Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhességet beárnyékoló...

Terhességet beárnyékoló fájdalmakra/tünetekre milyen praktikátok van?

Figyelt kérdés
főképp hátfájásra gondolok mert engem az gyötör mostanában az is inkább a jobb oldali lapockám alatt. de a gyomorégésre, lábdagadásra és minden másra szívesen vennék pár tanácsot,hogy kinek mi segített
2015. szept. 17. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Első babámmal iszonyú sokat szenvedtem, derékfájás, gyomorsav, lábdagadás, és semmi nem segített. Most a második babámmal semmi sincs, semmi fájdalom, semmi kényelmetlenség. A kettő között annyi a különbség, hogy a másodikkal alig ülök néhány órát naponta. Folyamatosan mozgok, pörgök, pakolok, játszom a nagyobbal, bevásárlás, takarítás, munka... nagyon sokat mozgok. Nekem úgy tűnik, ez vált be.
2015. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Gyomorégésre, émelygésre satöbbire nekem bevált a lúgos víz. Napi 2 litert érdemes belőle meginni, hogy érezhető legyen a hatása. A hátfájást a rossz tartás okozza. Megváltozik a súlypont a terhesség miatt és a tested korrigálna, de vagy rosszul teszi ezt vagy túl gyengék a hátizmok (legtöbbször ez helyzet) ilyenkor a gerinc torna sokat segít. Próbáld ki a kismama jógát, nagyon jó nyújtó gyakorlatok vannak benne. A lábdagadásra nekem semmi nem vált be. Kipróbáltam az ilyenkor szokásos dolgokat: láb felpolcolás, ügyelni a sóbevitelre, láb átmasszírozása, pihentetése. Semmit nem ért. Az elsővel is vizes voltam, most is az vagyok.

Nézegesd a vérnyomásod is ha nagyon "elefánt" bokáid lettek, nehogy probléma legyen, de elég ritka a toxémia szóval aggódni nem kell.

2015. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja még a Flexagil nevű krémet kipróbálhatod ha a dagadáson kívül fáj is a bokád vagy a vádlid. Fekete nadálytő kivonatot tartalmazó krém. Nekem enyhébb fájdalomra volt, hogy már használt.
2015. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hátfájásra nekem a mozgás sokáig segített, de a végén már az sem. Vizesedéssel vízszint vagy mozgás szintén de csodát nem tesz, sajnos ez ellen nem igazán lehet mit tenni.

Gyomorégésre a dokim a renniet tanácsolta, arra éppen megteszi, már ameddig hat.. túl sokat viszont nem szabad, betegtájékoztató talán napi 1-2 szemet ír terhesen... salvus vizet sok helyen olvastam, esetleg azt érdemes kipróbálni.

2015. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hátfájás nekem is mumusom,az segít,ha kicsit nyújtok,körzök a karommal illetve én is észre vettem,hogy a több mozgással enyhülnek a panaszok.A gyomorégéssel én nem tudtam mit kezdeni,ha már nagyon nem bírom,Rennie tablettát veszek be,az segít.Amikor kevésbé rossz,akkor elég egy pohár jéghideg tej,vagy víz.
2015. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vizesedésre mozgás és láb felpocolása.


Hátfájásra mozgás (pl. kismamajóga, kismama pilates, háterősítő gyakorlatok).


Gyomorégésre: sokszor keveset egyél, igyál eleget, és kerüld a savat csináló dolgokat, pl. hagyma, bors, meg nekem a darált hús és a puding is ilyen volt egy időben.

2015. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!