Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti kiket szoktatok "szuperanyu...

Ti kiket szoktatok "szuperanyunak" hívni? Milyen anyatípust, milyen tulajdonságokkal?

Figyelt kérdés
2015. aug. 14. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
pl aki el nem mozdul allo nap a gyerekmellol, 4 evesen is magara kotozi, 4 evesen is megszoptatja, levagatja rovidre a hajat mert hogy neki a gyerek mellett luxus a hosszu haj, es aki szerint mindenki mas, aki egy kicsit is probal magaval is foglalkozni a gyerek mellett, es egy kicsit is probal a gyerekevel nem ugy banni mint egy himestojassal, az szaranyu;) en ezt a tipust hivom szuperanyunak, nem epp pozitiv ertelemben, tudom sokaknal ez inkabb az osanya de nem vagyok annyira jartas a szlengben.
2015. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Na, ezért most biztos le leszek pontozva, de én magamat hívom szuperanyunak. Hogy miért? Fél éve túlvészeltem egy viharos válást, hazaköltöztem külföldről 4 gyerekkel, folyamatosan egyensúlyozok a munka és a gyerekek közt hogy a megszokott életszínvonalat meg tudjam tartani anélkül, hogy a gyerekekkel való kapcsolatom sérülne.


Ugyanakkor fenntartom a látszólagos jó viszonyt az exférjemmel, ami baromira nem könnyű, mivelhogy fél éven át csalt a barátnőmmel. Ennek ellenére azt hiszem, sikerült megőrizni a család egységét, a harmóniát, legalábbis a gyerekek ebben a légkörben élhetnek továbbra is.


Én meg küzdök, hát ezért vagyok szuperanyu. És szerintem ahelyett, hogy gúnyos, ironikus jelentésben használjuk más anyukákra ezt a kifejezést, inkább használjuk magunkra, keressük meg, hogy mi tesz minket szuperanyuvá - mert mindenkiben ott van.

2015. aug. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Én mindenkit aki egy gyerek mellé vállal mégegyet. Pozitív értelemben használom. :) Oka, h most várom az elsõ babánkat, és iszonyatosan nehezen élem meg a terhességet. Volt h egész nap csak feküdtem, de már az is fájt. Már jobb így a második trimeszterre, de elképzelni sem tudom, ha ilyen lenne a második terhességem is, h élné túl az elsõ gyermekünk. Persze mondjâk h nem minden terhesség egyforma, meg más lesz ha itt a gyerek, de valahogy nem bírom elképzelni. Na ezért hívom a szuperanyukat szuperanyuknak. :D
2015. aug. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ez a pozitív verzió, az ősanya a negatív, amiről az első írt.
2015. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Aki külön főz a gyereknek, meg plusz a csalàdnak egy 3 fogàsos menüt rittyent. Ringatóra és hasonlókra jàr hetente röbbször, emellett napi min. 3 óràt viszi jàtszótérre vagy sétàlni a picit. Soha nem fogad bébiszittert vagy segìtséget. Mindig fitt, mert reggel mìg a gyerekek alszanak, ő elugrik futni, és a nappiban edz. Mindig jólfésült, tökéletes tàrs, szuper szerető, a gyerekekkel soha nem kiabàl. Olyan Bree Van de Camp féle :)
2015. aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Én azokat az anyákat hívom szuperanyunak, akik tényleg szuperek, úgy alakítják a mindennapjaikat, hogy a gyerekeik, és saját maguk is topon vannak, lazák, de mindenre figyelnek, okosak, de nem okoskodók, odaadó, gondoskodó, de a poént sem veti meg a családdal, stb. Mondjuk nem sok van belőlük az ismeretségi körömben.

Az ősanya az számomra, aki mindent túlzásba visz, ha a gyerekről van szó.

2015. aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

ok, mint írtam, nem vagyok tisztában a szlenggel. hát legyen, akiről írtam akkor az ősanya.


Amiről a 2. beszélt, az a mindennapok "hős" anyukája a szememben, mert a szuperanyu számomra akkor is valahogy olyan fura :)

2015. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Hát én használom kétféleképpen, nagyon a helyzettől és a szövegkörnyezettől függ.

Negatív: minden olyan anya, aki magát mások felett állónak tartja (mindent jobban tud, jobban csinál, jobban szül, jobban szoptat, nevel, hordoz, tol, figyel, főz, készít, stb.) és minden alkalmat megragad arra, hogy mások hibáin, tapasztalatlanságán keresztül sütkérezzen saját fényében. Sajnos ez a gyakoribb.

Pozitív: aki mindezt meg tudja tenni reklám nélkül, anélkül, hogy róla szólna minden.

2015. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
8. vagyok, akkor én sem vagyok tisztában a szlenggel. De szerintem itt ezen az oldalon is sokan használják a negatív változatot és nem ősanyáznak, hanem szuperanyuznak.
2015. aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bree Van de Camp pszicho- és szociopata, ezt azért nem baj, ha látjuk, mielőtt szuperanyának kiáltjuk ki.
2015. aug. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!