Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretném, ha a túlélésről...

Nem szeretném, ha a túlélésről szólna a várva várt baba nevelése, mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

7 hónapos, kezdettől fogva nehezebb eset, ölbebaba volt sokáig, nehezen alszik el, nehezen eszik, sokszor ébred, pár hetes kora óta folyamatosan szórakoztatni kell. Nagyon nehezen viselem már, hogy több mint féléve nem tudtam magam kialudni, fogytán a türelmem. Nagyon szeretem, okos, szép, maga a csoda, csak sok már, hogy mindig van valami, most épp fogzás, mozgásfejlődés.... Nem volt még sírva hagyva, most az éjszakai evésről azonban le akarom szoktatni, mert se ő, se mi nem tudjuk magunka kipihenni, ráadásul nem reggelizik emiatt. Annyira hisztisen megy az elalvás, hiába altatom, hogy sokszor végigfut a fejemben, hogy beteszem a kiságyba és sírjon, nem érdekel már...

Az első hónapokban sok mindent kibírtam, elfogadtam vele kapcsolatban, hogy nappal csak rajtunk aludt, max egy órát, hogy 2 óránként evett, hogy állandóan szórakoztatni kell stb-stb, de már mintha nem menne...


2015. szept. 19. 14:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A családom szerint túl lelkis vagyok. Tökéletesen akarok csinálni mindent. Igyekszem elfogadni a helyzetet és az örömökre koncentrálni. Most is jó, hogy idehempereg, bábá,mamam beszéddel.
2015. szept. 19. 19:40
 12/13 anonim ***** válasza:
68%

Én lányom is ilyen baba volt, az éjszakáink úgy oldódtak meg, hogy kivettem a babaágyból és velem alszik a kanapén. Mióta tudok aludni (előtte éjféltől átlag 4-5ig üvöltött) azóta ezerszer kiegyensúlyozottabb vagyok. De még így is boldogan mentem vissza a gyerek 1,5 éves korában dolgozni. Mióta nem vagyunk 0-24ben együtt, sokkal könnyebb.

Az én barátnőimnek is "álomjó" babáik vannak, akik esznek, alszanak, magukban elvannak, mind tervezi már a tesót, nálunk nem lesz ez téma még jó pár évig, az biztos.

2015. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
85%
nem olvasok vissza csak leirom hogy ugyanilyen volt a lanyom es mar a nem alvas a kapcsolatunkra is ratette a belyeget. kimerult voltam.nem tudtam vele ugy jatszani o nem aludt se ejjel se nappal fogyni kezdett stb. cicin alvo volt cumit nem akart. en a sirni hagyast valasztottam nincs vesztenivalom alapon. egyetlen egyszer sirt kb 30 percet ejjel. akkor rogton elkezdett cumizni ejjel.10 orakat aludni nappal 2-3 orakat. minden megvaltozott a vilag kinyilt szamunkra es vegre megtapaszralhattam milyen amikor felhotlen a babazas :) 7 honapos volt ekkor epp. szerintem adj neki egy eselyt. mondjuk ha napokig kellett volna sirni hagyni azt nem biztos hogy kibirtam volna de szerencsere 30 perc volt az egesz, igaz nagyon fajt akkor de most mar tudom hogy jo dontes volt. van olyan ismerosom aki nem lepte meg ezt, ugyanannyi idos a lanya mint az enyem, egy eves mult es meg 7-8szor kel ejjel cicizni egyutt alszanak harman egy agyba az anya hot kimerult. le lehet pontozni nyugodtan.
2015. szept. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!