Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, akiknek a gyermekeik...

Szülők, akiknek a gyermekeik külföldön másik országban vagy akár másik kontinensen élnek hogyan viselitek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 26. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
(igaz én a "gyerek" vagyok, de engem anya mindig bíztatott, a legjobb helyekre tett be, igazáből ugyanolyan anya volt, mint amikor otthon voltam, nem tapasztaltam egyebet)
2015. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
(igaz én is "gyerek" vagyok, engem nem tett be sehova édesanyám, mindent magamnak kapartam ki..neki csak annyit mondtam, hogy most Angliába megyek, most Ausztriába, most Svájcba egyetemre, most meg férjhez Franciaországba.... az anyukám nagyon rosszul viseli, pedig van egy bátyám..sose mondta, hogy ne menjek, de a szive szakad meg..pláne az unokájáért. évente 2szer tudunk hazamenni és o is jonn 2szer.. 10 éve élek kulfoldon, nem fogja megszokni sohasem, hogy távol vagyok tole)
2015. aug. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Az mivel jobb ha valaki elkoltozik monduk Debrecenbol Gyorbe?


rengeteg ember koltozik orszagon belul is, aztan ok is megbirokzank azzal hogy nem a szomszed szobaban elik az eletuket.


A vilag osszement, ingyen lehet videotelefonalni, akar a vilag masik vegebol is, szorosabb lehet a kapcsolat mint 50 eve amikor a szomszed faluba koltoztek a fiatalok.

2015. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eleinte igaz csak más városba költöztek, egyetemre és az is nagyon rossz volt.(Nem találkoztunk gyakrabban amig az országban éltek sem). Aztán mindenki odébb állt...tapasztalni, szakmailag továbbfejlődni. Idővel megszoktuk és elkezdtünk saját magunkkal többet foglalkozni, újra.

Persze mindent megér az amikor hazalátogatnak a gyerekeink és mindig szívszaggató az elválás, de szerencsére többször talalkozunk mint mondjuk mi a szüleinkkel, annak idején. És igen. A világháló csodás egy dolog. Amig itt voltak mellettünk nem tudtunk ennyit róluk. Mi is meglátogatjuk őket évente 1x 1 hónapot. És nyugtató érzés, hogy jó helyen vannak. Biztonságos szociális hálóban élhetnek. Amerika és Belgium.

2015. aug. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is a "gyerek" vagyok, 3,5 éve élek Bécsben. Szüleim Dunántúlon. Sokkal jobb a kapcsolatunk mint mikor otthon laktam, annak idején szinte semmi kapcsolat nem volt közöttünk, hiába éltünk egy házban, volt hogy napokig nem "találkoztunk", ki-ki maga szobájában csinálta a dolgát. Alig beszélgettünk, max "mi volt veled ma" szinten. Amióta elköltöztem, ritkábban látjuk egymást nyilván, kb 2 hetente hazamegyek, de akkor sokkal tartalmasabb, minőségibb az együtt töltött idő. Örülünk, hogy látjuk egymást, közös programokat szervezünk pl kirándulás, Balaton, stb. Anyámmal mindent megbeszélek, esténként skypeolunk, mikor hazamegyek együtt főzünk, közben "pletyizünk", mikor otthon laktam ilyet sosem csináltunk. Apámmal előtte szinte "utáltuk" egymást, na nem szó szerint, de amolyan "2 dudás egy csárdában" dolog volt, állandó háború. Mióta havi 1-2 hétvégét vagyok otthon vele is jó a viszonyom, értékeljük az együtt töltött időt, beszélgetünk, nem megy folyton a vita meg egymás csesztetése. Szóval összességében nekem a külföldre költözés jelentősen javította a viszonyomat velük! nagyon igaz, hogy néha a kevesebb a több :)


N/23

2015. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!