Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljunk hogy szüleim...

Mit csináljunk hogy szüleim ne vehessék el tőlünk a babánkat?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és terhes.Én és a barátom azt szeretnénk ha a barátom lehetne a gyerek gyámja de mivel én nem vagyok nagykorú anyukám elszeretné tőlünk venni a babát és ő szeretné felnevelni.Barátom dolgozik és ő már nagykorú.Ebben az esetben mit tudnánk csinálni hogy a szüleim ne vehessék el tőlünk a babát? Tudjuk hogy fiatalok vagyunk és sokan lenéznek ezért de ha már így alakult semmi pénzért nem adnám senkinek a babánkat mert ő a miénk és tudom hogy képesek vagyunk felnevelni őt.

2015. szept. 8. 11:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%
Elmorzsoltam egy könnycseppet...
2015. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
Uncsiiii... és nagyon átlátszó.
2015. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Házasodjatok össze. Házassággal nagykorú válsz.

A szüleid nem szólhatnak bele, hogy mit teszel.

Kérj segítséget a gyámhivataltól. A házasságkötéshez is kell az ő véleményük, beleegyezésük.

2015. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

"Barátom dolgozik és ő már nagykorú."


Ennyi.

2015. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

szia!mint írtad,a barátod már nagykorú és dolgozik. meg lehet próbálkozni nagykorúsítással a te részedről. persze erős indok kell hozzá,és megfelelő háttér.

amúgy anyukád nem veheti el tőled a babát szerintem.. miért lenne ő a gyerek gyámja,ha az apukája már nagykorú és vállalja? ha ennyire erőszakoskodik,akkor lehet jobb lenne elköltöznöd otthonról(gyámhatóság engedélyével) a barátodhoz.

hogy mennyire bölcs ötlet megtartani a babát,azt ti tudjátok.annyit még tanácsolnék,hogy a tanulmányaidat ne hanyagold el és legalább estin csinálj érettségit(ezt baba mellett is tudod). utána meg valami szakmát csinálj még(szintén van olyan ahova heti 1-2 alkalomnyi bejárás kell,szóval megoldható babásan is)

egyébként a barátoddal mióta vagy együtt?szóval biztos vagy a kapcsolatban? mert elég ciki lenne ha a születés után nem sokkal elhagyna és ott maradnál semmi nélkül(hogyha hozzá költöznél)

2015. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%

"nem adnám senkinek a babánkat mert ő a miénk és tudom hogy képesek vagyunk felnevelni őt."


16 éves gyerek vagy te retardált.

2015. szept. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

az utolsó válaszoló mindent leirt.


Barátod nagykorú,dolgozik,igy nem az anyád lesz a baba gyámja,hanem az apja. te meg gyámhatósági engedéllyel oda költözöl a barátodhoz.

2015. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%

barátod nagykorú

majd ha megunja és lelép akkor rájössz

2015. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon gonoszak és rosszindulatúak vagytok!

Anyukám is 16 volt, amikor születtem, apukám már nagykorú, dolgozott. Össze is házasodtak. Külön éltek albérletben, nem a szülők nyakán. Azért mert valaki fiatalon szül, még nem rossz ember.

Engem normálisan felneveltek, sokat tanultam, jó munkám van, van több diplomám, nyelvtudásom. És hamarosan nekem is lesz saját kis családom. :)

2015. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Aki csak kritizálni tud és lenézni arra nem vagyok kíváncsi.Persze mindenki olyan tökéletes.Az olyan tini r********t akik diszkóba járnak es fűvel fával össze feküdnek meg nem tudom hány gyereket vetetnek persze nem kell elitélni.Kíváncsi vagyok hány 16éves lány gondolkozna úgy mint én.13éves korom óta főzök ,mosok,takarítok (anyám helyett).Egyébként barátommal több mint egy éve együtt vagyunk ,mindenbe 100%osan támogat.A házasságra mi is gondoltunk de úgy tudom ahoz is szülői engedély kell és anyám közölte hogy ő ilyen "hatalmat"nem ad nekem.A normális válaszokat köszönöm :)
2015. szept. 8. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!