Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért folyik manapság már...

Miért folyik manapság már szinte boszorkányüldözés az ellen azok ellen az anyukák ellen, akik tápszerrel etetik a gyermeküket?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy az anyatej a legjobb, én is szoptattam mindhármat, amíg csak tudtam. Sajnos azonban 2-3 hónap után elapad a tejem. Jártunk már mindenhol, kipróbáltunk mindent, szoptatási tanácsadótól kezdve a természetgyógyászaton át mindent. Mindegyik tápszeres lett végül.

Én nem hittem volna (az első gyereknél nyilván), hogy ez ekkora indulatokat gerjesztő téma. Ismeretlen emberek szóltak be a gyógyszertárban, ismerősök, rokonok, de még ismeretlenek is kioktattak, hogy nem akartam eléggé, továbbmegyek, rossz anya vagyok, mert az anyatej a legfontosabb a babának... stb. stb.

Tudom, hogy itt az oldalon kevésbé megy ez, de én bárkivel beszéltem, akinek tápszeres volt a babája, mind számoltak be hasonló negatív tapasztalatokról.

A kedvencem az, hogy bezzeg régen mindenki tudott szoptatni, csak egy "divat" ez a mai anyukáknál, mert igenis mindenki tud szoptatni. Ez persze nem igaz, de megdöbbentően sokan gondolják így. Fiatalabbak is, nem csak az öregek.

Miért van ez? Komolyan érdekel, hogy miért lett ez ennyire felkapva, miért jobb anya az, aki tudja szoptatni a gyerekét?



2015. júl. 17. 13:35
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

-az ellen


kétszer írtam, elnézést

2015. júl. 17. 13:37
 2/24 anonim ***** válasza:
53%
Nem így látom. Pont fordítva. Sokkal több leszólást kapsz, ha mások szerint sokáig szoptatsz, igény szerint, tandem, bármi. A nyilvános szoptatásról ne is beszéljünk.
2015. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Szia,


Nekem is 4 hónap után egyik hétről a másikra elfogyott a tejem.Akkor én is rosszul éltem meg,de hamar túlléptem rajta.S elárulom, hogy a cukros voltam terhesség alatt,nagyon lefogytam,már alig vihettem be ch-t, mert nem akartam inzulinos lenni és alig vártam ,hogy megszülessen és akármi van ehessek,mert se erőm, se kitartásom nem volt már.s akkor jött a helyzet,hogy nagyon hasfájós kisgyerek és megint nagy válogatás következett mit ehetek és mit nem.....Őszintén bevallottam magamnak,egy kis idő tápizás után, hogy milyen jó, hogy újra ehetek,amit kívánok stb.Én valóban rossz bőrben voltam már, és megváltás volt a tápizás,az éjszakákra is jól hatott.S a legkevésbé sem érdekelt senki véleménye, mivel tejem már úgysem volt,s a legmegfelelőbb tápit találtam meg.Nem kell foglalkozni semmi rossz indulatú véleménnyel,pláne, hogy mindezt úgy teszik, hogy nem ismerik a hátteret,helyzetet.Te,mi úgyis megadjuk a lehető legjobbat a babáinknak,hisz mindenki ezt akarja,s a többit meg nem kell meghallani.

2015. júl. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem szoptat, rossz anya, nem tesz meg mindent a gyerekért, elítélendő.

Aki szoptat, az meg egy megtestesült ősanya, elítélendő.

Aki korán kezdi a hozzátáplálást, veszélyezteti a babája egészségét, elítélendő.

Aki későn kezdi a hozzátáplálást, mit szórakozik már, mire vár, elítélendő.

Akinek a babája korán kezd el menni, biztos hazudik, elítélendő.

Akinek a babája későn kezd el menni, az miért nem viszi már el orvoshoz, elítélendő.


A lényeg, hogy nem lehetsz mások szerint jó anya.

De a babádnak te vagy a legjobb, és a babád nem is olvassa a neten a károgók szövegeit! Így tehát érdemes csak a babánkkal foglalkozni, és a rossz megjegyzéseket elengedni a fülünk mellett.

2015. júl. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Mindenért beszólnak, én ezt is aláírom, de téged is szólított már meg vadidegen ember, hogy az utcán elhordjon mindennek? Mert velem megtörtént. Sétáltunk haza a gyógyszertárból, szatyorban a tápszer, ami sajnos átlátszott. Egy teljesen vadidegen nő odajött hozzám, és kioktatott, hogy milyen rossz anya vagyok, hogy az alakom fontosabb, mint a gyerekem egészsége. Szégyelljem magam, meg hasonlók. Nyilván elküldtem a fenébe, de akkor is...

Vagy a gyógyszertárban egy fiatal nő odabökte, hogy miért nem szoptatom inkább azt a gyereket.

2015. júl. 17. 13:47
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Akik szoptatnak azok is kapják folyamatosan az oltást, hogy miért így vagy úgy szoptat vagy túl nagy már a gyerek hozzá és még sorolhatnám.

Ez is egy olyan téma mint a szülés/császár, eldobható/mosható pelenka stb..

Mindkét csoportnak vannak elvakult hívei, akik támadják a másikat, pedig egyik se elítélendő, csak egyszerűen más élethelyzetet takar.

Nyugi ha abbahagyod a tápszerezést, akkor meg azért fognak letámadni, hogy miért nem kap 6 éves koráig tejitalt, ha meg adsz tejitalt akkor meg azért fognak támadni, hogy miért nem rendes tejet adsz már neki, ha meg egyiket se adod, akkor meg azért, hogy a gyereknek szüksége van a napi fél liter tejalapú táplálékra.

Ez így fog menni 18 éves koráig, de talán még utána is. pl: Ha támogatod anyagilag a felnőtt gyereked, akkor életképtelen embert neveltél belőle, de ha meg nem támogatod, akkor meg mennyire szemét szülő vagy hogy semmivel indítod útnak:)

2015. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

Hát én még ilyennel nem találkoztam. 3-dik gyeremekem 3 hetes. Nem tud rendesen szopizni, küzdünk, kinlódunk. Nincs meg benne az a reflex, ami a szopáshoz kell. Az első két gyerekemet sem sokáig tudtam szoptatni, nagyon kevés volt a tejem. Nem szeretem a tápszerezést, mert mennyivel egyszerűbb mellre tenni, mint éjszakánként kijárni, fertőtleníteni, forralni stb. Sőt elmenni sem olyna könnyű tápszeressel itthonról. De ugye ezt osztották, ezt kell elfogadni. Visszatérve a mostani babómhoz, a védőnő sőt a gyerekorvos is mondta, hagyjam a kínlódást a szoptatással, senkinek nem tesz jót, ha ideges vagyok emiatt, a baba is szenved, hisz nem is jön neki elég. Ők maguk beszélnek le róla, hogy rámenjen az idegrendszerem, hisz elég tejem úgysem lesz. Én még sosem kaptam beszólást senkitől. De csak próbálja meg.

Véleményem szerint a legegyszerűbb táplálás a szoptatás és nagyon irígylem azokat, akik tudnak szoptatni. Sajnos nekem nem adatott meg. Így marad a vízforralás, tápszer készítés, sterilizálás. Aki szerint ez egyszerűbb, az hülye.

2015. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
A tápszer-kérdés még csak a kezdet. Az anyukák valahogy azt hiszik, gyereknevelés és -ápolás kérdésében, ha másvalaki is jól csinálja (de nem csinálja jól senki más csak ők), akkor ebből logikailag következik, hogy ők rosszul csinálják. Többszáz oldal hosszan lehetne sorolni azokat a témákat, amikért egymás torkának esnek, nem is írok egy példát se, nézegesd itt a gyk oldalait és mindent tudni fogsz....
2015. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Mondjuk az tény, hogy sokáig szoptatás témában nincs tapasztalatom sajnos. Ezek szerint nem csak a tápszereseket támadják sokan, hanem azokat is, akik tudnak szoptatni.

Én ezt komolyan nem értem. Hogy jönnek ahhoz vadidegen emberek, hogy mások dolgába ilyen mértékben beleszóljanak? Főleg az a durva, hogy a legtöbbször anyukák esnek egymásnak minősíthetetlen stílusban (császár-nem császár témában olvastam már én is itt cifra dolgokat). Miért? Pont az anyukáknak kéne megérteni egymást, hiszen ezek szerint akkor egy cipőben járunk mindannyian. Már ami a beszólogatásokat illeti.

2015. júl. 17. 14:00
 10/24 anonim ***** válasza:
44%

2-es vagyok, hidd el, elérem a 0%-ot hamarosan:)


Pont úgy, mint amikor fél évente írtam a szoptatás témakörbe, hogy én évekig szoptattam. Mindjárt jött az ősanyázás. Nem is írok oda soha. Elég volt.

2015. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!