Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretném, ha a túlélésről...

Nem szeretném, ha a túlélésről szólna a várva várt baba nevelése, mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

7 hónapos, kezdettől fogva nehezebb eset, ölbebaba volt sokáig, nehezen alszik el, nehezen eszik, sokszor ébred, pár hetes kora óta folyamatosan szórakoztatni kell. Nagyon nehezen viselem már, hogy több mint féléve nem tudtam magam kialudni, fogytán a türelmem. Nagyon szeretem, okos, szép, maga a csoda, csak sok már, hogy mindig van valami, most épp fogzás, mozgásfejlődés.... Nem volt még sírva hagyva, most az éjszakai evésről azonban le akarom szoktatni, mert se ő, se mi nem tudjuk magunka kipihenni, ráadásul nem reggelizik emiatt. Annyira hisztisen megy az elalvás, hiába altatom, hogy sokszor végigfut a fejemben, hogy beteszem a kiságyba és sírjon, nem érdekel már...

Az első hónapokban sok mindent kibírtam, elfogadtam vele kapcsolatban, hogy nappal csak rajtunk aludt, max egy órát, hogy 2 óránként evett, hogy állandóan szórakoztatni kell stb-stb, de már mintha nem menne...


2015. szept. 19. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kicsi úgy hangzik, hogy nem vagytok egymásra hangolva. Hol van az apuka aki segítene? Van esetleg nagymama vagy nagynéni vagy valaki aki pl egy héten 1x átmenne hozzád délután vagy délelött, amikor kicsit azt csinálod amit csak te akarsz.


Mindenképpen kellene neked egy kis kikapcsolódás, a hobbidat csinálni, vagy egyhéten 1x fodrászhoz beülni, vagy tornázni menni. Ahol csak te vagy és a gyerek a közelben sem.


Aztán délután mikor alszik? mert az esti elalvás egyik oka lehet, hogy késön alszik és este nem álmos még. Változtass napirendet.


A lefoglalásnak egy nagyon jó módja van. pl fözni akarsz, kb félóra kellene, hogy ellegyen egyedül. Ülj le vele és játszál vele aktívan. Minden figyelmed csak az övé legyen, énekeljél neki, mutogass, tényleg aktív legyél, semmi okostelefon semmi tablet, egy telefonhívás sem. Majd félóra játszás után pár játékkal, csörgö, játszoszönyeg hagyd ott(persze biztonságos helyen), és kezdj el fözni.

2015. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát, nem tudom, nekem egy kicsit furcsa, hogy ennyire panaszkodsz. Te még csak 7 hónapja csinálod...mit szóljanak azok az anyukák, akiknek a gyermeke 2 éven át egyetlen éjjelt sem alszik át? Az én kisfiam másfél éves koráig éjjel legalább 2x szopizott. Próbáltam teletömni, bőséges vacsorát adni Neki, de Neki cici kellett. Eszembe nem jutott volna ezért sírni hagyni, vagy elválasztani.

Ez az időszak erről szól. Keveset alszol, az idegeid picit tropára mennek, de van egy tüneményes gyermeked, akivel egyre könnyebb lesz. Tapasztalatból momdom: a fiam igazi többemberes, ölbebaba volt. A hugija (8 hónapos) egy angyali természet, de 8 hónapja mellette sem tudtam átaludni egy éjjelt sem. Szopizik, most, hogy fogzik, van, hogy két óránként.

Ha szerencsém van, 2 hetente egyszer anyukámék beugranak a gyerekek alvásidejében, őrzik az álmukat, én meg bedőlök az ágyba és kialszom magam.

Szerintem fogadd el a helyzetet, a legtöbb anya ezt csinálja amit te! Ne panaszkodj annyit!

2015. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, hogy 2-3 hónappal ezelőtt jobban megértettem a jelzéseit, hogy mikor, éhes, álmos stb. Most többnyire találgatok, vagy bejön, vagy nem. Próbálkozom a szilárdabb napirenddel is, eddig kevés sikerrel. A nagy melegben örültünk, hogy evett egyáltalán.

A férjem három műszakban dolgozik, sokat is segít minden téren, többet nem várhatok tőle sem. Mostanában inkább a gyereket bízom rá, míg itthon van, kikapcsolódás már a házimunka is. Más nem igazán akad, aki vigyázna rá, na meg nem szeretném, hogy a nagy felügyeletben virslivel, meg hasonlókkal legyen megetetve a gyerek.

Szóval nem a házimunka a gond, hanem a sok nyűgösködés, hogy semmi se jó neki. Előre félek így az estétől, éjszakától. Próbáltuk már így is úgy, annyi biztos, hogy 7 előtt meg kell fürdetni, van hogy már öttől nem bír magával.

2015. szept. 19. 14:28
 4/13 A kérdező kommentje:

2-es, akkor szerinted normális, hogy már csak túlélni akarom ezt az időszakot? Szerintem nem erről kéne szólnia.... Bánt nagyon ez a dolog, hogy kiakadok, s nem tudom , normális ez azért, vagy még éppen belefér, nem vagyok ettől pocsék anya vagy már igen....

Nem tudom, hogy vele miért ennyire döcögős minden, más babával miért egyszerűbb. Tényleg mindig ott voltam, amikor kellett. Meg azt sem értem, hogy társaságban sincs vele sose gond, itthonra tartogatja a műsort...

2015. szept. 19. 14:35
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Honnan veszed,hogy másnak egyszerűbb?Attól,hogy nem panaszkodnak?A lányom ma töltötte a 8 hónapot,ő sem alussza át az éjszakát,jön a foga,már javában tart a szeparációs szorongás.Ez a korszak ezzel jár.Igen,én is fáradt vagyok,nálam is néha szakad a cérna,de a baba nem azért csinálja,hogy téged idegesítsen.Osztom az első véleményét,nagyszülő vagy apuka segítsen egy kicsit.
2015. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Miből gondolod, hogy más babával egyszerűbb? Neveltél már más babát? Én 3 éve nem aludtam végig egy éjszakát. Más férje is sokat dolgozik, más gyerekének is kijönnek a fogai.
2015. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Mndenkinek nehez. Gondolj bele aki ikreket nevel. En sem aludtam at egy ejjelt sem. Nem akarlak elkeseriteni , de nemsoka megindul es meg ennel is faradtabb leszel. Nekem is nulla szinte a segitsegem megis elek. Szedd ossze magad!
2015. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Más nem panaszkodik???? Ezen az oldalon a nők/anyák 90 %-a mást se tesz! Azért mert ő is ki van akadva, mint a többi, csak másként tálalja a dolgokat, még semmivel nem nyekereg többet, mint az itteni anyák nagyrésze....
2015. szept. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Többen szültünk egy időben, egykori osztálytársak, onnan az ismérv, hogy könnyebb is lehet. Ha az enyém is kibírná este nyolctól háromig, négyig ébredés nélkül, egy szavam se lenne, de tizenegykor már zeng a ház, jobb esetben éjfélkor. Fog már van kettő is, ébredt már éjszaka óránként is a mozgásfejlődés miatt.
2015. szept. 19. 15:57
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Picit hasonlít a gyermeked habitusa az enyémhez, ő is ilyen típus volt. Én is sokszor éreztem hasonlóan, mint te, voltam annyira fáradt 7-8 hónapos baba mellett is, hogy nappal míg aludt (fél órát!!!)annyira volt erőm/időm/kedvem, hogy jól kibőgtem magam egyedül. Hát, így visszagondolva én is csak az estéket és a nap végét vártam.Persze átaludt éjszaka sem volt (16 hós koráig sajnos, bármit tettem).A kikapcsolódás tényleg sokat segít, keress ezügyben segítséget (apuka, nagyi, barátnő, bárki). És idővel tényleg egyre könnyebb lesz.

Nekem sokat segített továbbá, hogy átgondoltam, többé nem lesz ilyen kicsi, nem lesz ennyire szüksége rád, próbáld a szépet is meglátni a korban, mert van.

2015. szept. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!