Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen háttal beköthető...

Milyen háttal beköthető autósüléseket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
... és milyet nem? (Az ár szinte mindegy.)

2015. júl. 5. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ha 3funkciós baba kocsitok van, annak a hordozó része pont megfelelő erre a célra amíg pici. Nálunk is ebben van.
2015. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

És ezek álltalàban szuperek!!

Első voltam..

2015. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Idáig mi is a hordozót használtuk autósülésnek, de már nagyobb a gyerkőc, lassan 9 kilós lesz.
2015. júl. 5. 14:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs hozzá megfelelő autótok, akkor nem ajánlanám. Ismerősöm most próbált ilyen ülést vásárolni, volt ami alapból bele se fért az autójukba, volt ami belefért, de nem tudták rögzíteni, mert nem volt elég hosszú az öv. Árban ők is elmentek volna 100 ezer fölé is, de egyszerűen nem találtak. Az átlag magyar autókba nem fér bele, mert ezeket főleg északi országokban használják és ottani autókhoz lettek tervezve. A bababoltok is nagyon keveset tartanak éppen ezért készleten, legtöbbször csak rendelni lehet.
2015. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy mennyi idős? :)

Mert az, hogy 9 kg nem sokat mond el.

2015. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
9,5 hónapos,de úgyis 9 kilóstól 18-ig vagy 25-ig gyártanak többnyire, nem annyira a kor a meghatározó.
2015. júl. 5. 19:45
 7/11 anonim ***** válasza:

De igen, meghatározó.

Ugyanis a te babád csak 0-18-as ülésbe ülhet (már ha jót akarsz neki), méghozzá menetiránynak háttal.

Minimum egy éves koráig (de inkább tovább) kell neki így utazni, mert a nyak- és hátizmai még nagyon gyengék (akkor is, ha tud ülni!), egy hirtelen fékezésnél nem tudná biztonságosan megtartani magát.

Szóval a 9-18-as ülés még nem jó neki.

2015. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 aHermann ***** válasza:

Szia!

A háttal beköthető ülés a hordozó, és a 0-18kg-os ülés.


Ha a hordozót kinőtte, akkor 0-18-as ülés lenne érdemes venni.

Ahogy előttem írták, mindenképp kell a személyes próba, mert ezek az ülések elég nagyok, ráadásul az ülések nagy része Isofixes.

A neves gyártók ülései általában jók lehetnek:

Cybex Sirona

Römer Dualfix (nagy helyigényű, minimális dönthetőség)

Concord Ultimax

Maxi Cosi Milofix (ez az Isofix mellett Top tether-es is)

Maxi Cosi Opal (biztonsági övvel beköthető, szélessége is bővíthethő)


A mostani ADAC teszt a Hauck Variot eléggé lehúzta ebben a kategóriában.

2015. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es: Ezt úgy érted, hogy a háttal beköthető 9-18 kg-os nem jó egy 9 kilós babának?

(Egyébként én csakis háttal beköthető ülésben gondolkozom. A mostani hordozónkból már kilóg lassan a feje, elég hosszú a fiam)

2015. júl. 6. 08:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, úgy értem.

Neki csak a 0-18-as jó. A 9-18-as nem köthető be menetiránynak háttal.


Még valami:

A baba nem akkor növi ki az ülést, amikor túllóg a feje a hordozón, hanem akkor, amikor a füle felső vonala feljebb van, mint az ülés támlája.

Autósülés ügyben paramami vagyok, elég jól körbejártam a témát anno.

Amit ajánlok: Cybex, Römer-Britax, Casualplay, Concord, BeSafe (bár kicsit túlárazott), Maxi-Cosi.

2015. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!