Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves gyerektől várható...

Hány éves gyerektől várható el, hogy mar ne Szia-t köszönjon a felnőtteknek?

Figyelt kérdés

Lanyom 5 és fel éves, jövőre megy csak suliba. Gondolom addigra mar át kell térjünk a sziarol a tisztelettudobb üdvözlésle. Az oviban is mar hallom, hogy nehány gyerek így köszön. Csakhogy a lányom nemrég hagyott fel a daccal, hogy csak akkor köszön, amikor épp kedve van, úgyhogy mar annak is örültem, hogy mostanában mindig köszön. (Mondjuk ez a szegyenlossegebol is adódik, hogy néha nem köszönt) Ezután próbáltam neki magyarázni, hogy kene köszönni a felnőtteknek, de ő csak a szia-t akarja. De a suliba gondolom mar elvárják a tanárok.

Ja és a mostani elsős gyerekek hogy beszélnek a tanárokkal, tegezik vagy magazzak őket?


2015. szept. 9. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi ugyan nem emlékszünk, de általános alsóban állítólag az egész osztály Szia-t köszönt az angol tanárnak. Talán 2. vagy 3.-ban lettünk leszoktatva erről.


Ez azért érdekes, mert senki nem emlékszik erre az osztályból.

2015. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én emlékszem, hogy az első tanító nénimnek sziával köszöntem. A többiek nem emlékszem, mit mondtak neki. Viszont mi már iskolás korom előtt is ismertük egymást, a tanító néni ott lakott az utcánkban, a szomszédunk szomszédja volt.

Aztán azt hiszem harmadikos voltam, amikor ő meghalt :( Az új tanító nénit már úgy emlékszem, "tetszikelte" mindenki az osztályban, ahhoz pedig értelemszerűen a csókolom köszönés társul.

2015. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A lányom még a kisiskolásoknak is csókolomot köszön.

Ugye ők köszönnek nekem csókolommal, a lányom meg reflexből vissza.

Most lesz öt éves és kezdi kapizsgálni.

Szerintem suliban már nem lesz gond.

Minden gyerkőc más.

2015. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A középső fiam 7 éves,most kezdte a sulit.Ő-és a többiek is-mindenkinek Sziá-val köszönnek.Az is igaz,hogy a tanárok-az igazgatóig bezárólag-tegezik a szülőket(és persze viszont tegezzük Őket).Állami iskoláról van szó,Bp.

A legkisebb 3 éves,bölcsis-októberben kezdi az ovit-mindenhol mindenki tegezi a szülőket,gondozókat.Csak a legfelsőbb vezetőket magázzuk/viszont magáznak.

A legnagyobb gyerek-aki már felnőtt,23 éves-sulijában(és ovijában) a gyerekek tegeződtek a tanárokkal(osztrák suli volt),mi szülők magázódtunk(az oviban tegeződtünk).

2015. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

Szóval nem mindenhol varjak el suliban sem.

Amúgy szoktam figyelni, hogy sok iskolás fiú, lány is sziaval köszön nekem. Nem ismerem őket, csak köszönő viszonyba vagyunk, mert az utcánkban laknak. Engem nem zavar egyébként, örülök is neki, ha nem csókolomoznak le. Csak gondolom a tanároknak illene azért.

2015. szept. 9. 22:23
 6/13 anonim ***** válasza:

A lányom most elsős, és a tanító néni azt mondta, hogy neki sziával köszönjenek, nem ettől lesz tisztelet, így talán oldottabb is a viszony. Nem elvárás egy elsősnél, már más világot élünk, természetes az elsősöknél a sziázás.

Ez is állami , nagy városi suli.

2015. szept. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy köszön, én is örülök, hogy sziát mond legalább. Neki sem áll rá a szája a csókolomra.
2015. szept. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kislányom kb középsős kora óta "csókolom"-mal köszön a felnőtteknek, viszont a "tetszik"-elés még most sem megy. Most 1. osztályos, egyébként még tényleg sokan szia-val köszönnek a tanító néniknek.
2015. szept. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Engem harmincpár évvel ezelőtt már kiscsoportos koromban kiállított a csoport elé a dada, és jól megszégyenített, amiért sziát köszöntem neki :-)) A 2,5 éves lányom és minden kis társa (a nagycsoportosok is) simán tegezi az összes felnőttet maga körül (és persze sziát köszön).

Szerintem elég, ha iskolás korukban megtanulnak magázódni, és szerintem ott rá is vezetik őket erre, nem lesz probléma.

2015. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Eléggé meglepődtem, hogy mindenki ilyen későn szokik le a tegezésről. Én személy szerint óvodás koromban is jónapotoztam, meg csókolomoztam azoknak, akiknek kellett. Na de apám erre rá is nevelt pár sallerral.... :D
2015. szept. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!