Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kb.2 hónapja nincs munkám,...

Ha kb.2 hónapja nincs munkám, de tartósan beteg gyermekem után GYES-t kapok, akkor hogy alakul a biztosítási jogviszonyom? Ha sikerül a közeljövőben újra munkát találnom, akkor milyen TP/GYED/GYÁS szabályok vonatkoznak majd rám?

Figyelt kérdés
Ezt az időszakot megelőzően 10 év folyamatos munkaviszonyom volt.
2010. febr. 27. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Ha nincs munkaszerződésed, nincs biztosított jogviszonyod. Azonnnal be kellett volna menni a munkaügyibe és bejelentkezni, ha még nem tetted meg, tedd meg. Ha dolgozni fogsz megint, akkor dolgozol, a gyesben ebből a szempontból nem áll be változás.
2010. febr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
GYES mellett hiába jelnetkezem be munkanélkülibe, nem jár semmi.
2010. márc. 1. 08:18
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezzel kapcsolatban kérdeztem, hogy akkor most hogy is van ez?:

Egy oldalról másoltam be ezt az infot:


A biztosításban töltött idő akkor folyamatos, ha abban 30 napnál hosszabb megszakítás nincs. A 30 napi megszakítás időtartamába nem számít be a táppénz, a baleseti táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, a gyermekgondozási segély folyósításának az ideje.


A biztosítási idő folyamatossága tehát

- egyrészt nem biztos, hogy megszűnik, ha két biztosítási jogviszony között több mint 30 nap eltelik, hiszen a folyamatosság szempontjából olyan időszakokat is figyelembe lehet venni (pl. passzív táppénz, GYES), amikor nem áll fenn a biztosítás,

- másrészt a biztosítás szünetelése révén (pl. 30 napot meghaladó "egyéb okból" (tehát nem gyermek ápolása vagy gondozása végett) igénybe fizetés nélküli szabadság) is megszűnhet.

2010. márc. 1. 08:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy gyes mellett nem lehet elmenni munkanélkülire, vagy ez vagy az.

Ha majd újra dolgozni fogsz, akkor szerintem ugyanúgy kaphatsz majd gyest, gyedet, tgyást. Bár én úgy gondolom, hogy jobb ha egy két évet lehúzol majd az új munkahelyeden, az a tuti. Elég érdekes ez a 30nap megszakítás nélküli fogalmazás, valahogy nem egyértelmű.

A gyes mellett ugyanúgy dolgozhatsz jelenleg, úgyhogy azzal nem kell semmit sem tenned.

Szerintem ha simán csak gyesen vagy akkor biztosított vagy. Bár erről már olvastam olyat is, hogy valami négyezret kell fizetni az apehnek, vagy az önkormányzatnak ilyen egészségügyi vmi néven, hogy legyen biztosításod. De ha szociálisan rászoruló vagy akkor az önkormányzat kifizeti helyetted. Valami ilyeneket olvastam. De keress rá a neten, a fórumokon. Vagy valami tb szakértőt kérdezz meg. Ha megtudod írd meg ide mindenképpen.

2010. nov. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyes mellett biztosított vagy!!
2010. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!