Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Au pairként van lehetőségem...

Au pairként van lehetőségem egyetemre járni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 26. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tilos. De fizetned neked kell, illetve olyan családot kell találnod, akik rugalmasak annyira, hogy te meg tudj jelenni az órákon.
2015. szept. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, ha olyan csaladot talalsz akivel ossze tudod egyeztetni az orarendedet. Pl. ha 8-15-ig van sulid, es 16.00-ra kell menned a gyerekekert, meg estig foglalkozni veluk akkor siman megoldhato.

En nyelvsuliba jartam delelottonkent. Bar 1-2-szer elofordult, hogy beteg lett valamelyik gyerek, es akkor ki kellett hagynom a sulit, hogy otthon maradjak vele, szoval ezt bele kell kalkulalni. Foleg ha ovodas koru, mert ott mindig osszeszednek valamit. Arrol nem is beszelve, hogy utana meg en voltam egy hetig beteg...

2015. szept. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Esetleg valakinek van személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mennyire összeegyeztethető a kettő?

2015. szept. 27. 22:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Családfüggő. Én két év alatt 3 családot fogyasztottam el, ebből egyről gondolom azt, hogy ruglamasan és segítőkészen álltak volna a dologhoz. A másik két családdal is nagyon jóban voltam, de meg kell érteni, hogy ők azért költöztetnek oda egy (kezdetben) idegent a házukba, hogy az ő vállukról lekerüljön a gond. Ha a gyerek beteg, vagy egy kis extra bébiszitterkedést akarnak rádsózni, a többséget nem fogja érdekelni, hogy neked tanulnod kell.


Ha mázlid van, foghatsz ki olyan családot, aki egyrészt rugalmas, másrészt pont olyan a napirended náluk, hogy emellett el tudj végezni egy egyetemet. (Pl. nekem szinte mindig volt házimunka napközben...)


Esetleg part time kurzus formájában lehetségesnek tartom, ott általában esténként vannak az órák (de pl. nem kaphatsz ösztöndíjat...).


Arra is gondolni kell, hogy ugyanannál a családnál nem biztos, hogy évekig maradsz, mindig olyan munkában kell majd gondolkodni, ami mellett megfér a suli is.

2015. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!