Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy reagáltok, ha egy 1...

Ti hogy reagáltok, ha egy 1 év körüli kisbaba hozzá akar érni nagyobb 3-4 év körüli gyereketekhez? És ha Tiétek a baba akkor megakadályozzátok, hogy így "ismerkedjen"?

Figyelt kérdés

A kisfiam 11 hónapos, nagyon kis nyitott, ismerkedős baba, mindenkivel barátkozik, mosolyog idegen felnőttekkel, gyerekekkel, általában mindenki kedvesen reagál, visszamosolyog, stb.

Ha nagyobb gyerek felé nyújtja a kezét, akkor oda szoktam figyelni, hogy nehogy hirtelenül belekapjon a szemébe, vagy megcsípje, stb. mert kis hebrencs még, de normális határig hagyom. Általában ez abban kimerül, hogy mosolyognak egymásra, esetleg megfogják egymás kezét.

Ma egy nő, úgy kapta el onnan legalább 4 év körüli lányát, aki felé nyúlt a babám (nem ért hozzá, és nem hevesen, csak nyújtotta a kezét), mintha legalábbis fertőző lenne, vagy bántani akarta volna. Közben engem úgy nézett, mintha legalábbis valami nagyon veszélyes és fájdalmat okozó dolgot hagytam volna a gyerekemnek. Oké, van ilyen is, nem lehet mindenki kedves csak azért mert lát egy kisbabát.

De elgondolkoztam, hogy nem kéne hagynom, hogy így ismerkedjen más gyerekekkel, babákkal? Rá kéne szólni?

Ti rászóltok ilyenért a babátokra?

Megjegyzem, nyilván ha mondjuk járványos időszak van, vagy nincs olyan időszak, de ő beteg, akkor egyértelmű hogy nem hagyom.


2015. júl. 12. 19:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Hát vadidegeneket talán tényleg nem kéne tapiznia. Ezt jobb ha is ő minnél előbb megtanulja, és a másik félnek is kellemetlen ha idegenek nyúlnak hozzá.
2015. júl. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem tudom, ezzel az erővel akkor a játszótéren nem állhat szóba egy másik gyerekkel és nem játszhatnak együtt, mert előtte nem ismerte a két család egymást?

Az gáz lenne ha egy vadidegen felnőtt taperolná a babát, de két gyerek miért ne ismerkedhetne össze? Szerintem semmi tragédia nincs egyik fél részéről sem, sem a babával nem lesz semmi, ha megfog egy másik babát vagy kisgyereket, és a másik gyerekkel sem lesz semmi ha hozzáér egy baba.

2015. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

A játszótérre játszani mennek, ott a szabályok is mások. Azért az igencsak más mintha pl a tesco közepén kezdene el fogdozni valakit. A kérdező nem említette, hogy játszótéren voltak.

Persze nem lesz baja senkinek, ugyanakkor attól sem lesz semmi baja senkinek, ha valaki nem hagyja amit a kérdező gyereke csinál. Nem mindenkinek kellemes ez, nem mindenkinek a szülője ért ezzel egyet. Miért lenne ettől ő rossz?

2015. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én nem szeretem ha idegenek érnek a babámhoz, de egy másik baba az valahogy más. Volt már konkrétan olyan példa, hogy a Tesco-ban a mögöttünk álló nő babájával bandáztak össze :), ezzel most mi bajom lenne?

Más ha a másik gyerek nem olyan barátkozós, és esetleg megijed a közeledéstől, de akkor sem elrángatom onnan a gyerekemet, mert akkor nem is fogom oldani azt, hogy nehezen ismerkedik, vagy zárkózottabb, hanem, én tuti, hogy valami ilyesmit mondtam volna, hogy nézd, de aranyos baba, meg akar simogatni, vagy ilyesmi.

Szerintem nem feltétlenül kell rászólnod, elég ha odafigyelsz rá, hogy kivel és mit csinál.

2015. júl. 12. 20:02
 5/19 A kérdező kommentje:
de lehet hogy nem értetek velem ebben egyet, de ha figyelsz rá, és nem engeded, hogy a másik szájába nyúljon, vagy fájdalmat okozzon neki, akkor most miért vennéd el a kedvét?
2015. júl. 12. 20:03
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Én egyetértek a kérdezővel, ha idegen felnőtt nyúl a gyerekemhez, azt én sem szeretem, de egy másik baba, vagy egy másik gyerek az más.

Ma is odajött egy kislány és megsimogatta a kisfiamat, mondta, hogy de cuki.. nekem inkább aranyos volt, mint hogy kiakadtam volna rajta.

2015. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Egyébként azt valóban nem írtam, hogy hol történt, nem a játszótéren, hanem egy cukrászdában, de mondom, volt Tesco-s példa is, lehet hogy velem van a baj, de nem akadályozom meg, hogy a gyerekem más gyerekekkel ismerkedjen össze...

Ha odafigyelsz rá, akkor miért lenne baj?

2015. júl. 12. 20:08
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

én magát a szitut nem tudom elképzelni :) hogy történik ez meg? nyújtja a kezét a babád, erre odaviszed egy kisgyerekhez vagy felnőtthöz, hogy megtapizza?

azzal nem lenne gondom, hogy ha pont mellettem van egy baba és elér, akkor odanyúljon hozzám, de ha te viszed oda, hogy megtapizzon másokat, az már nekem is kicsit sok lenne :)


én fiam pl. elsírja magát ha kisbaba nyúl felé. ennek az az oka, hogy van kisebb unokatesója akkor sokszor megtépte a haját, megcsípte, megmarta, sok fájdalmat okozott, mi meg ugye mindig azt mondtuk neki, hogy baba, nem tehet róla, nem akarta bántani... erre kialakult benne ez a félelem, megjegyzem mi rontottuk el, de hát ez van. van ilyen is.

a másik meg, lehet a nagy gyerek volt beteg, erre nem gondoltál? vannak azért normális anyák is, akik nem azt hiszik, hogy ti vagytok a betegek, hanem nem akarja, hogy elkapja. vagy épp 3 napja vették ki a manduláját, ugye nem szabad, hogy beteg legyen, de fagyiznia lehet.

én legalábbis mindig ilyenekre gondolok ilyen szitukban, nem pedig rossz dolgokra..

2015. júl. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Ez az én kérdésem. én nem tudom hogy szoktathatnám le a lányomat erről, hogy mindenkivel ennyire közvetlen

2015. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

8-as :D :D.. ezt komolyan kérdezed?? :D

Igen, tudod úgy csinálom, hogy a babám nyújtja a kezét csak úgy a nagyvilágba, én pedig gyorsan keresek valakit akit tapizhat, és odatolom :D :D ...

Nem, nem így kell elképzelni. Úgy, hogy mondjuk állunk a sorban, vagy mit tudom én hol vagyunk ahol más emberek is, áll mellettünk egy másik gyerek/ül a babakocsiban egy másik baba, a gyerekek elkezdenek egymással a maguk kis módján kommunikálni és ismerkedni, a babám esetleg a másik baba vagy gyerek felé nyúl, olyan is előfodrul, hogy őfelé nyúlnak először, és én meg ilyenkor hagyom. Még egyszer mondom, ha látnám, hogy megijed a másik gyerek, az más, akkor nem hagynám. Csak ha mindketten nyitottak egymásra. Most miért neveljünk morc alakokat a gyerekekből és neveljük már beléjük ilyenkor, hogy a másikhoz nem lehet kedvesen közeledni?

A másik, hogy normális esetben én sem gondolnék semmi rosszra, de ha ennek a konkrét anyukának a reakcióját láttad volna, akkor te is rosszra gondolnál.


9-es, ez még nálunk kicsit más, az én gyerekem kisebb, és az a közvetlenség nála kimerül a nagy mosolygásban, s maximum a másik gyerek felé nyúlásban. Lehet hogy később olyan lesz mint a lányod :), nem tudom.

2015. júl. 12. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!