Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akiknek nincs nagyszül...

Anyukák akiknek nincs nagyszülő rokon a közelben, hogyan oldjátok meg ha beteg a gyerek, vagy 3 hónapot a nyári szünetben, ki vigyáz ilyenkor a gyerekekre?

Figyelt kérdés
2015. aug. 14. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha beteg általában én maradok vele itthon, néha apa.

Nyáron egy egy hetet megy a nagyihoz, veszek ki én is szabit meg a párom is, meg megy napközis táborba, és a barátnőkkel is szoktunk egyeztetni, hogy cserébe vigyázunk egymás gyerekére.

2015. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk van ugyan nagyszülő, de hát ismerve a jelenlegi nyugdíjkorhatárt, értelemszerűen még nagyon nem nyugdíjas egyik sem... Úgyhogy a betegségeket megoldjuk táppénzzel, végül is erre való, más kérdés, hogy ez pénzben elég rosszul érint minket, pl. múlt decemberben egy hónapot voltunk itthon tüdőgyulladással, és ugye a gyerek utáni táppénz még kevesebb is, mintha én lennék beteg, és úgy lennék itthon.

A nyári szünet, na az tényleg kemény, ezt mi csak úgy tudtuk megoldani, hogy a nagyszülők is a saját szabadságuk alatt unokáztak, még így is volt két olyan hét, amikor vinnem kellett magammal a munkahelyemre, mert azt a két hetet nem tudtuk lefedni. Hála az égnek nálunk nyáron elég nagy nyugi van, ilyenkor nincs sok meló, mert egy pedagógiai intézményben dolgozom (nem iskola, szóval nincs nyári szünet, és nem is vagyok pedagógus, úgyhogy nincs is annyi szabim, csak a sima alap szabadság). De ettől még szegény gyerek halálra unta magát (most volt elsős), jobb híján az írást gyakoroltattam vele, mert az nem túl szép még, meg játszhatott a laptopomon.

Nagyszülők nélkül valószínűleg még plusz egy hónapot jött volna velem dolgozni, ezt mondjuk nagyon nem akartam volna, ez egy gyereknek kínzás, főleg egy légkondi nélküli irodában üldögélni, ahol tényleg semmi érdekes nem is történik. Bár, ha nem laknának a közelben, akkor is megoldottuk volna ugyanígy, csak akkor a gyerek utazott volna hozzájuk, hétévesen nem olyan kicsi, hogy ne nyaralhatna két hetet a nagyinál. De persze ahol egyáltalán nincs nagyszülő, vagy az egészségi állapota nem teszi lehetővé, akkor elég nehéz a helyzet.

Lehet menni persze táborokba, bár azoknak elég húzós az áruk, nem mindenkinek fér bele, és őszintén szólva nem is mindegyik alsósnak való szerintem még a tábor. Az enyémet pl. nem küldtem volna táborba, nem az a gyerektársaság-kedvelő típus sajnos.

2015. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
sajnos nem élnek már a nagyszülök tehát ez nyáron kilőve.Munkahelyre nem lehet vinni mert bankban dolgozok ügyfelekkel,tehát ez is felejtős.
2015. aug. 14. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan vannak nagyszülők, de mindegyik dolgozik. Eddig egyik nagymama tudott a kisfiunkkal itthon lenni, de most ő is dolgozik, így most egy másik távolabbi családtag vállalta be a fiunkat. Illetve nálunk a férjem az, aki jobban meg tudja oldani, tehát ha nagyon muszáj, nincs más, akkor pár napot ő is tud vele itthon maradni, de én abszolút nem.
2015. aug. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ok pár napot.de ki van otthon egész nyáron?
2015. aug. 14. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:

atol függ hogy ovirol vagy iskolárol beszélünk ,mert az óvi csak 1 hónap zárást jelent ,azt meg meglehet oldani valahogy ,az iskolait meg napközis táborokal lehet megoldani ,azok majdnem egész nyáron üzemelnek .

az én lányom csak 1 hónapot van itthon különben egész nyáron oviba járt.sőt héten és jövöhéten a nagyinál lesz fél napot mert mindketen dolgozunk ,utána meg megy vissza az óviba .

2015. aug. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!