Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti mit csináltatok...

Szülők, ti mit csináltatok kamaszként nyári szünetben?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és kíváncsi hogy mikor még alig volt, tévé, telefon és egyéb modern eszközök mit csináltak a kamaszok. Szeretném értelmesen eltölteni a nyaramat. Június végére már van programom és július első 2 hetére is de aztán nem tudom mit csinálok.

Mamáéknál leszek egy kis faluba ott nincs számítógép csak a telefonom marad de nem akarom egész nap nyomkodni. Ott vannak barátaim de nem nevezném őket barátnak (előttem jópofiznak, hátam mögött kibeszélnek). A legjobb barátnőmmel is fogok találkozni de nem minden nap mert ő bent lakik a városba.

Úgy tudom régen már 14 évesen dolgoztak de itt nincs munka és anya és mama sem engedné szerintem. Mama halálra félt, nagyon konzervatív pedig jó környéken lakunk.

Szóval ti mit csináltatok? Anya nem emlékszik rá mama se nagyon és nincs kitől megkérdeznem ezért vagyok ilyen kíváncsi :)

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2015. jún. 17. 08:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

35 éves vagyok, anno egész nyáron tekeregtem a barátaimmal :)

Most én sem engedném a gyerekeimet,extra megbízhatóak,de akkor sem.

2015. jún. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

14 évesen dolgoztam először nyáron 1 hónapot, de rokonnál a Balatonon :)


A nyár többi részében a barátokkal voltam, lent a téren, strandra jártunk.


Tényleg nem volt se mobilunk, se számítógépünk, a tévében sem volt ennyi csatorna és műsor, kint voltunk a levegőn, és elsétáltunk összeszedni a barátnőket, ha talizni akatunk, vagy otthon volt, vagy nem :)


32 éves vagyok

2015. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Èn falun nőttem fel, szinte egèsz nyáron mamánál voltam, ő nagyon sokat kèzimunkázott, ès engem is megtanìtott. Sokat hìmeztünk, horgoltunk, kötöttünk együtt. Ha jöttek uncsitesòmèk is, akkor rajzversenyt tartottunk, társasoztunk. Mobil nem volt, mamánál mèg vezetèkes telefon se, a tvt csak este kapcsoltuk be. Nem azèrt, mert nem lehetett, de nem is èrdekelt, sokkal jobb programokat talaltunk ki ezeknèl. Estefelè, mikor már enyhült az idő, akkor bicajoztunk, görkoriztunk, kutyát sètáltattunk, fagyiztunk. Kb. ennyi, semmi èrdekes nem törtènt, mègis örömmel gondolok vissza azokra az èvekre.
2015. jún. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27 vagyok annak idején volt olyan nyár hogy végigdolgoztam egy málna ütetvényen. Aztán este mentünk a hűtőházba zöldségeket csomagolni válogatni. Akkor jött be a legelső mobiltelefon ami egész nyári munka után megtudtam venni. Sokat táboroztunk, hegyitábor , éjszakai túrákon vettem részt.Egész napis kirándulás a hegyekben. Táborban kendő festés poló festés.Gyöngyfűzés gipszkiöntés volt tánc sátor.Hangszer sátor ( itt különbőző természetes anyaból készült hangszereket lehetett kipróbálni.Volt barkácsolás csattógó lepje készítés a fiúk hajót készítettek fából.Aszfalt rajz versenyt szerveztűnk. Sokat sportoltunk röplabda, kidobó fociztunk vegyes csapatokban,stradolás. Város nézés. Számháborúztunk késő estig. Kosaraztunk.Sosem unatkoztunk imádtam azokat a nyarakat.
2015. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Én sokat unatkoztam nyáron... Olvastam, sorozatokat néztem a tvben, zenét hallgattam, néha lementem a barátnőimmel sétálni, de ennyi. Elég unalmas volt. Most meg, hogy annyi mindent lehet csinálni, le lehet tölteni bármilyen filmet,s orozatot, könyvet netről, lehet nyelvet tanulni, meg kb bármit meg lehet tanulni, most nincs időm rá. Nem igaz, hogy jobb volt régen.
2015. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én nagyon unatkoztam mamáméknál anno.

Napoztam, főztem, ha engedte, tv-t néztem, olvastam, aludtam, locsoltam, ilyenek.

2015. jún. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Szinte mindig úton voltam minden nyári szünetben.


Sokat voltam különféle táborokban, főleg a Balatonnál vagy a Velencei-tónál.

Ezen kívül cserkészkedtem, és a cserkésztáborok meg túrák mindig nagy élményt jelentettek, a hittan táborok úgyszintén.

13 évesen Görögországba mentem egy gyerekeknek szervezett útra tanárokkal, az is csodálatos volt.


A nagyszüleimet is rendszeresen látogattam, kb. két hetet voltam mindig náluk huzamosan. Volt, hogy elvittem egy barátnőmet, aztán az ő nagyszüleihez mentünk falura. El nem mondhatom, milyen jó volt városi létemre ezekben az örömökben részesülni, gyümölcsöt szedni, állatokkal foglalkozni, szénában hemperegni, stb. :)


Ha itthon voltam, akkor az itthoni barátnőimmel szórakoztunk, edzésre jártunk, strandoltunk, tollaslabdáztunk, bőgettük a kazettás magnót és az akkori zenei felhozatalt elemezgettük, sminkeltük egymást, beszélgettünk.

Meg állandóan olvastam.


Abban a korban is volt tévé, telefon és számítógépes játékok, de nem volt ezeknek olyan kultusza, mint manapság.


37 éves vagyok

2015. jún. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39 vagyok. 14 évesen dolgoztam először nyáron egy tóparti büfében 1 hónapot. Halál büszke voltam magamra, mert aztán arra költöttem a pénzt amire csak akartam. Voltam legalább 2 hetet iskolatársakkal Balcsin táborban, meg 1-1 hetet nagyszülőknél. Amúgy rengeteget olvastam, sajnos ez manapság nem divat a fiatalok körében. Meg találkoztunk a haverokkal, fagyizni mentünk, bringáztunk, ilyesmik.
2015. jún. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sokat olvastam, rengeteg-rengeteg könyvet kiolvastam a nyáriszünetek alatt, ha volt rá lehetőségem, akkor kiültem a kertbe egy nagy pohár jeges limonádéval, és egy fa árnyékában hűsölve olvasgattam, de jó is volt!

Mellette gyakran kreatívkodtam, varrtam, ékszereket készítettem. Próbáltam sokat aludni is, mert iskolaidőben általában éjfélkor feküdtem le, és reggel 6-kor ébredtem. Találkoztam a barátaimmal is, kirándultunk, piknikeztünk.

Nagyszülőknél sokat sütöttünk-főztünk közösen, kertészkedtünk is (bár ez nem volt a szívem csücske, tudtam, hogy nekik azért nagy segítség).

2015. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Sokat olvastam, könyvtárba jártam. Közben átmentem a barátnőmhöz, vagy ő jött át.

Segítettem a szüleimnek az otthoni munkákban, az én feladatom volt az aznapi vásárlás, felmosás, lépcsőmosás, mosogatás, kisebb főzéshez kapcsolódó előkészítések, mint pl. krumplihámozás, gyümölcs magozás. Jártam Apámmal együtt a nagymamámhoz is, elég sűrűn, ott is kellett segíteni a kertben.

2015. jún. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!