Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kell egy babának az alap...

Mi kell egy babának az alap dolgokon kívül?

Figyelt kérdés

Baldachin, zenélő forgó(esetleg vetítős)? Vagy felesleges porfogók?


Babahinta, pihenőszék? (Vagy esetleg elég a babahordozó amíg lent vagyunk? Két emeletes a ház.) A babahintából az egyszerübb is jó vagy minél több funkció annál jobb?


Évente kb4szer utazunk a párom családjához. Oda kell külön utazókiságy? Vagy első időszakban elég a mózes (meddig is jó)? Esetleg az utazójáróka jobban megéri, abba aludthat?


Esetleg más ami nem alap holmi de megéri beruházni?


Köszi előre a válaszokat!



2015. szept. 17. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ez egy elég tág fogalom, kinek mire van pénze..

mi vettünk légzés figyelőt és bébiőrt, így kerti munkánál is tudtam hallani ha felébredt.

A körforgó nekem nagy segítség volt, napi 30-40 percet egy huzamban képes volt elnézni, egy komplett ebédet meg tudtam főzni közben. Amikor a körforgó már nem érdekelte, jött a hinta. A pihenőszék. Abban is elvolt egy huzamban 30-40 perceket. Ezeket mindenképp megvenném. Az utazóágy sem árt, ha sűrűn utaztok. a járóka nálunk nem vált be, meg a játszószőnyeg se, nem szeretett egy helyben játszani. De ez csak szoktatás kérdése.

2015. szept. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Baldachin felesleges, ha be tudsz sötétíteni a szobában, amíg alszik.

Zenélő körforgó szerintem aranyos, de mindenképpen könnyűt vegyél. Nekünk ilyen volt: [link]

és eltört a tartó műanyag, beesett az ágyba, Csak azért nem a fiamra, mert elfordult onnan. Megmértem, fél kilós játékról van szó, 70 cm-ről esett...

Babahinta, pihenőszék nekünk nem volt, nem is hiányzott.

Anyósom vett egy kiságyat, mert fiam volt a 2. unoka, így nem kellett senkinek ágyat cipelnie. Nála volt elég hely.

Mózesben sosem altattam volna. Ha anyósom nem vett volna ágyat, akkor mi vittünk volna.

2015. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Baldachin dekoratív de sok hasznát én nem látom.

Zenélő forgónk az volt, elemes és nem bántam meg nagyon jó szolgálatot tett.

Babahinta, pihenőszék nem volt, nem is hiányzott. Hordózót használtunk helyette, egyik gyereknek sem lett semmi baja tőle.

Ha ott alszotok szerintem vegyetek egy utazóágyat, de én csakis használtan venném. Nem éri meg erre a pár alkalomra sokat kiadni érte.

2015. szept. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Baldachin nekem nem tetszik és feleslegesnek tartom, így nem is gondolkodtam rajta. Forgót sem vettünk, nem láttam szükségesnek.

Pihenőszék eszembe sem jutott, ismerősi körben minden gyerek, akit állandóan ilyenbe raktak vagy hamar ülni akart és a többi mozgást hanyagolta, vagy marha nehezen tudott később egyedül, ringatás nélkül elaludni. Hintánk csak rendes van a kertben (mióta ülni tud), nem hiányzott babahinta a lakásból.

Utazóágyunk van (használtan vettem), mert nagyszülők messze laknak, így mindig ott alszunk, ha látogatóba megyünk, illetve utaztunk már 1-2 helyre, ahol szükség volt rá.

Járókát vettünk, ami jó befektetésnek bizonyult. Volt benne játszószőnyeg, játékok, amik motiválták a forgásra, mozgásra, és biztonságos volt bármikor belerakni, ha pl. jött a postás vagy ebédet készítettem.

2015. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

én egyébként azt tapasztalom, hogy ha használtan veszek jó állapotban dolgokat, akkor legalább annyiért, vagy akár még drágábban is (volt rá példa) el tudjuk adni. Ezért a légzésfigyelőn kívül szinte semmit sem vettünk újonnan, potom pénzekért több tízezer forintos holmikat...


1-es

2015. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Leírom én miket vettem az elsővel és miket nem és mért.

-Babahordozó ami autósülés is, én ezt pihenőszéknek is használtam illetve hintáztatni is lehet benne a babát, később saját magát hintáztatta.

-Adamo jellegű hinta: Ezt én varrtam, pici korától használta kb 3 éves koráig volt jó, persze akkor már ült benne és lógott a lába elől, mint egy normál hintában. Amíg pici volt jókat aludt benne. Rugót is lehet rá csatlakoztatni. Mellé volt normál, műanyag hintája is később.

-Körforgó: Az enyémet nem igazán érdekelte amíg nagyon pici volt. Nem vettem észre, hogy nyugtatná vagy vmi. Később ideges lett ha bekapcsoltam mert nem érte el, nem tudta megfogni így hát levettem és külön-külön játszott a játékokkal meg a zenélős ésszel.

-Baldachin: Szerintem funkcióját tekintve felesleges, de nekem tetszett és nem volt drága. Az elsővel is volt, most is lesz.

-Etetőszéket nem vettem, babakocsiban etettem, kb 1,5 éves koráig. Utána kipárnáztam a széket és a nagy asztalnál evett. De a másodikkal lehet, hogy venni fogok. Egy izgágább gyerek ügyesen leugrik a székről, az etetőszékben meg azért csak körbe van fogva, biztonságosabbnak érzem, főleg ha a második fiam nem az a nyugis típus lesz, mint az első...

-Utazó ágyat én nem vettem mert mi nem jártunk senkihez. De szerintem érdemes venni ha sokat vagytok mamánál. Vagy valaki csak azért vesz, hogy ki tudja tenni a nappaliba, teraszra, hogy amíg a dolgával foglalkozik a gyerek abban el van.

-Mózes: Nekem nem tűnik hasznosnak. Szerintem csak arra jó, hogy amikor még picike a baba és elalszik a babakocsiban mondjuk séta közben, akkor mózessel együtt kivedd és áttedd az ágyba.

Vannak azok a típusú babahinták amik hordozhatók, nem ez a felfúrós verzió. Azokra én mindig úgy gondolok, mint a hordozó-pihenőszék-körforgó keverékére. Biztos jól elvan benne a gyerek mert hintáztatja is, játék is van rajta, zenél is meg azért én döntöm el, hogy éppen hova tesszük nem úgy mint az Adamo hintát. Az elsővel nem volt, de lehet majd később beruházunk egyre. Szerintem hasznos lehet. Kirakod a konyhába, a gyerek eljátszik, közben lát téged te meg főzhetsz nyugodtan.

2015. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én is amit tudok használtan szeretném megvenni, 1-2 kivételtől eltekintve.


Bébiőrt nem veszek szerintem mert szülinapomra a családtól digitális fényképezőt kértem és van bébiőr funkciója.


Légzésfigyelőt veszek. A babamamatudakozó füzetecskébe van hozzá kupon is. :) Bármelyik Angelcare légzésfigyelőhőz adnak egy pelenkatárolót. Jó ez a márka? PL az AC-300? A pelenkatárolót érdmes használni vagy inkább újként adjam el(ha innen rendelem meg)? [link]


Az adamo hintát én is néztem de nem tudom, hogy találnék-e neki megfelelő helyet ahova érdemes befúrni.


Valahol olvastam, hogy volt aki 1-2(-3)hónapig kiságy helyett mózeskósárban altatta a babáját. Külön biztos nem vennék mózest csak ha olyan babakocsit választok amihez lesz.

2015. szept. 17. 12:28
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van. A baldachin amellett hogy szép, nekem hasznos is volt, mert árnyékot adott emellett nem akkora beruházás, mivel átlagban paplan párnával adják szettben.


Zenélő forgó hasznos és jó találmány, leköti a babát és fejleszti is. A pénztárcád mondja meg, kell e vetítős távirányítós vagy jó e a hagyományos.


Pihiszéket meglátod menet közben. Van olyan baba, aki szeret kézben lenni, neki jó a pihiszék (2. fiam ilyen volt, használtan 5ért vettem neki ) egyébként meg lehet lenni nélküle bőven. A funkcióknak mint ringató zenélő rezgő meg a többi van is meg nincs is értelme, kicsit inkább az árat növeli.


Utazóágy/járóka hasznos, ha van már csak a 2 emelet miatt is, lentre fel tudjátok állítani így ott is bele lehet tenni a kicsit, emellett ha mentek vinni is tudjátok magatokkal.


Légzésfigyelő első fiamnál nem volt, 2.nál volt csak szinte sose kapcsoltam be. Én azt vallom, ha egészséges időre születik nem kell, persze jobb a biztonság, nyugalom. Viszont Angelcaret NE vegyél. Meglehetősen sok velük a gond, tévesen riaszt, nem riaszt, sípol stb. Nekünk Baby Control volt, tökéletes és a Heim Pál is azt ajánlja.


Adamo hintában nem vagyok jártas én feleslegesnek tartottam és nem éreztem hiányát.


Összességében ilyeneket előre ne vegyél meg, mert nem tudod a te babád milyen lesz, kelleni fog e vagy sem. Használtan pedig bármikor bármit be tudsz olcsón szerezni.

2015. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Forgo. Pihenoszek. Hatalmas segitseg nekunk.

Legzesfigyelo alap.

2015. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk volt baldahin tökéletes volt .

Légzés figyelö nem volt egyik gyerekemnek se ,nekem felesleges ,zenélö forgo volt de felesleges ,volt játszo szönyeg amire játékok voltak felakasztva nem igen használtuk ki ,csak amik rajta fügtek plüs játékok ,azok tetszetek neki levéve .

2015. szept. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!