Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliai egyedülálló szülők...

Angliai egyedülálló szülők vannak itt? Hogy oldjátok meg a gyerekfelügyeletet?

Figyelt kérdés
Szoktatok bébiszittert hívni? Ha igen, mennyibe kerül? Lehet olyat találni, aki olcsón is elvállalja (pl. ismeretségi körből? Vagy összefogtok többen, és felváltva vigyáztok egymás gyerekeire? Milyen lehetőségek vannak még? Én most szeretnék kiköltözni, ezért érdekelne...

2015. jún. 29. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Bár most már nem vagyok egyedülálló, de amíg az voltam kb azok a lehetőségeim voltak, mint amit felsoroltál. Mondjuk a lehetőségeid függnek attól is, hogy mennyi idős a gyerkőc.
2015. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy érted pontosan, h azok a lehetőségek? Találtál olcsó bébiszittert? Volt olyan lehetőség, hogy többen összefogtatok? Leginkább az érdekelne, hogy Angliában mennyire "divat" ez a dolog, egymás segítése... Kicsit félek attól, hogy arrafelé inkább pénzközpontúbbak az emberek, meg van is elég pénzük, és kiröhögnek, ha pl. olcsó bébiszittert keresek. Neked mi a tapasztalatod, jogos a félelmem?
2015. jún. 29. 13:46
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja, a gyerekek iskoláskorúak, nyilván iskolába járnának, de az azon kívüli időszakra gondoltam.
2015. jún. 29. 13:48
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
A babysitter sem olcsó ( 12 éve kaptam 5 fontot óránként), a legolcsóbb variáció talán az aupair, de az meg rizikós, hogy egy vadidegent engedsz be lakni a házadba, ráadásul nálad ez kizárva, ha lakást fogsz bérelni a kezdetekkor.
2015. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, erről beszélek, egy 'hivatalos' bébiszitter nyilván nem olcsó; de mi van, ha pl. egy helyi magyar közösségben, vagy egyéb baráti körben keresgélnék, lenne-e aki "zsebpénzért" elvállalná? Magyarországon simán találtam így, 500-600 Ft/óráért is. De mi a helyzet Angliában?


Az au-pair ki van zárva, hisz valószínűleg csak 1 szobás lakásra futná...

2015. jún. 29. 14:01
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Én úgy tudom (de ezt tényleg csak hallottam, persze attól még lehet, hogy így van), hogy nem bízhatod rá a gyerekedet nem "hivatalos" bébiszitterre. Még az au-pairnek is tanfolyamot kell végeznie, mielőtt munkába áll, pedig ők tényleg inkább "családtagként" funkcionálnak, zsebpénzért.
2015. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Amit az utolsó írt, ahhoz valaki hozzá tudna szólna, aki ott is él?

Ha ez igaz, akkor, egy barátnőmre, vagy családtagra sem bízhatom rá?? Azért ez durva lenne...

2015. jún. 29. 16:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Volt, amikor olcsó bébiszittert találtam, konkrétan egy ismerősöm lánya vigyázott a fiamra, de ő csak alkalmanként. Arra készülj fel, hogy (amit az egyik válaszoló írt) akinek fizetsz a gyerekvigyázásért, nekik képesítést kell szerezniük, hogy gyerekekre vigyázhassanak, tehát nem találsz olyan könnyen olcsót. Családtag és barát természetesen vigyázhat gyerekre, de őket nem fizetheted meg hivatalosan. Amúgy pont most keresek valakit a kisebbik gyerkőcöm mellé, 6-10 font közötti órábérben vállalják a bébiszitterek, ezek általában szabott árak. Volt olyan is, hogy egy jól ismert anyuka a fiam sulijából vigyázott a fiamra, amikor én voltam szabin, akkor meg én az övére. Van ezen kívül játszóház, ahol vállalnak szünetek alatt gyerekfelügyeletet. A többi megoldás (nanny, childminder, au-per) nektek nem opció. Tapasztalataim alapján sok segítséget ne várj magyarokról, de nagyon más anyukáktól sem.
2015. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítésképpen még hozzátennék annyit, hogy mivel gyerekeket említesz,, gondolom legalább 2 gyerkőc van, ez esetben nem vehetsz ki 1 szobás lakást, minimum 2 szobásat kell kivenned, erre is vannak szigorú szabályok.
2015. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem akarlak lebeszélni, de brutális árak vannak. Fogalmam sincs, egyedülállóként hogy telne egy minimum 2 szobás lakásra, gyerekfelügyeletre, meg mindenre. Nyilván függ attól, hogy hová szeretnél költözni, de mi egy 36 négyzetméteres lakást bérlünk (egy szobás) úgy, hogy a férjem 35000 fontot keres. Nekem nincs jövedelmem jelenleg, otthon vagyok a fiunkkal, mert a gyerekfelügyelet többe kerül, mint amennyit keresnék, na meg amúgy is, még csak 8 hónapos. Childcare nálunk 8 font/óránál kezdődik. Nem tudom mennyire vagy képben, de a minimálbér 6.50
2015. jún. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!