Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy azért vagyok...

Lehetséges, hogy azért vagyok "előítéletes" a fiú gyerekekkel, mert csak rossz kisfiúkat ismerek? ) többi lent)

Figyelt kérdés

A párommal szeretnénk gyereket, de én egyszerűen félek attól, hogy fiú legyen.. Tudom, nem én döntöm el, és a neme mindegy, csak egészséges legyen, szeretni fogom ugyan úgy, stb... Csak az a gondom, hogy a környezetemben lévő 3-4-5 éves gyerekek egytől egyig fiúk, nem ismertem meg soha senki ilyen korú kislányát.. És ezek a kisfiúk mind rosszak, de rettenetesen! Nem értik amit az anyjuk mond, leszrják, visszapofáznak.. Rémes, tudom, hogy neveltetés és stb, de valahogy rettegek, hogy fiam lesz, és ő is ilyen rossz lesz..

Szóval ez lehet pont emiatt, hogy nem ismerek kislányokat? Bocsi, biztos furcsának gondoltok most.. De ez tényleg nagy gondom.. (a vőlegényem persze fiút szeretne)


2015. jún. 19. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
életkori sajátosság :D Lányom is rossz csont, ő 3éves, fiam 3.-án lesz 1 éves, de ő is mutatja már a huncutság jeleit :)
2015. jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Igen, ez amiatt van, mert személyes tapasztalat. Na de a rosszaság nem nem függő.

Az én 2 éves fiam egy tündér. Kinézetre is (idegenek szokták mondani, hogy lánynak is szép), és nagyon szófogadó, jó evő, jó alvó. Barátnőm is "irigyel" érte, neki 3,5 éves a fia.

Másik barátnőmnek szintén 3,5 éves, de lánya van, ő mint a kisördög. Amit írsz, direkt rosszalkodik, szófogadatlan, és mindig túljár a szülei eszén. Őt pl sosem büntetik, bármit megtehet. Mindig csak elbeszélgetnek vele, és megígértetik, hogy jó lesz...


Én mindig is fiút akartam, és nagyon örülök, hogy megadatott nekem!

2015. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

Értem, hogy miről beszèlsz!

Egyenesen rettegtem, hogy fiam lesz. Egyszer még el is sírtam magamat, hogy lehet fiút hordok a hasamban.

Valahol tudtam, hogy tuti nem lesz fiú, így is lett.

Ha fiú lenne, biztos megszerettem volna, de hál istennek kislány.


A játszón az összes kisfiú ellenszenves és rossz és rosszul öltöztetett. Mindegyik olyan kis suta. Kb3 kisfiút ismerek, akik nagyon édesek!

Csúnya ilyet mondani, de egy biztos, hogy kisfiút soha nem szeretnék.

Ez van. Biztos rosszul esik a fiús anyukáknak, de nem nekik szól, tudom, hogy ez én vagyok meg a senkit nem érdeklő válaszom.


Elnézést.

2015. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
En ismerek egy nagyon szomoru helyzetet. Ott mindketten nagyon fiut szerettek volna es ikerparos lett. Lany es fiu. A lanyt nem akartak megtartani, orokbe akartak adni. Szet is ment a csalad mert az apa azt mondta vagy megy a lany baba vagy o. Vegul az anya inkabb ugy dontott a csalad nyomasara, hogy marad mindket baba, igy elvaltak. De valahogy sosem tudta/tudja ugy szeretni azt a lany gyereket (jelenleg 5 evesek az ikrek). Erzodik, hogy teherkent tekint ra. Jobb lett volna ha orokbe adjak szegenyt. :(
2015. jún. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig hidd el, hogy a rosszaság nem attól függ, hogy fiad vagy lányod születik.

Nekem 3fiam van, és az első olyan jógyerek- mindig is az volt, születésétől, hogy az iskolában az első osztályban azért hívattak be, hogy közöljék, hogy a gyerek túlságosan szabálykövető, túlságosan fegyelmezett, szóval az volt a baj, hogy túl jó. :)

A középső és legkisebb fiam is nagyon kis nyugodtak és jók- nincs rájuk panasz sosem az oviban, bölcsiben, de ők azért tudnak huncutkodni rendesen. A nagy is el tudja magát engedni, de mindig tudja hol a határ. :)

Én meg annyi agyonkényeztetett, hisztis kislányt ismerek, hogy mindháromszor nagyon örültem, hogy fiaim lesznek. :)

2015. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kicsinek nekem is aranyosak voltak fiaim ,most már tizen évesek néha elviselhetetlenek ,de ismerek olyan 5 éves fiut a lányom ovijában amelyik szótfogadatlan ,az oviban és otthon is .
2015. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem nem függő a rosszaság, viszont azért azt kiemelném, hogy olyan értelemben függhet tőle, hogy az emberek általában teljesen máshogy nevelik a fiú és a lány gyerekeket. Gondoljatok csak a sztereotípiákra pl. "egy kisfiú nem sír" "katonadolog" vagy hogy "lány létedre ilyen rendetlen a szobád?!" stb.

Kislányokat hajlamosabbak vagyunk jobban körülrajongani, fiúk meg gyakrabban hívják fel a figyelmet magukra rongálással.

Ez viszont nem szerinti különbség, hogy a kisfiúk inkább ütközéssel ismerkednek a világgal (szó szerint és átvitt értelemben is), a kislányok meg inkább verbális úton.

2015. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fiam és egy kicsi lányom van.Hát,a kis csaj mindent visz!Akaratos,konkrét elképzelései vannak dolgokról,és ha az nem úgy van,Isten irgalmazzon!Persze én kordába tartom Őt,de az Apja,hát,Ő totál el van olvadva.A 7 éves,kisebbik bátyja sokszor-a szó szoros értelemben-menekül előle,mert egész egyszerűen nem hagyja.Komolyan mondom a 2 fiúval nem volt/nincs ennyi hajcihő.A pici már most csajoskodik,felesel,a fiúknak ennyi idősen eszükbe se jutott(ősszel lesz 3 éves a kislány!!!!).Én az első gyerkőc előtt csakis kisfiút akartam,el se tudtam képzelni kislányt.Egy igazán édes,alkalmazkodó,okos fiam született elsőre...ezek után se vágytam kislányra.A 2. fiam már egy kicsit nehezebb típus,de kezelhető.Sok kislány született a baráti körünkben,akkor én is vágyni kezdtem egy kislányra(tervben volt még egy baba,nem ezért született).Összejött....az első perctől igazi kis energia bomba,okos,életre való,nagyon önálló,DE mint fentebb írtam,nem egyszerű!Én (mi) nagyon boldognak és szerencsésnek érzem magam,hogy fia(i)m és lányom is van!Különben a mi baráti körünkben több apuka-jelölt akart kislányt elsőre,mint kisfiút.
2015. jún. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 8. vagyok.Mellesleg a baráti körben van olyan Anyuka,aki sírógörcsöt kapott az Uh vizsgálaton,amikor kiderült,hogy lánya lesz...Apuka viszont olyan boldog volt,hogy madarat lehetett volna fogatni Vele.Azóta született egy kisfiú is,Anyuka azt mondta,nem véletlen akart Ő kisfiút...a kislány(8.5 éves) akaratos,öntörvényű,durcás,uralkodó típus,a kisfiú mosolygós,simulékony,kedves kis emberke(2 éves múlt tavasszal)
2015. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre lányom lett. Amikor terhes lettem a másodikkal, nagyon nem akartam fiút, hasonló volt a tapasztalatom, bár én inkább hisztis fiúkat láttam. Ha ez megnyugtat, nem lett az enyém hisztis, vagy extrém rossz. :) Na azért az enyémek sem jobbak, mint más gyerekek. Ez nagyrészt tőletek függ ám, és valóban azért gondolhatod így, mert rosszak a tapasztalataid.
2015. jún. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!