Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Velem van a baj, vagy titeket...

Velem van a baj, vagy titeket is idegesítene, ha ezt mondogatná az anyósotok?

Figyelt kérdés

Ha bármit nem enged meg a gyereknek, akkor nem azt mondja például, hogy ne csináld mert veszélyes, ne ehetsz ilyet ebéd előtt, mert nem lesz étvágyad, nem ihatsz kólát mert nem egészséges, vagy akármi normális indok, hanem nem szabad, mert kapunk anyádtól, megszid minket anya, stb.

Már egyszer kedvesen mondtam neki amikor ezt hallottam tőle, hogy nem azért nem nyúlhat a gyerek a konnektorba vagy nem püfölheti az üvegablakot mert én megszidom, hanem mert életveszélyes, de nem vette a lapot, és ugyan úgy ezt mondogatja. Akkor is ha hallom, még mi lehet ha nem vagyok ott??

Mintha ő a cinkostárs lenne, és amúgy megengedné, de mivel ott vagyok én a gonosz, akitől majd így ők ketten kikapnak, így nem lehet.

Csak engem idegesít ez, és túlreagálom, vagy szerintetek is idegesítő?


2015. júl. 21. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Ez egyáltalán nem normális , ha az kell ahhoz h megértse orditsd le a fejét. De ne hordjon már le a saját gyereked elott , v mond el hogyha nem érti meg akkor nem láthatja a gyereket .
2015. júl. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Az biztos, hogy nem a legjobb pedagógiai értelemben, ahogy kommunikál, nekem sem tetszene, én is szólnék, de egy felnőtt embert nem tudsz megváltoztatni. Kedvesen, de határozottan nyugodtan kiegészítheted a mondatait a gyerek füle hallatára is, aki egyébként nem buta, ha Te már többször elmondtad, hogy mit miért nem szabad, akkor tudja is nagyon jól az indokot, de mivel gyerekből van, azért próbálkozik:) "kárt" nem tesz az anyósod, emiatt ne aggódj, ez könnyen korrigálható, kiegészíthető.
2015. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem veled van a baj.

Nyugodtan mond meg a gyerkőcnek hogy "azért nem szabad, mert veszélyes és nem azért, mert anya nem engedi. Mert anya sok mindent megenged kicsim, tudod nagyon jól, de a veszélyes dolgokat nem, mert bajod eshet tőle".

És négy szemközt megkérdezném a kedves anyóst, hogy szerinte miért ne nyúlkáljon a gyerek a konnektorba, vagy miért ne püfölje az ablakot? Mert nekem nem tetszik, vagy mert veszélyes? Mert ha ő szerinte csak azért nem lehet, mert te azt mondod, akkor nyugodtan nyúljon bele ő is a konnektorba és püfölje az üvegablakot, netán körbenézés nélkül rohanjon ki a főutcára...És akkor meglátjuk, hogy miért nem szabad.:) És ha felfogta, akkor kérd meg, hogy ezután a megfelelő magyarázatot használja a tiltásra.

2015. júl. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem veled van a baj, tényleg rosszul csinálja. A legegyszerűbb és legcélrevezetőbb, hogy ha odaállsz elé, és kedvesen, de határozottan megmondod neki, hogy "Kedves mami, legyen szíves ne azt mondja a gyereknek, hogy ne nyúljon a konnektorba, mert én leszidom, hanem azért, mert nem szeretném, ha agyonvágná az áram.. és ugyanez vonatkozik a többi dologra is. Ha azt mondom, nem szabad, annak oka van, és mivel maga is felnevelt X gyereket, maga is tudja, mi az oka. Ehhez tartsa magát és ezt mondja a kicsinek is.

Pont :)

2015. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!