Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tud a kislány a...

Miért nem tud a kislány a vonalra írni?

Figyelt kérdés
Ismerősöm kislánya elsőbe jár. Az a gond vele, hogy egyszerűen nem tud a vonalra írni. A munkafüzetbe kellene nekik írni ferde vonalakat meg félköröket, több méretben is, meg is van rajzolva a minta a sor elejére. A kis füzet pedig segédvonalas. Hiába fogják a kezét, mikor ír, ha elengedik, már nem megy neki. Próbálták pontokkal kijelölni az irányt számára, hogy merre rajzolja a vonalakat, de mégis össze- vissza a vonal felett, alatt "lógnak" az irományai...

2015. szept. 9. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Sürgősen vigyétek el egy szemészetre (ne optikushoz!). Ha rejtett kancsalsága van (az nem látszik, ha ránézel a gyerekre), akkor pontosan ez a probléma lép fel.
2015. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Igen, orthoptikai vizsgálat kell, minél hamarabb!!!
2015. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

ELSŐS?!Bassus,most kezdődött a suli!Hol kell ilyenkor még írni????????Ez még NEM elvárható!

Ha meg gond van,lehet,hogy sokkal komolyabb,és előbb kellett volna korrigálni.

Szemészeti vizsgálatra iskola előtt szokták vinni....

Ha meg rossz irányba rajzol,simán "disz" gyanús(ezt is lehetett volna már tudni,ha viszik fejlesztésre pl.)Az én fiam is így volt,sokféle fejlesztésre vittem(TSMT,speciális,részképességzavarra való fejlesztés,kellett logopédia is).De ez mind suli előtt kell/hatékony!

2015. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem sem látja jól a vonalakat, az a legbiztosabb.
2015. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Vagy a szeme nem jó, vagy ügyetlen a keze, és bár látja, mit kéne csinálni, nem sikerül, vagy bár orvosilag jól lát, mégse észleli pontosan a vonalak irányát, hogy mettől meddig....

Vigyék orvoshoz!!! Ezzel egyidőben azért elkezdhetnek gyakorolni is, csak ne a füzetbe, munkafüzetbe. Rajzoljon neki anyuka tenyérnyi széles vonalközt, és abba rakosgassa a gyerek a vonalakat eltördelt hurkapálcikából, gyurmagilisztákból, apró gombokból, kavicsokból.

Ha ez már megy, ide próbálja berajzolni, vagy akár vastag ecsettel festeni az álló meg ferde egyeneseket.

A kislány meg tudja mondani, hogy melyik íráselem sikerült és melyik nem? Mert ha ezt nem látja, tényleg fölösleges kínozni. Rendbe kell hozni a látását, és utána még mindig lehet, hogy külön gyakorlásra szorul csak rakosgatás, gyurmázás szintjén, hogy az észlelése fejlődjön.

2015. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!

Szegény szülő írást fog mondani, de ez még csak az írás előkészítése. Álló egyenes, kapu vonal...

Persze ráérnének még elővenni a kis füzetet, nyugodtan vázolgathatnának egyelőre szép nagy méretben olcsó újságpapíron, főleg most, hogy egy csomó alig hat éves is ott ül az első osztályokban, de ezt a tudást valahogy elfelejtették a tanítóink, vagy kimaradt a Nemzeti Alaptantervből (vagy hogy is hívják az aktuális sillabuszt).

2015. szept. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6. válaszoló,a 3. vagyok.Tényleg megdöbbentem.Az én középső gyerkőcöm is most kezdte az elsőt,és még szó sincs ilyesmiről....és az is megdöbbent,hogy-ha tényleg a látásával van gond-hogy a viharba nem vették eddig észre?!A védőnő is végez-az éves státuszon-szem vizsgálatot(a táblásat,hogyan is állnak a jelek),ráadásul a suli előtt javasolt egy szemész-orvosi kontroll...senkit nem akartam bántani,de tényleg nem értem!Ha meg nem szemészeti a gond,akkor azt hogy nem vették észre?Mindenhol van iskola érettségi szűrés.Ha valamilyen "disz" gyanúja van a gyereknek-vagy netalántán nem iskolaérett-jelzik a szülők felé,akik ha nem értenek egyet tovább mehetnek(Nevtan,szakértői bizottság,stb.)
2015. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 7. vagyok.Az én fiamnak is vannak szemészeti gondjai(szemüveg+tapasz)tavaly derült ki,mert kettős látásra panaszkodott(illetve a státuszon nem tudta elolvasni a legalsó 2 sort)...
2015. szept. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szlovákiában jár iskolába, de magyar nyelvűbe. Tavaly halasztást kapott az oviban,

mert nem jól sikerült az iskolaérettségi teszt, szóval már másodikosnak kellene lennie elvileg.Itt olyan munkafüzetek vannak, hogy van pl.egy sárkány a lap tetején és ugy szól a feladat, hogy rajzolják meg a szárát, majd ferde vonalakat kell irniuk 8-10 soron keresztül különféle méretekben. Ehhez van a segédvonalas kisfüzet is előre nyomtatva aszerint amit az itteni oktatási program megszab. Orvosi vizsgálat még nem volt. Jövő hétre van behíva az egész osztályuk.

2015. szept. 9. 23:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Oviban nem csináltak ilyen fejlesztő feladatokat? Nálunk volt hasonló, ami felkészített a majdani iskolai írásra. Szemészhez elvinném, ha nincs probléma, gyakorolnék vele, mert azt jelenti, hogy rosszabbak a képességei ezen a téren az átlagnál.
2015. szept. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!