Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért a gyerek teszi teljessé...

Miért a gyerek teszi teljessé az életet?

Figyelt kérdés
30 éves leszek,férjem 37.Nincs még gyerekünk.Persze sokat beszélünk róla,hogy majd milyen lesz,ha lesz.Viszont a jelenlegi életvitelünkbe nem fér bele a gyerek.Eleve feketén dolgozunk,és nem fix fizetésért,hanem teljesítményért,és bizony elég jól keresünk.De ha terhes lennék,akkor viszont nem lenne pénz,mert ehhez a munkához mindkettőnkre szükség van.Nagyon jól elvagyunk így,elégedettek vagyunk.De mostanában kezdek gondolkozni azon,hogy mi van,ha egyszer sokkal erősebb lesz a gyerek utáni vágy,mint bármi más,és esetleg késő lesz.Hiszen ahhoz fix dolgok kellenek,pl.először fix munkahely,azt meg ki kell várni.Vagy inkább csak a társadalom megítélése miatt gondolom így?Kb.2-3 évet mondok mindenkinek,mikor kérdezi,de igazából fogalmam sincs,mert mi így elégedettek vagyunk.Tisztelet a kivételnek,illetve,akinek nem inge,ne vegye magára,de inkább ne a szűklátókörű ősanyák fejtsék ki a véleményüket,hanem a haladó szellemű,intelligensebb gyermekes,vagy gyermekten nők,vagy férfiak is.Nem akarok vitát,csak vélemények érdekelnek.

2015. szept. 18. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Vélemények érdekelnek, de a leírás alapján csak azok a vélemények, amelyek a tiéddel egyezőek. Én nem tartom magam ősanyának és közel tíz évig dolgoztam feketén. Ettől függetlenül 3 gyereket vállalunk, mert igenis fontos. A fekete jól fizető munkából bőven és szépen félre lehet tenni, és amikor lezuhan a bevétel, akkor abból lehet élni. Ez csak kifogás, hogy nincs GYED. Nem akkora összeg az, főleg, ha tényleg jól kerestek így. Előre is félre lehet tenni, ami a gyereknek kell, nem kell akkor megkeresni, amikor már itt van. Szerintem lehet élni gyerek nélkül, csak épp nem érdemes.
2015. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1.Nem hiszem,hogy értetted.Erre a kérdésre nincs jó vagy rossz válasz.És nem is ezeknek a válaszoknak az arányából fogom eldönteni,hogy mit teszek,mert az csakis rajtam múlik.
2015. szept. 18. 16:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek fontos, van akinek nem. És az is lehet, hogy 1-2 év múlva neked is nagyon fontossá válik majd ez a kérdés, vagy akár a párod számára. Ösztöneink vannak és ez egy nagyon erős ösztön, a legtöbb ember akar gyereket. De ha valaki nem akar, annak véletlen sem ajánlom, hogy csináljon egyet, mert úgy nagyon fárasztó lehet a terhesség is és a csecsemő gondozása is. Másrészt nincs sok időd gondolkodni, 35 felett már nehezebben jön össze, megjelennek bizonyos nehezítő tényezők, nálam pl. mióma, szóval ha nem akarjátok a meddőségi klinikán tölteni minden időtöket, akkor szerintem 2 éven belül érdemes lenne belekezdeni. Nem a levegőbe beszélek, 34 vagyok és komoly gondjaink vannak a gyerekvállalással. 30 évesen nem gondoltam volna, hogy a testünk azért öregszik, hiába nézünk ki fiatalnak. Egyre több betegség, egyre több gyógyszer, ami mellett nehéz gyereket vállalni. Persze nem mindenkire igaz és sokan 38 évesen szülik az elsőt, de sok nő nem mondja el, hogy 38 évesen már túl sokáig várt és nem jött neki össze.
2015. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, 26 évesen szültem, az immár 1 éves kislányomat. Egyetem, majd 4 év meló, házasság, gyerek. Mind a ketten jól keresünk, ezért gyorsan eljutottunk a saját házhoz, autóhoz, mondjuk ez nem alapfeltétel. Szerettem volna gyereket, nagyon boldog voltam, amikor terhes voltam, de így utólag elképzelni sem tudtam azt az érzést, amikor már "kint" volt. Valahogy olyan fura az egész, blamázsnak hangzik, de boldoggá tesz a gyermek, nem tudom elképzelni már nélküle az életünket. Így lettünk család, de ezt az érzést nem lehet elképzelni, nekem még terhesen sem sikerült! :)
2015. szept. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nem jött össze évekig a baba, utolsó évben már nem is nagyon izgatott a téma, úgy voltam vele, hogy gyerek nélkül is megleszünk, ha kell.

De mióta megszületett a kislányom, el sem tudnám nélküle képzelni az életünket, teljesen már világ, másfajta boldogság, minden percenkünket megszépiti. Jó látni ahogy felnő, ahogy fejlődik, tanul, okosodik, és az a szeretet amit adunk és kapunk tőle, felülmúlhatatlan.

Ezt eddig nem tudhattam milyen.

36 évesen lettem anya.

Szóval amig nincs gyermeked, nem tudhatod milyen érzés, onnantól, hogy megszületik, megváltozik a világ.

Nem vagyok én sem ősanya. :)

2015. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Csak akkor fogod tudni, ha a kezedben tartod. A GYED maximalizálása van, hiába kerestem x összeget 100 ezer korul kaptam. Szoval nem akkora összeg, hogy akadály lenne koran vissza is mentem. Nem tudod hogy kesobb akarsz-e es esetleg nehezebb lesz. Amióta 2.5 evesem megszületett nem is emlékszem nélküle milyen életem volt. Semmi nem adja meg azt az érzést mikor átölel es elköszön a bolcsi nel cejetlek anyuci, de itt ne hagyj delutan... 😊---nem erzem magam osanyanak....
2015. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
őszintén a válaszokat nem olvastam csak a kérdést! én 31 vagyok,férjem 39 éves, mi szeretnénk gyermeket évek óta,páromnak egyenlőre állandó a munkahelye...én is érzem azt jól elvagyunk,egy baba mellett másképp lenne életünk biztosan,szeretnék én is de férjemet még boldogabbá tudnám tenni,ha szülnék neki egy gyermeket! Én, ha kérdeznek ezt felelem: Majd ha a Jó Isten is úgy akarja...szerintem vállaljátok! Később majd ha másképp gondolnád,lehet már késő lesz...
2015. szept. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha leteszem aludni ejszakara, mar hianyzik, varom a reggelt, hogy ujra lathassam. 32 evig nem volt gyerekem, most hogy van, megse tudom elkepzelni h milyen gyerek nelkul, es hogy az miert jo, akkor mi ertelme elni :) latod, akkor te honnan tudhatnad, amig nincs
2015. szept. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy miért,azt nem tudom,de az tény,hogy -szerinem-kell az élethez.Nekünk 3 gyerkőcünk van,akartuk Őket,és imádjuk Őket.A vállalkozásaink is működnek,a kapcsolatunk is nagyon,nagyon jó(holott a legnagyobb 23 éves,a legkisebb 3 éves,a 40-es éveink elején járunk).A tesóm 10 nappal ezelőtt lett Apuka-46 évesen,a Felesége 37 éves,első gyerekük-és azt mondta,hogy erre várt(már évekkel ezelőtt is összejöhetett volna a baba,ezért dolgoztak,teremtettek biztos egzisztenciát).
2015. szept. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!