Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Legutóbb milyen "egészségtelen...

Legutóbb milyen "egészségtelen", vagy kevésbé egészséges ételt adtál/készítettél a gyerekeidnek? Milyen gyakran teszel ilyet?

Figyelt kérdés

Én amerikai palacsintát csokipudinggal.

Nem igazán édesszájúak, én sem, de ez most finom lett.


2015. szept. 2. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
épp most, lekváros kenyeret esznek. :)
2015. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sült krumplit! :)

Mondjuk annyira nem egészségtelen, mert fél kanál olajban sütöm meg. De a fiam szereti!

Én ezzel egyébként úgy vagyok,hogy amíg eszik megfelelő mennyiségű zöldséget-gyümölcsöt, addig belefér a sült krumpli, néha a palacsinta, a virsli, és még a disznósajt is.

2015. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha konkrétan nézzük a dolgot,és a főzési szokásaimat,akkor elég sűrűn főzök egészségtelen vacsit a családnak.Gondolok itt a Csülök pékné módra.. gombás tokány jó kis galuskával... egy kis Gulyás leves Túrós csuszával és sok töpörtyűvel... persze van hogy csak lazábbakat eszünk,de szeretjük a magyar konyhát,a krumpli főzeléket jó kis házi fasírttal vagy Stefánia vagdalttal.. ha azt nézed,ez mind mind egészségtelen kaja. :)
2015. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, azért is tettem idézőjelbe, mert szerintem nincs ilyen. A mérték a lényeg.
2015. szept. 2. 18:12
 5/9 anonim ***** válasza:
A szülőkön múlik, hogy mit tartanak egészségesnek. ami az egyik helyen szuper, azt a másik megveti. Nekem pl az édesítőszerek a mumusom, cukrozok. Anyám paleo, nem érti, hogy ez nekem miért jó.
2015. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez is igaz.

Én sem használok édesítőt, inkább barnacukor, vagy méz, vagy nyírfacukor (horroráron).

2015. szept. 2. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Èn külföldön élek, és itt nem tudták vagy nem akarják az embereket sokkolni az egészséges ételekkel. Itt nem azért lesz egészséges egy étel mert nyirfacukrot, szénhidrátmentes, meg még miminden amit otthon néznek.

Itt azért egészséges mert Bio vagy is biologiailag kontrolált helyröl jön, pl nincsen agyon permetezve, nincsen ezer antibiotikummal etetve stb...


Hogy miért nem híznak itt a gyerekek? Meglepö, hogy a mi ovinkban a 100% gyerekböl szinte még dundi sincsen. Habár a tinik körében elég sok van, de a mai kisgyerekes anyukák már nagyon oda figyelöek. Itt a mennyiség a lényeg. Azt kell a gyereknek megtanítani, hogy ha kíván egy kiflit akkor nem hármat egyen meg, hanem tudja mikor és mennyit. vagy is egy kifli vajjal reggelire vagy akár vacsorára szuper, de nem három darab a lefekvés elött.


ugyan ez a csokira is. Az ovikba délelött tilos édeset vinni, ennek fö oka a gyermek fogainak védelme, de a fogorvosk szerint is délután csoki, cukorka, puding vagy miegymás teljesen elfogadott megfelelö mennyiségben.

2015. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én legutóbb bundákenyeret adtam(de csak csipetkéket az enyémből, utána rendesen vacsorázott)

tegnap kapott egy kis csokit milka cseresznyés, vagy meggyes, nem is néztem milyen(megint csak azért, mert én ettem és így megkívánta)

de volt olyan is, hogy 3 kortyot ivott az olcsó, bolti, kész zöldteámból


de ha mondjuk egy baba tejpépet nézünk, az sem valami egészségbomba, és azt pedig gyakran kap..

2015. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lángost. Nyáron párszor sütöttem.


Szeretjük a fűszeres-csípős húsokat is.

2015. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!