Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elmondanátok a barátnőtökne...

Ti elmondanátok a barátnőtöknek, ha féltékenyek lennétek rá, mert neki összejött a baba, nektek meg nem? Már, ha rákérdezne?

Figyelt kérdés
2015. jún. 29. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Őszintén elmondanám igen, hogy amellett, hogy örülök a boldogságának, rossz érzés is nekem.

Az igazi barát ezt megérti.

2015. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"Már, ha rákérdezne?" Igen, ha rákérdez, annak gondolom oka van, pl. látszana rajtam. Meg kell mondani szerintem is, csak úgy, hogy emiatt ő ne legyen boldogtalan. Arról ő nem tehet, hogy neked még nincs. Hadd örüljön.
2015. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi beszéltünk erről, ők is babàt terveztek, nekünk még nem lehetett, szóba került hogy előfordulhat, hogy ha esetleg bejelenti, hogy terhes, nem jól regàlom majd le. Ez nem azt jelenti, hogy nem örülök majd neki, csak elsőre talàn fàj majd, hogy nekünk nem lehet.


A legjobb ha őszinte leszel.

2015. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyébként én vagyok az, akinek összejött. Második baba, igazából ők is akkor kezdtek el próbálkozni, amikor mi. Én már 26 hetes vagyok.

Jó pár hete már azt érzem,hogy megváltozott valami közöttünk, pedig előtt nagyon jóban voltunk, minden nap szinte találkoztunk.

Nemrég rákérdeztem,hogy zavarja-e, és hogy nyugodtan mondja meg, valószínűleg engem is zavarna egy kicsit, ha ő várna babát. De azt mondta,hogy nem!

Csak kíváncsi voltam,más hogy áll ehhez!

2015. jún. 29. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én leszek a kivétel, de én nem mondanám meg, hogy még ezen is aggódjon, mégis minek? Ha ez a helyzet, és tényleg annyira rossz neki, hogy inkább nem találkozik veled, akkor ez akkor is így alakulna, ha bevallaná. Én legalábbis nagyon rosszul érzeném magam, hogy nem tudok örülni az ő örömének. Érthető, ha eltávolodik most, adj neki időt, és ha beszéltek, akkor se a baba legyen a főtéma. Mást nem nagyon tudsz csinálni.


Nekem megmondta az egyik barátnőm, hogy örül az örömömnek, ugyanakkor irígy is. Nem igazán tudtam, mit mindhatnék erre, hiszen én meg azt kívánom, hogy neki is minél előbb sikerüljön (nem gyerektéma).

2015. jún. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kérdés nélkül elmondtam. Nekik 1 évvel hamarabb jött össze. Nagyon nagyon örültem neki, osztoztam a boldogságában, de a szívem szakadt meg. Szerintem látta is rajtam, de el is mondtam neki. Nem bonyolítottam, annyit mondtam, hogy "tudom, hogy nem szép dolog, de nagyon irigy vagyok most rátok :)", teljesen megértette, semmit nem változott a kapcsolatunk, és én vagyok a baba keresztanyukája. Ma már nekem is van egy kisbabám, remélem, ugyanolyan jóban lesznek, mint mi :)
2015. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi esetre sem szabad rágörcsölniük a babaprojektre, egy ilyen "versengésből" lett beteg az egyik pici a környezetemben. Persze lehet, amúgy is az lett volna. De a lényeg, h most nyugodjon meg. A terhességre való felkészülést már most elkezdheti befelé fordulással, babaújságok olvasgatásával, lúgosítással, egészséges életmóddal, terhesvitaminnal. Hangolódjon rá. Nekem volt még egy rugón lógó, csomagot tartó gólyám is, amit minden nap megrugóztattam, hogy "gyere, várlak". Pocakosan is :)

Mondd el neki, mennyire szeretnéd, h segítsen majd a baba körül, és ha most rossz érzései vannak is, a babázás őt is ráhangolja majd. És neki még nyert ügye is van: te kínlódsz először, ő meg tanul a hibákból és minden jó lesz.

2015. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!