Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hazaengedik vele a babát?

Hazaengedik vele a babát?

Figyelt kérdés

Unokahugom lassan szül. Nem tervezett baba,unokahugom beteg,olyan gyógyszereket szed amiket terhesség előtt abba kellett volna hagynia,ehhez képest ő 5 hónaposan ment először dokihoz,pecsétjei sincsenek meg a gyeshez. A szüleihez van bejelentkezve,ott víz sincs,viszont mocsok,egerek a házban,gusztustalan. A védönő azt mondta oda nem engedi a babát.

Unokahugom igy elment a pasijához lakni más városba(más megye is),az viszont albérlet,nem jelentkezhet be,sőt most tudta meg a tulajdonos a babát,költözniük kellene,de nincs miből nincs hova. Már kórházban van,megszülhet akármikor.

Kiengedik a kórházból a babát úgy hogy a lakcime 2 megyével arrébb van,és ott a védőnő nem engedi?


2015. szept. 27. 07:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha hivatalosan az albiba megy, akkor szerintem nem lesz gond, a gyes meg alanyi jogon jár, nem kell hozzá pecsét!
2015. szept. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

Azt nem tudom, hogy mit tehetnek, de azt tudom, hogy te mit tehetsz.

Felhívod minden nap és érdeklödsz. Ha kiengedik akkor elmész és megnézed milyen körülmények közé ment, és megkérdezed van-e védönö, volt-e már kint stb...

Akármi is lesz, te nem kioktatod, megszolód, hanem megérted és segítesz neki.

2015. szept. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
16%

Nincs bejelentve a pasijához, így nem lakik ott, kvázi semmi köze hozzá se neki, se a picinek.

A bejelentett lakcímére pedig alapból nem mehet az újszülött...


Nem, nem viheti haza, de jobb is, ha a gyerek nem szutyokba megy.

2015. szept. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bejelentett lakcímünkön lakunk, a védőnő viszont nem ez alapján jön, hanem az alapján, hogy életvitel szerűen itt lakunk.
2015. szept. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, nektek nem gáz, de a kérdező húga NEM lakik ott életvitelszerűen, ezért írtam, hogy oda nem mehet.
2015. szept. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Az albiba hivatalosan nem mehet,de lehet még amúgy sem.

A korház ahol szül nem abban a megyében van ahol a szülei laknak,a kórház megnézi hogy hova engedi ki?

2015. szept. 27. 08:36
 7/22 anonim ***** válasza:
17%
Én nem abban a megyében szültem, ahol laktam, a kórház egyáltalán nem foglalkozott vele, hogy hova megyek haza. Ha ugyanabban a városban szültem volna, a kórházi védőnő felvette volna a kapcsolatot a saját védőnőmmel, nem tudom, most hogy működik a kommunikáció a különböző városok védőnői között.
2015. szept. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
3-as! Ha csak hülyeségeket tudsz írni, akkor inkább lapozz tovább! Én sem voltam bejelentve az albiba, a szüleim pedig 150 km-re laktak, mégis hazavihettem a fiam. A szüleimhez egyszer nem ment védőnő, mert ahhoz a védőnőhöz tartoztam, akinek a körzetében életvitelszerűen éltem (albi) és mindegy volt, hogy be vagyok-e jelentve, vagy nem.
2015. szept. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
"Unokahugom igy elment a pasijához lakni" Ez már életvitelszerű. Nem kell ennél több! Szóval, ne tessék okoskodni!
2015. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ês ha haza kell mennie a babával,mert a tulaj nem engedi oda?

Unokahugom kb 1 hónapig lakott a pasijával,a tulaj nem tudott róla.

2015. szept. 27. 09:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!