Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bűntessem, vagy jutalmazzam?...

Bűntessem, vagy jutalmazzam? Hogy vegyem rá a lányomat, hogy ígya meg a vizét az iskolában?

Figyelt kérdés

Amióta sulis, (1 éve), ez az állandó problémánk. Ha nem vagyok vele, esze ágába sem jut, hogy elővegye a kulacsát, és akár 1 kortyot is ígyon. Bent van az iskolában 4-ig, és úgy jön haza, hogy a flaskája érintetlen. Reggel 1 bögre teával és a menzán 1 pohár vízzel "elvan".

Már próbáltam bűntetni, hogy ahányszor nem issza meg a vizét, annyiszor marad ki a családi fagyizásból, de csak halmozódtak az alkalmak. Ha a bűntetéssel semmit nem érek el, milyen módon jutalmazhatnám, hogy rávegyem arra, hogy jusson eszébe inni?


2015. szept. 11. 11:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Talán ne vizet adj neki.
2015. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Ezért se büntetni, se jutalmazni nem kell. Vagy nem szomjas, vagy nem szereti a vizet. Adj Neki valami mást
2015. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont az ellenkezojet kellene, ha megissza negyedet kap valamit. Igy tovabb, ha megissza felet megint. Lehet az pl a kedvenc meseje , vagy amit. Szerintem elfelejti azert nem iszik
2015. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Mit mond? Miért nem iszik? Nem szomjas? Nem ízlik a víz? Nem jut asz eszébe?


Én pl. ha nincs előttem a víz, eszembe sem jut, hogy igyak, pedig már 27 vagyok. Ha hasonló a problémája szólj a tanítónéninek, hogy legyen szíves minden óra után rászólni, hogy igyon. Akkor is ha azt mondja, hogy nem szomjas.


HA nem ízlik neki a víz, csomagolj teát, ízesített vizet, higított gyümilevet amit szeret.


Esetleg olyan probléma is lehet (tesómnál volt), hogy nem szerette az iskolai WC-t beszaladtak a fiúk, nem lehetett bezárni, nem volt papír, ezért nem ivott, hogy ne kelljen pisilnie.


Az okot kéne kideríteni és arra megoldást keresni.


Én nem büntetném, de nem is jutalmaznám, max. egy dícsérettel, de kideríteném miért nem iszik.

2015. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Valahol azért remélem, hogy ez a kérdés kitaláció, ilyenért büntetni...


Kezdjük ott, hogy a büntetve nevelés nem célravezető, és többet ártasz vele mint használsz.


Ahelyett, hogy bünteted, ha valamit rosszul csinál, jutalmazd azért, amit jól csinál. Nem kell komoly jutalomra gondolni, de előttem már írtak erre ötleteket.


A másik pedig, hogy vannak emberek, akik simán ellennének víz nélkül, nem jut eszükbe inni akár egész nap. Én is ilyen vagyok öreg fejjel, ilyen voltam egész életemben, de nálunk ez női ágon öröklődni látszik. Általában este jut eszembe, hogy jé, én ma még nem is ittam. Ez persze nem jó, és igenis fontos a folyadék, de azért ne csináljunk már ebből ekkora ügyet.


Ha nagyon motiválni szeretnéd az ivásra, próbáld máshogy felkelteni az érdeklődését, pl. vegyél neki valami szép mintás kulacsot amit ő választhat ki, és abban vigye a vizet.

2015. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Büntetni, mert nem iszik??? Ha ezt a kérdést egy tanítónő írta volna, ki, h mivel büntesse a gyereket, aki nem eszi meg a mittomén, paradicsomlevest, már akasztanád felfelé.


Motiváld inkább, te szerencsétlen. Volt, aki azt írta, ha a negyedét megissza, dicséret, kis jutalom, vele egyetértek. A büntetésnél még az is jobb, ha teát, gyümölcslevet küldesz vele, persze nem agyoncukrozottra gondolok. Vannak joghurtitalok, ízesített kefírek, heti 1-2 alkalommal ezek is beleférnek, hogy ne mindig vizet igyon, lehet unja.

2015. szept. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Lepd meg-tegyél a tolltartójába, zsebébe, uzsonnás dobozába stb egy kis cetlit, igyál és egy mosoly felirattal :)
2015. szept. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%
Teát, vagy gyümölcslét adnék neki, aminek van valami íze. Megkérném a napközis tanítónéni, hogy szóljon rá időnként, hogy igyon. És feltétlenül a jutalmazást javaslom ebben az esetben, kis lépésekért is.
2015. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem a tanárnő dolga erre figyelni értelmetlen megkerni is.
2015. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Köszi, én is tanítok, figyelek a gyerekekre. A gyerekeim tanárai is hasonlóan. Sajnállak, ha neked nem adatott meg a figyelem.
2015. szept. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!