Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy választottatok nevet a...

Hogy választottatok nevet a babának és honnan tudtátok, hogy az lesz az igazi? Hisztek abban, hogy a baba "megsúgja", csak figyelni kell? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az első kisfiúnknál könnyű volt, mert apa nevét kapta. Most megint fiút várok, de nem gondoltam, hogy ilyen nehezen fog menni a névválasztás. Az első név ami megtetszett, szinte mindenki szerint lányos vagy b*zis. Így én is elbizonytalanodtam, és már vagy 100-szor végignéztem az utóneveket, és találtam néhány olyat, ami esetleg szóba jöhet. Aztán ahogy "ízlelgetni" kezdem a neveket, végül egyik sem tetszik igazán valami miatt. Így mindig visszatérek a legelsőre, de mégsem vagyok benne biztos, hogy az az igazi, de mást sem tudok ami jobb lenne. Talán igaz lehet, hogy azt a nevet a baba "súgja" és azért nem találok jobbat és térek vissza hozzá, és az lenne az igazi?
2015. jún. 22. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekem kb 15 éves koromban eldőlt, hogy ha fiam lesz, 2 név közül fogok választani. Az egyik nem ment a férjem vezetéknevéhez, így a másik lett. Nem volt "beleszólása" a babának.

Ha lányunk lett volna, a férjem nevezte volna el.


Nem a baba súgja neked, hanem az tettszett, és az a favorit neved, csak mások leszólják, ezért bizonytalankodsz. Ennyi. Semmi misztikum.


Esetleg elárulod mi az a név?

2015. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha mindig oda jutsz vissza, akkor az az igazi :-)

Mi úgy találtuk, hogy olvasgattuk a listát, mindegyikhez volt valami kifogás, egyszer csak meglátott egyet a férjem, kimondta és rögtön rájöttünk, hogy ez az, nem volt kifogásunk.

2015. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem súgott a babám :)

Tetszett egy név, a kolléganőmet is így hívták akivel egy szobában dolgoztam akkoriban. Így ezt a nevet kapta. :)

2015. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Én teljes mértékben hiszem, hogy így van. Mielőtt teherbe estem volna, már régóta téma volt köztünk a gyerek (végülis akkor már 6 éve együtt voltunk, házasok voltunk, evidens volt, hogy gyereket is szeretnénk) és akkor nagyon sok nevet esélyesnek találtunk.

Aztán Szentivánéjkor voltam 6 hetes terhes, és akkor csak úgy beugrott, hogy az Iván név lenne a legtökéletesebb a mi kisfiunkra (előtte még csak említés szinten sem jutott eszünkbe). A párom is egyet értett. És olyannyira nem jött képbe más név, hogy még lánynevünk sem volt. Még szerencse, hogy fiúnak született ;) Én biztos vagyok benne, hogy ő sugallta.

2015. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk abszolúz különböző nevek tetszettek. Páromnak olyanok amiktől még a szőr is feláll a hátamon, pedig hétköznapi nevek. Így összeírtuk kinek melyik tetszik. 2 egyezés volt. De akkor még nem tudtuk a nemét, igy félre tettük a papírt. Mikor kiderült hogy kislány a teljes utónév szótárat végignéztük. Egyetlen egy név egyezett :D így Dorina lesz a lányunk. :)
2015. jún. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Viszont ha fiú lett volna akkor nem egyeztem volna ki :) 10 éve eldöntöttem hogy így fogják hívni :) apa meg adta volna a 2. nevet :)
2015. jún. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2 fiam van az elsőnek apukája nevét és a nagypapa nevét kapta én akartam igy ,másik fiam szintén családi nevet kapot és nekem is tetszik ,kislányomat én és apukája neveztük el ,és bár az egyes embereknek ,az egyik név nem tetszet engem nem érdekelt nekem tetszik és kész .idegenek nem szolhattak bele az ilyenekben .
2015. jún. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A legenda szerint én magamnak választottam a nevem. :)

Állítólag apukám már órák óta be volt zárkózva a mellékhelyiségbe amikor anyu megkérdezte hogy jól van-e, mire apu közölte hogy jól csak olvas. Mit? kérdezte anyu. Amikor az írónő nevét kimondta apu akkor én rúgtam egy határozottat, az volt állítólag az első érezhető rúgásom. Onnantól kezdve nem gondolkoztak más névben, még fiúban sem, de szerencsére lány lettem. :)

2015. jún. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel nem vagyunk közös nevezőn a nevek ügyében, így mind a 3 gyermekünk névválasztása nehéz feladat volt.

Kisfiunk neve körül nagy harcok voltak, végül mind a kettőnk engedett és egy 3. nevet választottunk. Ahhoz ragaszkodtam, hogy férfias név legyen.

Nagyobbik kislányunk neve nekem a nagy szerelem, kamaszkorom óta tudtam, hogy ha lányom les, akkor ez lesz a neve. Férjem szerint is szép, de mégis mást szeretett volna, de én nem engedtem.

Kisebbik lányuknál nem tudtunk dűlőre jutni, így 2 nevet kapott, egyet apától és egyet tőlem.

2015. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én abban nem hiszek, hogy magának választja a baba, de persze, aki hinni akar benne, az úgyis hinni fog, szíve joga.

Nekünk lánynevünk már évek óta volt több is, fiúban viszont képtelenek voltunk kiegyezni. Ami nekem tetszett, a férjemnek nem, és fordítva. Volt végül 2-3 név, amit egyikünk se utált, és abban maradtunk, hogy ha fiú, azokból választunk, de ennek egyikünk se örült igazán, mert azok is olyan közepesen elmegy kategória voltak mindkettőnknek.

Lány névnél az volt a baj, hogy közösen választottunk két kedvencet, amit mindketten imádtunk - csak épp a sorrendben nem tudtunk megegyezni, ő az egyiket akarta az első babának, én a másikat :D Aztán mikor terhes lettem, született egy kislány az ismerőseinknél, akit elneveztek úgy, ahogy én akartam volna a mi babánkat, ha lány, így maradt a férjem által választott név. Kicsivel később kiderült, hogy lányunk lesz, eléggé megkönnyebbültünk mindketten, hogy akkor megvan a neve, nem kell tovább szenvedni ezzel :D 2 hét múlva születik a kisasszony, annyira megszoktam a terhesség alatt, hogy a nevén emlegetem, hogy ez már jobban is tetszik, mint amit én akartam eredetileg :) De az tuti, hogy ha a második is kislány lesz, akkor azt a nevet kapja, akkor is, ha 50 gyereket neveznek el úgy. Ebben már Apával is egyetértünk :)

2015. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!