Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a 11 hónapos...

Mit kezdjek a 11 hónapos lányommal? Kezdek besokalni!

Figyelt kérdés

A lányom folyamatosan hisztizik torka szakadtálból közbe marja az arcát vagy húzza a haját vagy földhöz vágja ami a kezébe kerül,ha ilyenkor felveszek engem ütöget,csíp,rúg vagy húzza a hajam Alig alszik valamit egész nap kb 1 óra hosszát 10-20 percekre felbontva. Este 5-6szor felkel cicizni ha pedig alszik oldalba rúg egy csomószor. A kiságya a franciaágyhoz van húzva. A kaját ahogy a szájába teszem köpi is ki,pelenkázáskor is ordít. Babakocsit,autót gyűlöli.

Fürdeni úgy tudok,ha áll a huzanyzó előtt és bohóckodok neki(ezt se csinálhatom sokáig,mert nem tartom erkölcsösnek,de a muszáj nagy úr) ha pisilek jön utánnam,ha főkök vagy takarítok a kezembe kell fognom,mert úgyszint ordít. Ha 2 méternél messzebb vagyok lohol sírva utánnam. Az altatás is kataszrófa sokszor 2-3 órát vesz igénybe. Látom rajta,hogy hulla fáradt ásít percenként,de mégsem alszik el vagy ciciztetni vagy szaladgálni szoktam vele a szobába. Viszont,amikor jó kedve van akkor egy földre szállt angyal szépen eljátszik egyedül.

A férjem külföldön dolgozik az én családommal nem tartok a kapcsolatot. A másik nagyszülők itt laknak,de a mama is látástól mikulásig dolgozik és beteges is,de segít amibe tud. Sajnos vele sincs el akkor is rajtam lóg. Barátnőim elpárologtak mellőlem. Olyat helyet pedig ahol közösségbe lehetnénk még nem találtam.

Néha elönt a düh és legszivesebben szétordítanám az agyam. Néha ráförmedek,hogy fejezze be,de gusztustalanul nem szoktam vele beszélni. Lehet,hogy ezért megköveztek,de néha lejátszódik az agyamba,hogy megrángatom,vagy rácsapok a fenekére,de persze sose tenném meg. Szerencsére hosszútűrő vagyok,de néha elegem van.

Elszoktam tervezni,hogy hagyon őt sírni,de 2-3 perc után felveszem őt. Szeretnék tanácsokat,trüköket kérni,hogy mindkettőnknek jó legyen.

Úgy érzem rossz anya vagyok,azért mert feltudom magam húzni,pedig imádom őt és ő a mindenem.

Bocsánat,hogy ilyen hosszú lett!


2015. jún. 8. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
11 hónaposan nem hisztiznek. Ez nem az. Van rendszer az életetekben? Levegőzés, napirend, séta, fürdetés? Mikor keltek, fekszetek?
2015. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez a szeparációs szorongás.Amikor nem lát,azt hiszi,hogy már nem is létezel.Sok gyerek és anya átesik ezen,el fog múlni,de segíthetsz is.Először is,ha sír,hisztizik,ne vedd ki és ne vedd fel!!!Lásson téged,néha menj oda,simogasd meg nyugodtan.Közben csináld a dolgod.A ciciről,mint nyugtatóról is le lehet szoktatni,mindkettőtöknek jobb lesz.Meg kell tanulnia egyedül is ellenni.A sírással ne hagyd magára,tehát beszélj hozzá,mond,hogy most éppen mit csinálsz énekelj neki,mintha nem is hallanád a sírást.Nehéz,de rá fog jönni,hogy nem éri el a célját.Muszáj kicsit bekeményítened,mert mint írod,semmi segítséged.Idővel jobb lesz.Most a meleg még rá is tehet egy lapáttal.Kitartás!
2015. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ez csak egy korszak ami elmúlik

addig sokat segithet citromfű tea, magnézium, halolaj,

ha hisztizni kezd menj ki a teraszre vagy a folyosora 10 percre hogy teis ő is lenyugodjon

2015. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nyugi! :)

Próbálj napirendet kialakítani, amiben az is legyen benne, hogy csak vele játszol. Legyen levegőzés, játszótér. És valami közösségi élet biztosan van, kérdezz rá a védőnődnél, hátha tud segíteni.

2015. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi,de mi abban az erkölcstelen,hogy a lányod előtt zuhanyozol?!Ebből nekem az jön le,hogy tele vagy gátlásokkal,feszült vagy,amit simán megérez a kicsi(hiszen Ők még leginkább érzelmekkel kommunikál),és Ő ezt így reagálja le.Különben nekem 3 gyerekem van,és a kisebbek(7 és 3 évesek)előtt simán lezuhanyozok,sőt,olyan is van,hogy beállnak hozzám a zuhany alá.Igazából a nagy előtt se izgatnám magam,de rávaló tekintettel(mivel már felnőtt)nem teszem.
2015. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Az utolsó vagyok:a legnagyobb fiú,ezért nem akarom Őt olyan helyzetben hozni,a kicsik fiú-lány páros.
2015. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Van napirendünk (legalábbis szerintem az) álltalában uagyanakkor kel és alszik el. A fürdés is egy időben van. Nagyon sokat játszok vele. Ha mondjuk nem tudok azonnal elmosogatni vagy bekarni a szennyest a gépbe nem esek kétségbe inkább vele töltöm az időt. Levegőre is igyekszem sokat vinni őt, bár a babakocsit nem nagyon díjazza és abba meg végképp nem hajlandó aludni. A kertbe van neki homokozója amit nagyon szeret.

Egyébként nem rossz kislány csak nagyon kitart az akarata mellett.

2015. jún. 8. 21:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az utolsó kommented szinte teljesen az ellentéte annak,amit a kérdés kiírásakor írtál.....
2015. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mért az ellentétet? Az alvást és a kelést reggel és estére értem,abba ugyanúgy benne van,hogy este sokazor felkel. Írtam a kérdésbe,hogy ha jó a kedve akkor egy angyal. Nyilván nem 24 órából 24-et hisztizik,de bőven elég egy napra az a 2-3 óra amikor ezt teszi és akkor abba a nem szóra reagáló hisztik nincsennek benne.
2015. jún. 8. 23:05
 10/13 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján szerintem a legnagyobb probléma, hogy hulla fáradt a gyerek. 11 hónapos még nem hisztizik, a cirkusz abból ered, hogy érzi, hogy nem jó így, de nem tudja konkrétan mi a baja, hogyan lehetne ezen változtatni. Először is meg kell tanítani egyedül elaludni. Erre számos megoldási javaslatot találsz az interneten.

A másik, hogy keretet kell adni a napjainak. A napirend nem azt jelenti ennyi idősnél, hogy fix az amikor kel, fekszik, fürdik, hanem, hogy tudja mi után mi következik. Például reggeli után te rendbe rakod a lakást, előkészíted az ebédet, tízórai, séta. Ebéd után alvás, ébredéskor uzsonna. Ha kiszámítható számára a nap, megnyugszik, nem lesz vele gond.

Ez felnőttként sokaknak rettenetesen unalmas, viszont egy gyerek számára biztonságot ad. Nem véletlen, hogy a közösségben (ovi, bölcsi) is napirend szerint működnek a dolgok.

Nem vagy rossz anya, csak légy határozottabb. Sok egyéb módszer van a sírni hagyáson, és a fenékre csapáson kívül. Olvasgass Vekerdy Tamástól, Vagy a Tracy hgg-tól. kinek mi válik be. Mindkettőtöknek jót fog tenni.

2015. jún. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!