Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van ötletetek, hogyan lehet...

Van ötletetek, hogyan lehet megnyugtatni a gyerekeket, hogy este ne féljenek?

Figyelt kérdés
Ilyesmire gondolok pl, hogy "benéz az ablakon a zombi"..stb, csupa nem létező dolog...

2015. aug. 3. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
ismerős a helyzet... Húzd a fejedre a takarót és reménykedj abba, hogy megéled a másnapot. Én ezt szoktam :)
2015. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
mikor kisebb volt, az hatott, hogy villanyoltás előtt beszórtam sóval az ablakát, ajtaját, a szekrény előtti területet, és azt mondtam, hogy ez varázspor, ezen semmi rossz nem tud átjönni
2015. aug. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Éjszakára villanyt hagyni talán segít. Nagyon féltem és félek a sötétben. Nem tudom megmagyarázni. Gyermekkoromban is sok rémálom gyötört.

Én a mai napig, csak tévé fénye mellett tudok elaludni egyedül. 22L

2015. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves első, igen pontosan ezt csinálja az én gyerekem is, fejre takaró és valahogy elaludni...
2015. aug. 3. 21:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az éjszakai fény jött be.
2015. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kisvillany mindig ég,redőny lehúzva, ablak becsukva.Szoba ajtó résnyire nyitva, előszobai kisvillany is ég. Bejárati ajtó bezárva, kutya az ajtóban, kapu zárva, idegen be nem jut...Csak a gondolatbéli lények...
2015. aug. 3. 21:27
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Minden dolgot együtt ellenőrizzetek le hogy ő is lássa tényleg nem jut be senki.Ha már ágyban van játszatok olyat hogy meséljen arról mikor érezte magát boldognak, mi történt vele és ezekre gondoljon.

És ne enged cartoon networkot nézni ha tvzik mert abba vannak ilyen hülyeségek.

2015. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy jó megoldás, ha együtt ellenőrzitek, hogy tényleg csukva van-e az ablak, hogy ne tudjon bejönni a zombi. A gyerekek logikája szerint ez azt jelenti, hogy "Még anyának is ellenőriznie kell, hogy be tud-e jönni a zombi". Lehet, hogy ez olaj a tűzre. Máshogy gondolkodnak, mint a felnőttek.


A kislámpát égve hagyni jó, de szerintem még többet ér, ha beszélgettek a félelméről, elmondhatja, mitől fél, hol látta azt a bizonyos dolgot, miért félelmetes neki stb.


Napközben játékkal, vicces mesékkel próbáld elvenni a félelme élét. Ne azt mondd, hogy zombi nem létezik, mert a meséket még nagyon valóságosnak élik meg, hanem találjatok ki együtt egy vicces, barátságos, szelíd zombit, akin lehet nevetni.


Saját példa: kiskoromban imádtam a dínókat, de láttam a tévében, hogy meteorbecsapódástól pusztultak ki. Onnantól féltem, hogy becsapódik egy meteor és meghalunk. Sokat beszélgettünk a dologról a szüleimmel, hogy ennek milyen kicsi az esélye, de nem nagyon használt.

Végül anyukámmal eljátszottuk a dolgot: játékdínókkal, játékállatokkal, játékfákkal berendeztünk egy terepet, és egy párna lett volna a meteor, de a "becsapódás" előtti pillanatban berohant a szobába a kutyánk, egyenesen a dínók közé, szétdúlta az egészet, pörgött és hempergett a romokon, mi meg úgy nevettünk, hogy a könnyünk potyogott. Onnantól ahányszor eszembe jutott a meteor-téma, rögtön a kutya bohóckodása is eszembe jutott, amin nevetnem kellett.

2015. aug. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%
Véleményem szerint bármilyen ötlet jó, de semmilyen éjszakai fény ne legyen lehetőleg, mert az alvás mélységére rendkívüli módon hatással van, az alvásciklus megváltozhat tőle.
2015. aug. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!