Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bárányhimlő? Vagy csak valami...

Bárányhimlő? Vagy csak valami bogárcsípés? Bárányhimlő gyanújával vinnéd közösségbe?

Figyelt kérdés

Az előbb 5 éves kislányom mutatta, hogy viszket a háta, nézzem meg, mi az. Kis piros pöttyöket láttam. Nem túl sokat, szórványosan, elől a mellkasán, hasán, csak tényleg pár darab piros apró pöttyök, 1-2 úgy néz ki, mintha az imént csípte volna meg valami és nemrég vakarná. Olyan kis domb elsőször a csípés. A szúnyogcsípés máshogy néz ki rajta. Olyan aprók, mintha mondjuk bolhacsípés lenne.

Szúnyog csípés egyébként is kizárt, mert Angliában élünk és én a 8 kinnélés óta kábé 3-at láttam. Szeptember 3.-án jöttünk vissza repülővel, szóval, ha bárányhimlő, azt még magyarból hoztuk.

Egyéb tünet nincs, kedve jó, étvágya olyan, mint szokott, hője nem tűnik magasnak.

Közösségbe jár-iskola, nem tudom, ma vigyem e, mert ha tényleg bárányhimlő, akkor megfertőzhet másokat.

Te mit tennél, vinnéd?

Most azt mondja, nem viszket. Ha bárányhimlő lenne, akkor állandóan viszketne, nem? Már nem emlékszem az én bárányhimlőmre, csak arra, hogy volt.

Itthon vagyok, nem dolgozom, mert "gyes"-en vagyok a 2.-kal, 9 hós.


2015. szept. 11. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Bárányhimló lázzal jár, ami megelőzi a kiütéseket, amik nem a hátán jelennek meg elsőként.
2015. szept. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akár bárányhimlő, akár más kiütéses fertőző betegség, semmiképpen sem mehet közösségbe. Lehet csak melegkiütés vagy allergia, de sok kiütéssel járó gyerekbetegség is létezik, nem csak a bárányhimlő. Ha felmerül a gyanú, hogy ilyenje van a gyerekemnek, én nem vinném közösségbe.

Off: A bárányhimlő sokszor nem jár lázzal.

2015. szept. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hólyagos?tudsz képet tölteni róla?
2015. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A naranybimlo holyagos kiutessel jar, es valoban lazzal, es eloszor a fejen, es a szajaban jelenik meg. Ez nem valoszinu, hogy az. Viszont! Nem szedett mostanaban veletlenul antibiotikumot? Mi tavaly novemberben jartunk ugy, hogy fulgyulladasra antibiot kapott a lanyom, aminek az elszedese utani par napon belul piros pottyok jelentek meg. En is csipesnek gondoltam, de mivel gyanus volt a himlo is nem vittem kozossegbe. Viszont annyira gyorsan terjedt a testen, hogy delre kb egybefuggo voros potty volt a gyerek. A doki a korhazba kuldott minket, ahol konkretan azt mondtak, hogy ez tipikus esete annak, hogy allergias rekaciot mutatott az antibiotikumra, tankonyvi minta szerint jott elo, de annyira egyedi reakcio, hogy ilyet sose lattak meg, es a prof asszony azert nem 1-2 eve volt a palyan, ugyhogy megkerdezte, hozzajarulunk e, hogy foto keszuljon, es kesobb lehet bekerulhet a tankonyvekbe a gyerek mint orvosi eset. Mondjuk neki tenyleg nagyon durva volt a vegere, meg a szteroidok se segitettek, hanem csak az a fajta razokeverek, amit a himlore is adnak. Es ezzel is meg vagy 2 honapig halvanyan megmaradtak a pottyok, nagyon lassan mult el! Szoval a lenyeg, hogy nalunk a gyerek allergias volt arra a bizonyos antibiotikumra, ha nalatok is fenn allhat ilyesmi, akkor inkabb orvoshoz vinnem!
2015. szept. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk nem járt lázzal és a mellkasán jött ki először,de a nap folyamán szaporodtak a pötttyök.

figyeld h lesz-e több rajta.

2015. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem lett több,megnézte doki is, nem bárányhimlő.
2015. szept. 11. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!