nem segìtenek. Maguktól soha nem ajánlották, mi egyetlen egyszer kértük meg őket 5 èv alatt, hogy vigyázannak az unokájukra, de nemet mondtak...

Szóval tőlük nem kérünk semmit. Anyukám meg magától jön és segít.

Teljesen emberfüggő dolog ez.

2015. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk és a párom szüleinél is, hatalmas boldogság van, ha vigyázhatnak a kicsikre. (Egyelőre nem miénkre, hanem unokahugikra, unokaöcsikre.)


Mind kicsik, 1 év körüliek, és van hogy tesóim 1 hétre is hazamennek. Hétvégén a férjük is hazamegy hozzájuk és akkor elmehetnek kettesben ide-oda, addig vigyáznak rájuk a szülők, vagy mi ha épp otthon vagyunk.


Korábban olyan is volt, hogy este a nagyszülők keltek a kicsikhez, hogy a tesóim ki tudják magukat pihenni.


Egy olyan alkalom volt, hogy 3 hétig egyhuzamban mindig otthon volt az egyik kicsi, akkor azért elfáradtak a végére, de örültek neki nagyon, hogy volt alkalmuk együtt lenni velük.


Miután 100km-re lakunk tőlük, ezért nyilván nincs az, hogy bármikor átviszem hozzájuk 2-3 órára.


Egyébként pedig kérdezd meg tőlük. Nem bánnák-e ha velük lennének kicsit, hogy ti kettesben lehessetek. Szerintem egy normális szülő se mondja erre azt, hogy dehogy, magadnak szülted.


Én bármikor segítek a tesóimnak, sógornőmnek, ha szükségük van rá.

2015. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
35%
ejj de megy itt a lepontozás.. szóval szerintetek a nagyszülő törje kezét lábát hogy segítsen de ez visszafele már nem szükséges?
2015. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
74%

nálunk mondjuk teljesen egyértelmű, hogyha kell megyünk és segítünk a szüleinknek.


Az erre rákérdező válasz igencsak arrogáns és bicskanyitogató volt, gondolom, azért a lepontozás...

2015. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is emberfüggő. Nálunk pl. bármikor felhívhatom anyut és anyósomat is hálistennek. Soha nem mondtak még nemet, csak ha tényleg olyan dolguk volt, hogy nem lehetett lemondani. És tudom hogy nem nyűg nekik a lányom, nem úgy vállalják, hogy na jó, hozzad. Közben meg a pokolba kívánják az egészet. Pedig anyu alsós tanítónő, kijut gyerekből neki egész nap.

Persze igyekszem eldönteni, hogy mi az amit meg tudok oldani gyerekkel, és mi az, amihez jobb ha átviszem. Pl. államvizsgáztam 1- én, erre egész májusban tanultam, ha nem tudom hétvégenként anyura vagy anyósomra bízni, nem tudtam volna megcsinálni. Vagy tegnap "csak" fel akartam porszívózni alaposan a házat, majd felmosni, átvittem anyuhoz 2 órára, míg megcsináltam

Szóval próbálj meg esetleg célozgatni vagy ha azt nem veszik, nyíltan megmondani. Ha így is elhárítják a dolgot akkor még jobb ha tisztában vagytok ezzel a helyzettel.

2015. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%
2es vagyok. Azért nálunk más a helyzet. Én rengeteget segítettem apuéknak, pl éltem Angliában egy évet, hazaadtam 700000-et és semmit nem kértem érte. Aztán belementek valami eltartási szerződésbe, annak 2 évig fizettük helyette a havi 30000-et, aztán, hogy közöltük ezt így 2 gyerek mellett nem tudjuk tovább segíteni nekik, azóta jóformán nem is beszélünk. Én sokáig próbálkoztam, hogy ne legyen ebből gond, aztán februárban kaptam még egy megjegyzést, amikor betelt a pohár, és azóta sajna nem beszélünk. Szóval ennyit arról, hogy segíteni nem segítek és úgy várom el a segítségét.
2015. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem várható el. Kivéve, ha annak idején megkerdezted a véleményüket gyerek vállalásrol és az ő engedelyuket kérted hozzá.

Határ egy van:a te gyereked, old meg te. Nagyszerű, ha segít nagyszülő, de kötelezni, követelni nem kell. Nem mindenki el hal az unokaert, pláne, ha nem egy kisangyalrol van szó

2015. jún. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!