Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldi nyaralás kicsi...

Külföldi nyaralás kicsi gyerekekkel? Hogyan?

Figyelt kérdés
Horvátországba megyünk 4 éves és 1 éves fiainkkal, illetve anyukámmal. Szeretnék tájékozódott lenni, mi az ami fontos és mindenképp vigyek, mit célszerű vagy kell elintéznem. Milyen napszakban jó, ha megyünk? Elvannak az autóban, de csak ideig óráig. Nagyjából 100km bírnak viszonylag nyugton, de mi 800km-re megyünk 1 útra. Hallottam az esti indulás éjszakai menetről, de nem tudom aludnának e a kocsiban? Meglehetősen tanácstalan vagyok, szerencsére még lemondható a szállás időben.
2015. jún. 17. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Személyigazolvány kell mindkettőnek. Utasbiztosítás mindenkinek. Mi tavaly voltunk az akkor két evesünkkel most már jön az akkor 4 hónapos tesó is. Azt Neked kell tudni mit bírnak a gyerekei.Max sűrűbben megálltok.

Amit még mindenképp becsomagolik azok a gyógyszerek. Kúpot nurofent betadin t kétszer csípésre valamit meg ellene. Meg persze játékok könyvek.

2015. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi is idén megyünk, 2 évessel és 3,5 évessel. Mi hajnal 2 körül tervezünk indulni, így reggelre/délelőttre ott leszünk. Szerintem fognak aludni a kocsiban.
2015. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Én azért nem keltem fel, a párom este 6-7 körül tervez indulni, így akkor reggelre odaérünk. A gyógyszerek meg a személyes tárgyak alap dolgok.
2015. jún. 17. 22:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi legutóbb majdnem ekkora gyerekekkel 1100 km-t tettünk meg. Este 10kor indultunk, addig le se feküdtek. Direkt jó későn fürödtek, későn vacsoráztak, eljátszottak még egy kicsit, utána indultunk. Kb 40 km múlva már aludt mind a kettő. A kocsiban legyen alvósjáték meg pléd útközbenre. Reggel 5ig meg se nyikkantak, akkor tankoltunk, utána bambulták a hajnalt, még szunyókáltak, 7 körül álltunk csak meg reggelizni. Igazából mi addig megyünk, amíg benzin van az autóban, ha elaludtak nem szoktunk megállni, max fél percre, amíg cserélünk a kormánynál. Hazafelé napközben jöttünk, akkor is aludtak többször, bambultak meg mesét néztek a tableten. Jó sokat kivételesen. A vezetőülés fejtámlájára rögzítjük, előlről lehet kezelni. Azért mert most kicsit neccesnek tűnik az utazás, ne mondd le, jó buli lesz. Mi először egy 11 hónapossal és egy 3,5 évessel indultunk útnak, kicsit izgultam az elején, de jó volt.
2015. jún. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4 és 2 évessel mentünk nemrég, szintén 700km-re. 9 óra volt az út oda, reggel indultunk. Reménykedtem, hogy a délutáni alvás megtörténik a kocsiban, de sajnos nem így lett. Nem volt unatkozás, pedig gyakran csak az ablakon néztek kifelé. Az alagutak izgalamasak voltak, meg tableten játszottak, valamint vittem úti játékokat is. Viszonylag gyakran megálltunk (úgy óránként), de csak 5-15 percre.
2015. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Igazából attól tartok, hogy mi van ha összeszednek valamit és dokihoz kell vinni őket? Hármunk közül én tudok angolul, de csak addig, amíg nem kell megszólalni, mert az nem megy sajnos. Akkor este célszerűbb indulni, jól gondoltuk ?
2015. jún. 18. 11:15
 7/12 anonim ***** válasza:
De mit tudnának összeszedni? Vigyél lázcsillapítót legalább 2 félét, hasfogót, hashajtót, csípésre krémet, ami eszedbe jut. Szerintem majdnem mindent ki lehet kúrálni. Mindenképpen éjszaka menjetek, ha tudtok. Nektek kicsit strapás lesz, de legalább a gyerekek nem ugrálnak az idegeiteken útközben és ők nem lesznek álmosak :)
2015. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
2 éve a Balatonon voltunk, Siófok aranyparton. A fiam mégis kiszáradással kórházba került annyira beleesett a hányós hasmenős vírusba :(
2015. jún. 18. 13:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor nem kell nagy nyelvtudás. Megmondod a dokinak, hogy nem nagyon beszélsz angolul, de kézzel-lábbal elmutogatod. Amúgy is megvizsgálja, rá fog jönni mi a baja.
2015. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a Balatonon vagy melegvizes helyeken sokkal könnyebb ilyen kórságokat összeszedni. Mi eddig mindig hoztunk valami ilyet, tengerpartról még sosem.
2015. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!