Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három vagy több gyerekes...

Három vagy több gyerekes szülők mesélnétek a mindennapjaitokról?

Figyelt kérdés

Hogy telik egy napotok? Mekkora korkülönbség van a gyerekek között? Hogy viszonyulnak egymáshoz a gyerekek van-e féltékenység? Milyen neműek?

Egy 6 éves kislányom és egy 2 éves kifiam van.

Szeretnénk 3. babàt! :)


2015. szept. 23. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először is gyesen vagyok az 5 éves gyerkőccel itthon mert tartósan beteg. Óvodába jár délben hozom el. Járunk egy héten egyszer gyógytornára és kétszer gyógyúszni. Nagyon okos értelmes kislány , nincsen a jobb oldalt bordája illetve csökevényes. Van egy 9. osztályos 15 éves nagyfiam, és egy 12 éves 6. osztályos gyermekem. Nagyon sokat foglalkozom velük is. Nem szoktak féltékenyek lenni egymásra igaz a két nagy már úgy nőt fel hogy megértették hogy a testvérükkel egy kicsit többet kell foglalkozni. Hordtam őket is ahol sérült gyerekekkel foglalkoznak összejövetelekre úgy hogy nekik ez természetes és elfogadják. A háztartást vezetem illetve a kertbe vagyok kint. Sajnos sokszor vagyunk egyedül mert a férjem távolabb dolgozik tőlünk. Néha úgy érzem hogy merülök le de a gyerkőcök boldog elégedett arca mindig feltölt energiával.
2015. szept. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyerekem van, egyik 5 eves lesz decemberben, ovis mar, a masik most mult 2 szeptemberben es a 13. Hetben vagyok a legkisebbel. A nagyot apa elviszi oviba reggel, delutan a kicsivel mi megyunk erte. Bar a harmadik ugye meg nem szuletett meg, de olyan szepen pontosan kialakult napirendunk van, hogy egyenlore nem aggodok, hogy mi lesz ha meszuletik a pici. Addigra a kisebbik is 2,5 lesz mar, de o amugy is eleg koran "ertelmere talalt" tehat hamar kezdett beszelni, nyar ota szobatiszta, a naggyal meg mar koranal fogva konnyu. A kicsit mondjuk indonkent eloveszik a "segget a foldhoz veros hiszti" de egyre kevesebb alkalommal, es egyre konnyebb kezelni. Segitsegem nekem se lesz, anyukam aki segit amennyit tud 220 km-rol, de ez kb annyi, hogy 3-4 havonta egyszer elviszik a lanyokat egy hosszuhetvegere, de pl ha valahova mennunk kell senki nincs akire a gyerekeket bizhatjuk. Anyosom itt lakott 200 m-re sose ajanlotta fel a segitseget, mi meg nem eroltettuk, most meg el is koltoztek 1200 km-re. Mi igy szoktuk meg, eddig is egyedul oldottuk meg, szerintem a harmadikkal is megbirkozunk.
2015. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3 gyerkőc, 2 éves lány, 5 éves lány, 7 éves lány. Legidősebb sulis, napközis fel ötig ott van, 5 eves ovis 4 ig van ott, legkisebb bölcsis, fel haromig van ott. Ugye fel haromkor elhozom a legkisebbet elmegyünk jatszótérre vagy otthon vagyunk jatszunk. Aztan 4-re megyünk a nővéréért, onnan a sulihoz. Itthon meg amit kell megtanulja az elsősőm, ovis játszik, kicsi vagy alszik vagy játszik. Amíg nincsnek itthon főzök, mosok, takarítok. Hamarosan visszamegyek dolgozni, mert a kicsi mar jar bölcsiben. Az öt évesem feltekeny a nagyobbra, hogy ő mar sulis. Mikor mindketten ovisok voltak nem volt semmi.
2015. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!