Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 és 3,5 év korkülönbség a...

3 és 3,5 év korkülönbség a testvérek között, anyuka szempontjából milyen?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat várok kedves anyukák, hogy Ti ezt hogyan éltétek meg, illetve a gyerekeitek.

Történetem röviden, van egy most 2 éves kisfiam, itthon leszek vele 3 évig. Szülés előtt még nagyon a nagy (5-7) éves korkülönbség pártján voltam. Es nyilván amikor megszületett egyre gyakrabban arról ábrándozok, hogy milyen lenne mégis inkább ennél kisebb korkülönbséggel vállalni a következőt. Anyagiak adottak ez nem is téma nálunk annyira nem fontos szempont. Ferjem szeretne mar mióta a kisfiam megszületett mondja, hogy szeretné, de rám bízza amikor én készen állok. A másik szempont, hogy költözes miatt a ceg ahol dolgoztam egy masik regiojaban( ilyen szempontból új helyre) kell majd visszamennem, ami nem is gond, csak en egy ev múlva eljönnek megint szülni, mert akkor meg mar félő, ha sokat várok túl nagy lesz a korkülönbség és lesz két egykém. Egyebkent egyedül vagyok 0 segítség férjem sokat dolgozik.


2015. aug. 3. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt mondják, testvérféltékenység szempontjából jobb, ha vagy 2 vagy kevesebb, vagy 5 vagy több év a korkülönbség. Mert ha kicsi a korkülönbség, akkor még nem igazán jön ki a féltékenység, ha pedig több, akkor már a nagy okos, és tudja, hogy mi a helyzet. Talán ezt tudnám negatívumnak nevezni a dologban. Illetve azt, hogy ha ekkora korkülönbséget tervezel, az azt jelenti, hogy vissza sem mész dolgozni a két gyerek között. Ha neked így jó, akkor persze vállald be. Nekem szükségem volt a két gyerek között arra, hogy kicsit újra dolgozhassak, felnőtt emberek közt legyek :)
2015. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 3 ev 3 honap van a fiaim kozott. Nekem nagyon bejott igy mindenfele szempontbol.

Kissebb korkulonbseg eppen azert nem lett mert kulfoldon eltunk es semmi segitsegem nem volt a masik oka pedig az volt,hogy nagyon rosszul voltam mintket terhessegem kozben, a naggyal 20. hetig tartott az egesznapos hanyinger, emelyges a kicsivel a szules napjaig. A nagy mar 2,5 evesen eleg onallo volt , nem hivott mindenhez engem, tudtam pihenni is igy elviselheto volt a rosszullet, ezt egy masfel eves mellet lehetetlen lett volna.

Most mar 6 es majdnem 3 evesek es nagyon jol eljatszanak, nagyon szeretik egymast.:)

Engem is folyton piszkalnak itt a gyakorin,hogy mert biztos nem akarok dolgozni menni. Nekem olyan munkam volt az elso fiam mellett is amit otthon is lehetett csinalni, most egesz mas munkam van de szinten itthonrol vegzem. Nekem viszont pont igy jo: dolgozok, haztartas is halad mert itthon vagyok es a fiaimmal is itthon tudtam lenni amig lehetett. Ezzel nem azt mondom,hogy elitelem azt aki menne vissza dolgozni, meg tudom erteni mert neha tenyleg sok az itthonletbol csak cserebe en sem lehurrogast kerek mert en meg igy szeretem elni az eletemet!

Raadasul tervezzuk a 3. gyerkocot. Tobb mint 3 es fel ev lesz a korkulonbseg a kicsi es kozte...

2015. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utolsó örülök, hogy írtál! Én is hasonlóan gondolom. Nekem sem volt semmi segítségem soha egy percre sem úgyhogy tudom milyen. Egyre jobban azt érzem, hogy így ideálisabb lenne, mint később nagyobb korkülönbseggel vállalni. Végtére ez már nem annyira pici korkülönbség. Korábban én sem vállaltam volna nekem is hányingerem volt es úgy szédültem az álmosságtól a 18. Hétig.
2015. aug. 5. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!