Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi megtakarított pénzed...

Mennyi megtakarított pénzed volt amikor belevagtal a gyerekvallalasba?

Figyelt kérdés
Csak tervezés szempontjából érdekel. Mennyi pénzből lehet normális körülmenyek között gyereket nevelni?
2015. júl. 28. 11:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk sok volt, sokat vártunk a babára, az alatt szépen összejött. De eleinte, főleg ,ha anyatejes baba, és nem beteg, szinte fillérekbe kerül. Pelus, popsitörlő, némi ruha (de ezt is lehet már vaterán nagy csomagban venni pár ezerért, annyit, hogy rá sem tudod adni). Ha sokat beteg, tápszeres, minőségi pelenkát és popsitörlőt akartok, sokféle játékot, új kiságyat, matracot, stb. akkor azért pár százezer nem árt tartalékba. Mi átlagosan csináltuk, nem a legolcsóbb, nem a legdrágább, 20-30 ezerből bőven mindene meg volt egy hónapra, sőt, sok is volt.
2015. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, 0-tól a csillagos égig.


Nekünk kb 200 ezer megtakarított pénzünk volt, az a szülés körül el is ment rengeteg dologra, azóta kb 20-30 havonta.

2015. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
megtakarításunk nem volt, csak egy hitelmentes házunk, autónk, biztos állása a férjemnek és nekem is a csedhez/gyedhez...illetve szülői háttér ha mégis beütött volna valami világvége helyzet, pl szülés pillanatába kirúgják a férjem..
2015. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
12%
hitelmentes lakás, uj auto, plusz 1,5 millio korul sporolt pénz, amit én sajnos nagyon kevésnek tartok manapság, mert bármi torténik repkednek már is a nagy osszegek..
2015. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%
200 ezer,de ahhoz nem nyúltunk a szülés kapcsán, csak jóval később. Mi nagyon olcsón oldottuk meg a babavárást. Kiságy volt, egy használt pelenkázót vettünk, de nagyon szép állapotban lévőt, kiskádat, néhány kisruhát és csókolom. Nem szenvedett hiányt semmiben a babánk.
2015. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%

Likvid másfél millió körül, kevésbé likvid (ingatlanba fektetve) kb. 35 millió. További 3 millió illikvid, 10 éves lekötéssel.

Emellé a kitettség nőtt, de baj esetén ingatlanból fedezni tudjuk, bár a jelleg miatt kicsit lassabban.

2015. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%
Masfel millio egy babara.. Csak en sokallom? Nem volt harmad ennyi megtakaritasunk megis megvolt boven mindene.
2015. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
minden relatív...lehet hogy valaki úgy gondolja, létszükséglete egy 500.000 Ft-os Vibel gyerekszoba. Ezért miért kell lepontozni? A kérdésre válaszolt...Nem azt mondta hogy ennyije legyen a kérdezőnek mielőtt belevág, hanem tényként közölte hogy neki ennyi volt. Jó neki. Nekem mint írtam semennyi nem volt, sosincs megtakarításunk mert mindig mindent a házra költünk meg a gyerekemre. Ennek ellenére magán orvosnál szültem, minden nővérke kapott ajándékot, a gyereknek meg mindene meg van, mert a férjem jól keres. De megtakarításunk az éppen nem volt.
2015. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
25%
En senkit sem pontoztam le!
2015. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%

"Mennyi megtakarított pénzed volt amikor belevagtal a gyerekvallalasba?" nem a babára volt 1,5 millio... 1.5 millio mindig van, hozzáteszunk elveszunk van, hogy tobb, van hogy kevesebb, de nagyjábol fixen mindig van 1.5.

egyébként ez egy nulla osszeg....1.5m a fenekunket torolhetjuk ki, ugyhogy nem tudom miért lettem lepontozva.

2015. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!