Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nagyon kislányt szeretett...

Aki nagyon kislányt szeretett volna és fia lett (vagy fordítva), mennyi idő után barátkozott meg a gondolattal, mikor kezdett örülni neki?

Figyelt kérdés

Átvált ez ilyenkor valaha? Hogy a végén arra gondoljunk, hogy jobb is, hogy így alakult? Vagy mindig marad egy kis ellenérzés, hogy szeretem, imádom, de csak kislányt/kisfiút akartam volna?

Nálatok hogy volt?


2015. júl. 4. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi kislányt szerettünk volna de volt egy olyan érzésem, hogy fiú lesz. 16 hetesen csak tippet kaptunk, hogy fiú. Én örültem neki, de volt idő felkészülni rá a megérzésem miatt. A férjem már más kérdés. Neki nem tetszett annyira de egy hét alatt volt olyan szinten, hogy azt mondta legalabb lenne biztos.. 19 hetesen biztosra is mondták, akkor elfogadta és örül is már neki.
2015. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mi is mindketten kislányt szeretnénk. Persze, az a legfontosabb, hogy egészséges legyen és imádni fogjuk,a kkoris ha fiú, de próbálom magam felkészíteni rá, nagyons zeretnék tiszta szívből örülni egy fiúcskának is, de csak kislány felé húz a szívünk, erről nem tehetünk. Az a legfurább, hogy még magamat úgyahogy el tudom képzelni kisfiús anyukának is, de a férjemet tényleg csak kislányos apukának tudom elképzelni :)
2015. júl. 4. 20:09
 3/18 anonim ***** válasza:

3 eve kislanyt akartam. Ugy gondoltam h nekem csak lanyom lehet.

16.heten egyertelmuen kiderult h fiu.

Rogton atallt az agyam es buszke voltam.

Most kisfiut akartam,de mostmeg kislany van a pocakban. Ezt most bem volt olyan egyszeru elfogadni mi t elso tergessegnel.

kb 4-5 het telt el ami ido alatthozzaszoktam a gondolathoz. Ez a ml20.hetes uh utan tortent mikor megvettem az elso ket-harom rozsaszin rugit.

azota teljes mertekben orulok de teby hogy most hosszabb idobe telt mint az elso terhessegnel.

szerintem mindenkinel elobb-utobb eljon az elfogadas pillanata.

2015. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
44%

Furcsa, én abban a tudatban voltam eddig, hogy szinte minden férfi fiút szeretne inkább, a nőknek pedig vagy mindegy vagy lányt szeretnének vegyesen. Én nem tudok erről nyilatkozni, én lány vagyok, és egyáltalán nem szeretnék gyereket, se fiút, se lányt, ha egyszer lenne is gyerekem, mindegy lenne nekem.


Kedves kérdező és válaszolók, meg tudnátok nekem mondani, mi konkrétan az oka annak, hogy sok ember lányt/fiút szeretne inkább? Nálatok mi az oka például? Én ezt sose értettem.

2015. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az oka, kislány korom óta mindig csak lányt akartam :) Van egy fiútestvérem, vele nagyon nem jöttünk ki soha, gyerekkoromban és nagyon vágytam egy lány testvérre, lehet emiatt is. Lehet azért is, mert én sose voltam olyan igazi kislányos kislány, rövidre vágatták a hajamat, sokszor a tesóm kinőtt cuccaiban jártam, és mindig irigyeltem a szép hosszúhajú, ruhácskás kislányokat, lehet ezért is. Ha az utcán gyerekeket látok akkor csak a kislányokat nézem meg, a fiúk nem tűnnek olyan aranyosnak. De ezek csak tippek, az okát nem tudom, egyszerűen arra vágyom.
2015. júl. 4. 20:46
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk elég furán alakult:-) 5-ször szerettem volna lányt!


Az elsőnél alapvetően mindegy volt a terhesség elején, csak aztán lánynak nézték és teljesen ráálltunk agyilag. Születésekor derült ki, hogy fiú. Hát mit mondjak, volt döbbenet, de pillanatok alatt fel tudtuk dolgozni.


Másodjára azért akartunk lányt, mert fiunk már volt. Félidőben kiderült, hogy ő is fiú. Röpke csalódás, aztán őszinte öröm.


A 2 fiú után harmadjára nyilván lányt akartunk, és amikor kiderült, hogy az lesz, hatalmas volt az öröm.


Negyedszer azért akartunk lányt, hogy kiegyenlítődjön a nemek aránya. Bejött.


Ötödjére nagyon mindegynek kellett volna lennie, de valamiért rákattantam a lányra. Fogalmam sincs az okról, de nagyon erős volt bennem a lány iránti vágy.

Amikor kiderült, hogy fiú lesz, iszonyat rosszul érintett a dolog. Alig vártam, hogy vége legyen a vizsgálatnak, a kocsiban meg nekiálltam bőgni. Először azért, mert fiú lesz, aztán már azért, hogy mekkora szemét vagyok, hiszen ez a pici nem tehet semmiről.

Kb 2 hét kellett, mire feldolgoztam, és őszintén örültem neki. Érdekesség, hogy az 5 gyerek közül ez a kicsi fiú a leganyásabb, legragaszkodóbb, legcicásabb:-)

2015. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem aki nem örül annak, hogy egészséges gyereke születik, az egy idióta, függetlenül attól, hogy fiú vagy lány.

3 gyerekem van, mindnél vágytam egy bizonyos nemre, hát a háromból csak az egyik jött be. De ennek ellenére nem érdekelt, mikor megmondta a doki, hogy fiú/lány, pedig én a másikat szerettem volna jobban, mégis inkább az volt a következő gondolatom, hogy de jó hogy egészséges, és innen nem is izgatott a gyerek neme.

Túl van ez lihegve. Nem a gyerek neme számít, hanem az egészsége és az egész család boldogsága úgy "ánblokk".

2015. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mi lámyra készültünk teljesen. Valamiért azt hittük, hogy tuti lány, pedig igazábol mindegy volt. Fiú lett. Kb 3 perc volt feldolgozni. Már 8 honapos és hát na. A világon mindennél jobban szeretem.


A baba neme téged is csak addig fog érdekelni, mig meg nem születik

2015. júl. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az a véleményem hogy aki így áll hozzá, az még nem érett az anyaságra.

Azt javaslom hogy írd ki magadból, hogy miért szeretnél csak és kizárólag kislányt (vagy aki kisfiút, az meg azt). És vezesd vissza mi ennek az oka.

Pl. nem jöttél ki az öcséddel és a fejedbe vetted hogy egy lánnyal majd könnyebb lesz? Hát láttam én már falon pókot! Vannak igencsak agresszív, hisztis, verekedős kislányok is.

Vagy már látod magad előtt ahogy mentek együtt shoppingolni? Miért nem mész a barátnőiddel vagy anyukáddal?

Vagy nem szereted a kéket? Ma már egy kisfiút is lehet különböző színekbe öltöztetni, akár pirosba is. stb. stb. tényleg nem tudom hogy mi lehet a motiváció, de az tuti hogy vissza kell vezetni.


Mi is szeretnénk pár éven belül babát, de én úgy vagyok vele, hogy az öcsémet imádom, a férjemet szintén, el sem tudom képzelni hogy ha fiam lenne, akkor majd pont őt ne szeressem. Ha meg kislányunk lesz, talán jobban megértem majd az érzéseit.

Aki nem így áll hozzá, az nagyon nem ismeri saját magát, és valami feldolgozatlan esemény állhat a hátterében. Amíg az nincs megoldva, addig inkább azzal kellene foglalkozni, nem gyerekvállalással.

2015. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az elso babanal teljesen mimdegy volt, kisfiu lett.

A masodiknal megint ugy alltam hozza, hogy mindegy mi lesz.Aztan amikor az orvos 2 vizsgalat utan is kislanynak latta elkezdtuk nezegetni a kisruhakat, valogatni a nevek kozul, tehat teljesen rahangolodtam, hogy kislany.Sajnos tul koran tippelt.

A kovetkezo vizsgalaton mar kisfiunak lattak.Tartottam magam amig beultem az autoba, aztan elkezdtem bogni. Napokba telt amig "elbucsuztam" az allitolagos kislanyomtol es rahangolodtam, hogy megis kisfiunk lesz.

Masreszt nem is voltam benne biztos, hogy az elso 2, vagy a 3.alkalommal latta jol az orvos.

A kovetkezo uh alkalmaval orultem eloszor oszinten a kisfiamnak, amikor mar en is biztosan lattam a nemet.

2015. júl. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!