Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tesztek gyermeketek...

Ti mit tesztek gyermeketek egészségének megőrzése érdekében?

Figyelt kérdés
Az enyém most 6,5 éves,csak úszni járatom.
2015. jún. 9. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Élünk, ahogy előtte is. Egészségesen táplálkozunk (cukor nincs a házban, só sem sok, válogatott alapanyagok, házi koszt, megfelelő vízbevitel, üdítőt nem iszunk, sorolhatnám), rendes napirendje van, így mindig időben ágyba kerül, rendszeresen mozgással teli kikapcsolódásra megy a család, nálunk nincs tv előtt ücsörgés, mesét se nagyon lát, helyette játszunk, kirándulunk, beszélgetünk. Nem csak a testi, de lelki egészséget is fontosnak tartjuk.
2015. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van. Testi-lelki egészségmegőrzés.


Úszni jár, bár ez csak a társaság miatt. Sokat avgyunk jó levegőn, kirándulunk, túrázunk.

Egészségesen étkezünk. Van üdítő, csoki stb, de csak alkalom adtán, ha vendég jön, vagy étterembe megyünk. Főzök, bébi kora óta, jó alapanyagokból.


Ha beteg, bár 3 év alatt nem sokszor volt, akár a 3. dokiig is elmentem. Még sosem kellett antibiotikumot szednie. Ami nem az én érdemem, szerencsénk volt, de rendesen utánajárok a dolgoknak.


Szerencse, hogy nagyon szereti a gyümölcsöt-zöldséget, így a tízórai, uszi mindig valami ilyesmi. Répa, karalábé, mindent megeszik.


Nem kenek rá minden xart. Azért mert valami drága, nem biztos, hogy jó. Azért mert valami gyógyszertári, nem garantált, hogy egészséges. Sima sheavajas szappannal fürdetek, dm-es alverde minden káros mentes samponnal. Próbálok utánajárni ezeknek. Nem használtam nagyon popsitörlőt, csak ha úton voltunk.


Próbáltam sokáig szoptatni, 18 hónapig sikerült, hála Istennek.


Nem féltünk soha a hidegtől, figyelek az öltözködésre, nem adok rá túl sok ruhát.


Ilyesmik. Most megint babót várunk, mindent megint hasonlóan fogok csinálni. Szerintem ezek egészségesek, persze mindenki máshogyan gondolja. Illetve nincs szerencséja, pl. a szoptatással, vagy a gyerek nem akarja megenni az Istennek sem a zöldséget, van ilyen. Lehet én is ilyen gyereket kapok másodszorra, én is ilyen voltam. :)

2015. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!