Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogy a türelmem, hogyan...

Elfogy a türelmem, hogyan küzdjek ez ellen?

Figyelt kérdés
A legjobb nap végén is el szokott jönni az a pont, amikor már hullik a hajam, ha meghallok még egy hangos szót, nyafogást, hisztit. Amikor úgy kelek reggel, mint a mosogatórongy, akkor is mindent beleadok, játszunk, mosolygok, vidám vagyok, nagyon-nagyon igyekszem olyan anyuka lenni, amilyen nekem sosem volt. Az enyém mindig kiszámíthatatlan volt, hangulatember, örökké stresszelt valamin és folyton sírt, hogy milyen szr az élete. Én soha nem szeretnék ilyen lenni. Nem azt mondom, hogy napi szinten, de sajnos gyakran, heti rendszerességgel veszítem el a türelmem és emelem meg a hangom a két éves fiammal szemben. Folyton igyekszem százszor is elmondani ugyanazt, úgy tűnik érti, játszunk, nevetünk, és akkor egyszercsak rájön valami, és sorozatosan rosszakat művel, vagy ha fél percig nem figyelek, akkor valami extrém próbálkozása van (nemrégiben pl. a konnektorokkal, amiket már kb. 1 éves kora óta tud, hogy tabu). Én meg persze (főleg estére) türelmetlen leszek, kiabálok, mérges vagyok, és ha ennek csak egy pici részét is mutatom felé, belül megöl az ideg már. Hogyan kell ezt kezelni? Nem akarok ilyen lenni. Annyira szeretnék türelmes, nyugodt, megfelelően kommunikáló anya lenni, aki jó szóval és kedvességgel terelgeti a gyerekeit (mert lesz még egy). Sokszor látok 3-4-5 gyerekes anyukákat az utcán, a gyerekek szépen mennek mellette, valahogy olyan nyugodtnak tűnnek, én meg egy gyerek mellett is képes vagyok így kiakadni :( Annyira szégyellem magam, annyira elegem van, hogy nem tudok változni és ezt a szánalmas példát rántom elő stresszhelyzetben. Ti hogyan fejlődtetek ezen a téren? Sürgősen változni akarok! :(
2015. júl. 3. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Ne bézz hülyének! Én rettenet türelmetlen voltam,minden apró dolog miatt kiakadtam.Étrend változtatással a viselkedésem megváltozott.
2015. júl. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem értem a stílusod. Miért néznélek hülyének? Azt sem tudom, ki vagy. Milyen étrendváltoztatásra gondolsz és ez hogy függ össze azzal, hogy mennyi ideig bírod a hisztit?
2015. júl. 3. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is egy gyerek van és én is mindig csodálom a többi anyukát az utcán, hogy milyen birkatürelemmel viselkednek a gyerekeikkel.

Én rengetegszer ordibálok, főleg estére készülnek ki az idegeim nekem is.

2015. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Régebben azt ettem,ami épp volt vagy éppp azt,amit itthon a többiek.Becsùszott gyors étel is főleg,ha egész nap nem volt időm enni és este gyorsan valami kellett.Elmentem természetgyógyászhoz ,ő tanácsolta,hogy változtassak az étkezési szokásaimon főleg azon ,hogy mit és milyen minőségű ételeket eszek. Minimalizáltam a húsfogyasztást persze eszek azt is de csak marha,borjù,csirke.Rengeteg zöldség és gyümölcs és csak vizet iszok(ásvány-forrás-csapi)ezt váltogatva.Ne gondolj semmi olyanra,hogy bio ilyen olyan drága ételek (ja!és halat is fogyasztok) csak simán váktoztattam. Krumpli,rizs fehér kenyér és cukros nasik mind mellőzöttek. Az első hónap szörnyű volt,de jelentős érzelmi,testi ,lelki változást köszönhetek az étrend váltásnak. Amúgy előtte sok édeset is ettem ,azután még idegbetegebb voltam.
2015. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 évesen már elég idő hozzá, hogy megértse, ha roszat csinál, "büntit" kap. Találjátok ki "közösen", hogy mi a megfelelő, azonnali következmény, amit megért. Először rászólsz, másodszorra mondjuk be kell állnia a sarokba, vagy nagyobb rosszaság esetén nem játszotok tovább. Ne mond el neki 3-4-5-100x, mert annak semmi súlya. Ha azt akarod, hogy azonnal abbahagyjon valamit, számolj 3-ig, ha addig nem fejezi be, akkor jön a "bünti". Az ilyen helyzeteket úgy kell felfogni, hogy neveled a gyermeked, hogy a rosszaság csak egy alkalom arra, hogy megtanulja, hogy kell az adott helyzetben viselkedni. Nem bántásról van szó, csak egy azonnali beavatkozásról (a nem lesz süti ebéd után, vagy 2 órán át nem szólok hozzád nem jó megoldás!).

Ezenfelül vezesd le az energiáit! Mindennap legyen alkalma (és motivációja) futkosni, táncolni, énekelni, ugrálni... Jobban fog viselkedni, ha megvan a lehetősége ezekre.

Ha mindezt megteszitek, mindkettőtöknek nyugodtabb és biztonságosabb környezetet teremthettek. Fontos, hogy légy nagyon követekezetes, és érd el, hogy megértse, mit csinált rosszul.

Sokkal jobb egy szigorú szülő, boldog gyerekkel, aki tudja hogy kell viselkednie, ezért több mindent meg lehet engedni neki, mint egy ideges anyuka, és egy folyton bajba kerülő gyerkőc.

+ esetleg nyugtató hatású gyógytea, vagy ha nagyon súlyos a türelmetlenséged, akkor orvosi konzultáció

2015. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze a gyereket is fegyelmezni kell és le kell kötni játékokkal,elfárasztani és egyebek ,de az anyukának is kell,hogy több energiája legyen.
2015. júl. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem gondolnám,hogy orvoshoz kellene fordulni. Először próbálni kell változtatni.Az orvos érdeke az,hogy gyógyszert szedjünk.A természetet kell előbb kihasználni.(félreértés ne essen nem orvos és gyógyszer ellenes vagyok,de ezeket a megoldásokat akkorra hagyom,ha tényleg szükségesek)
2015. júl. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Én 3 gyerekes anyuka vagyok. Az utcán az én gyerekeim is szépen viselkednek, nem is kell a hangomat felemelnem. Viszont itthon. Maradjunk annyiban, hogy én is tartok gyakran emelt hangú motivációs beszédet a nagyot halló csemetéimnek.

Nem gondolnám, hogy bármi gond van veled. Az ember nem robot, hogy mindig türelmesen mosolyogjon. Egy két éves pedig alaposan próbára teszi a birkatürelemmel rendekező anyukák idegeit is. Kitartás! Idővel sokkal könnyebb. Ha következetes vagy hamar megtanulja hol a határ. Még néhányszor próbálja majd tologatni, de egyre ritkábban, és kevesebb vehemenciával. Akkor visszatér majd a türelmed is. Ja, és a legfontosabb, ne veszítsd el a humorérzéked! Sokat segít. :)

2015. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van. Mindenki odáig van, hogy milyen türelmes vagyok, nem is értik hogy bírom, stb stb. De én ezt nem így érzem.. napközben én is játszok velük, mosolygok, lefoglalom őket, társasozunk, medencézünk stb. De a nap végén amikor már besokallok, és szedem össze utánauk a kacatot.... és már fél órája ágyban vannak, és 20adjára vesznek össze a plüssön, hogy ki alszik vele, mikor mindegyik ágyában van vagy 30.. na akkor elszakad a cérna :D
2015. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!