Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez lehet, hogy depresszió?...

Ez lehet, hogy depresszió? Mit javasoltok? Kisgyerek melletti terhes anyuka vagyok.

Figyelt kérdés

Első gyermekem 14 hónapos és mindjárt 3 hónapos terhes vagyok. Mindkettő tervezett volt, nagyon szerettük volna férjemmel a másodikat is.


Mióta terhes lettem, úgy érzem, hogy idegesít a saját gyerekem, türelmetlen vagyok vele, sokszor emelem fel a hangom, aztán bűntudatom van. Nincs kedvem semmihez, kínnak érzem a mindennapi rutin dolgokat, idegesít, hogy mindennap újra és újra ugyanaz történik. Nincs segítségem, a férjem este ér haza. Gondoltam rá, hogy kéne egy kis időt töltenem a gyerek nélkül, de nincs rá lehetőségem és emiatt is bűntudatom van, hogy ezt érzem.


Nem tudom mit kéne tennem, félek, hogy mi lesz így a későbbiekben. Vagy ez csak a hormonok miatt van és elmúlik? Volt már valaki hasonló cipőben?


Köszönöm!



2015. júl. 29. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóképp érzek. A gyermeknek jó a rutin és állandóság, én meg ettől kattanok be. Főleg, hogy előtte nagyon mozgalmas életet éltem, a munkahelyem kapcsán.

Most meg teljes nyugalom, rendszeresség, és őszintén szólva én nem vagyok az a 3-4 órán keresztül szívesen eljátszó típus. Nincs barát a közelben, aki ugyanígy otthon ül? Már akkor könnyebb lenne, ha össze tudnál járni hasonló élethelyzetben levő anyukával, akár gyerekestől is. Beszélgetni. Nekem nincs ilyen a környéken, pedig tudnám díjazni. Nem minden nap, és semmi kötelezettség, csak laza ismerkedés. De nincs. Se rokonok, se kisgyerekes barátok.

2015. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah, és 24 hetes vagyok a másodikkal én is :) (első válaszadó vagyok)
2015. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
6 hetes volt a babám, amikor elköltöztünk a nyüzsgő belvárosból egy pest megyei településre... szóval nincsenek barátaim itt, gondolom ez sem sokat segít, meg az sem, hogy ugyanazon a pár utcán tudok végigmenni nap, mint nap. Kezdetben jó volt a csend és a nyugalom, most kifejezetten idegesít. A kertbe sincs kedvem kidugni az orrom, pedig kertes ház volt a vágyam. Szóval minden úgy van, ahogy mindig is szerettem volna, de most mégsem érzem a boldogságot. És ez nagyon rossz, folyton bűntudatom van, hogy nekem semmi sem jó. Persze csinálok mindent, ahogyan kell, de gondolom a gyereknek sem jó azt látni, hogy kedvetlen az anyja. Meg lassan neki is el kéne szakadni kicsit a szoknyám mellől, na de nincs kire bíznom.
2015. júl. 29. 14:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem örülök neki, hogy Te is így érzel, de annak örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel... :)
2015. júl. 29. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is hasolnóan éreztem.

Egyrészt a terhesség miatt fáradt, erőtlen voltam. Keveset tudtam aludni, sajnos hánytam és émelyegtem, keveset ettem.


Másrészt én is el akartam szabadulni. Miután legyőztem az ezzel kapcsolatos bűntudatom, szerveztem a barátnőmmej egy csajos napot hétvégére. A gyerekkel a férjem volt. Csodát tett :-) Az első kb 1 órában sokat gondoltam a lányomra, de aztán ellazultam. Ebédeltünk (nyugiban, nem kellett közben felvenni a leejtett ennivalót, evőeszközt, itatni, szájat-kezet törölni stb), voltunk egy arckezelésen és végül moziban. Összesen olyan 5-6 óra lehetett.


Ezt később is bevetettem: elmentem sétálni, bevásárolni, fodrászhoz stb. A férjem szabadnapjain vagy hétvégén.

2015. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen időszakom és simán állítottam magamon, kb úgy, hogy mai naptól kedves leszek vele, mert nem érdemli meg, hogy megbántsam. és kb köv nap és köv nap is visszatutam szellemülni igazi "angyalanyává"és úgy is maradtam. talán az tett be hogy kívülről figyeltem magam, hogy amikor hideg, rideg "szemét" vagyok, egy ártatlan krokoilkönnyes gyerekkel szemben, az több, mint abnormális..
2015. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

*én nemhiszem, hogy hormonok

egyszerűen rááll az agy a folyamatos idegeskedésre. ezt csak meg kell fordítani.

2015. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!