Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megvan a folyamatos a biztosít...

Megvan a folyamatos a biztosítási jogviszonyom a 2 éves Gyed-hez?

Figyelt kérdés
2008. okt.3.-án megszűnt a munkavállalói jogviszonyom, majd nov.12.-én újra alkalmazott lettem egy másik cégnél. a 365 napom simán megvan, viszont emiatt a másfél hónap üresjárat miatt már nem folyamatos a 2 éves biztosítási jogviszony?
2010. márc. 2. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
A biztosításban töltött idő akkor folyamatos, ha abban 30 napnál hosszabb megszakítás nincs. Mivel neked volt 30 napot meghaladó megszakítás, így gyed-re jogosult vagy, csak az összegénél nem lehet figyelembe venni a megszakítás előtti jövedelmedet. Az összeg meghatározásánál az utolsó 180 napot fogják figyelembe venni.
2010. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy a Gyed-nél az előző évi, azaz jelen esetben a 2009 évi jövedelmemet veszik figyelembe!?
2010. márc. 2. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van de mivel nem folyamatos a jogviszony, nem veszik figyelembe 2009-ről csak november 12-től. Viszont a biztosítási időd megvan, tehát minden jár, de az összegét a több, mint 30 napos szünetelés miatt onnantól számítják. Tehát 2009-ről csak a november 12 utáni időszakot veszik figyelembe, és 2010-ről veszik hozzá a 180 naphoz még hiányzó napokat.
2010. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előző talán összekutyulta az éveket, nem tudom...

Nincs meg a folyamatos jogviszonyod. 2008. nov. 12-től számolják a jogviszonyt. Kérdés, hogy mikor szülsz. Annyi ideig fogod kapni a gyed-et, amennyi idő 2008. nov. 12-től a szülésig eltelik.

2010. márc. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most néztem meg a papírjaimat és HIVATALOSAN 2008.okt. 3-án mondtak fel, de 28.-án szűnt meg a jogviszonyom, a papírokat is azzal a dátummal kaptam meg! És nov 12.-én kezdődött a mostani munkám!

Akkor ezek szerint így már jár a 2 éves gyed?! :)

2010. márc. 2. 21:45
 6/6 anonim ***** válasza:
30 napnál nem lehet több a kettő között. ha több van, csak a jelenlegit nézik, és annak kell meglennie a 365 napnak...
2010. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!