Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek mellett milyen egyetemr...

Gyerek mellett milyen egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Úgy hozta össze a helyzet, hogy pont egyetem előtt érettségikor terhes lettem. Az egyetemi terveim továbbra is állnak. A babát semmiképp nem akartam elvetetni.

Baba mellett milyen egyetemre /suliba járni? Párom dolgozik, és a család segítségére se nagyon tudok majd számítani.

Amíg nem tud bölcsibe/ oviba menni a babó addig itthon lennék vele és utána kezdeném újra a tanulmányokat.

Ez mennyire megoldható?


2015. aug. 9. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jól megoldható egy jó napi beosztással. Én levelezőn tanulok, így nagyon kényelmes. Vele is tudok lenni, de el is járok tanulni. Nappalit gyerek mellé nem vállalnék be, egyrészt sokkal többet bent kell lenni, utazással együtt későn érnék haza, stb. Nekem az sok lenne. De így két gyerekkel is simán elvégzem a sulit. Éjjelente tanulok, ez a része kemény, főleg vizsgaidőszakban.
2015. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ugyanott élsz, ahol az egyetem van, akkor tudsz nappalira is járni, egyébként okosabb átmenni levelezöre.


Egy évet halasztanék a helyedben, az elsö évben igen fontos, hogy sokat legyél a babával.


Én a harmadik szemeszter után szültem, egy évet halasztottam és utána levelezön folytattam, közben teljes munkaidöben dolgoztam (meg valamiböl meg kellett élnünk).

A baba (igen jó) bölcsödében/óvodában volt napközben, délután a kicsivel foglalkoztam estig, miután lefektettem, még tanultam pár órát, mert csak így lehetett megoldani, ha nem rendszeresen foglalkoztam volna az anyaggal, akkor sosem értem volna utol mmagam a tananyaggal.


Szóval megoldható, de nem könnyü, arra felkészülhetsz, hogy sokat kell küzdened (magaddal is), hogy sikerüljön. De kellö akaraterövel menni fog.

2015. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

GYerek- és partnerfüggő is.

Én másoddiplomát csináltam, közben szültem. A szülés pont a vizsgaidőszakra esett, ott kértem 2-3 hónap méltányossági halasztást.

Egy jó alvó, nyugodt gyereket dobott a gép. A férjem pedig maximálisan segített abban, hogy tudjak tanulni, vizsgaidőszakban ahogy hazaért, vette is át a gyereket.

Így esti és hétvégi tanulással, levelezőn abszolút vállalható volt.

2015. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Végig gyerek mellett jártam egyetemre, nappalira, és imádtam az egyetemi éveimet. Kétéves volt a fiam, amikor elkezdtem, én pedig 22. Nem hiszem, hogy aki gyerek nélkül járt volna oda, az többet tanult volna, csak nálam más volt az időbeosztás. Ha a tanulásra szánt időmben nem tanultam, akkor máskor már képtelenség volt. De egyébként tök jó volt az egész, én nagyon bírtam, ami nehézség volt, az bárki másnak is nehézség, aki egyetemre jár. Jó, olyan mondjuk megesett, hogy a gyerek pont a vizsgám napján lett beteg, az mindig szívás volt, mert lejelentkezni már nem lehetett, így még fizethettem is büntetést. Volt pár olyan félévem, amikor csak úgy tudtam az óráimat felvenni, hogy heti egy-két alkalommal fél hatig bent voltam, ilyenkor kellett némi nagyszülői segítség, de az összes többi dolgot meg tudtam oldani egyedül.
2015. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!